Bebelusi de Sept-Oct'10! LMA Diana-Elena!!!(72)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

mari, off cu cate trebe sa-l dai, dar sta sa ii tot masezi capsorul?

andreea88, fa public albumul.

moshulik, ehe, pt asa ceva bem cu placere , timid, timid dar poate o sa ne intreaca. A venit insotit de vreun simptom?

Noapte buna sa aveti.

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Mari evita PERITOLUL!!!!! Uite ce scrie AICI.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaalina

Mari evita PERITOLUL!!!!! Uite ce scrie AICI.



Anaalina , mami de Catalina Teodora(30.03.2007)siMihai Teodor(16.09.2010)

Buna dimineata.
Haideti la cafea!
ANAALINA, noi am mai folosit peritol in iarna cand mi-a facut alergie la vitaminca C picaturi. Folosit pe o perioada scurta nu cred ca are reactii adverse (parerea mea)...iar dupa prima doza data ieri, am observat ca nu s-a mai scarpinat pe frunte asa rau ca zilele trecute, iar asta ma face sa cred ca a avut efect. Plus ca nu ii dau doza recomandata ci doar jumatate, asa am facut pana acum si cu panadol, nurofen sau ibalgin, nu am folosit maximul pentru varsta/greutatea lui...am eu un pitic pe creier ce sta impotriva administrarii ,,medicamentelor'' in cantitati mari si ma bucur de asta, si tot ca ,,plus'', medicaul meu de familie este pro tratamente naturiste si nu ne da antibiotice sau alte chestii fara a fi cu adevarat nevoie de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui cameluska

mari, off cu cate trebe sa-l dai, dar sta sa ii tot masezi capsorul?

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

Sta saracul copil...ce stie el de ce alerg eu prin casa dupa el Avantajul este ca nu are par prea mult si rezolvam problema rapid...si cand ma gandesc ca dr ne-a recomandat sa taiem parul acolo unde sunt cojitele mai mari...dar eu nu voi face asta, voi incerca sa curat/vindec totul fara a interveni cu forfecuta...aici e alt pitic ce ma calca pe creier si imi spune sa astept cu asta pana la petrecerea de 1 an cand ii va taia nasa motul. a doua zi oricum ii va zbura toata pleata de pe scalp, ca va avea grija ta-su sa puna masina de tuns in functiune si sa il faca ,,neon''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna dimineata!

De cateva zile ma lupt cu o sacaitoare durere de cap, medicul de familie zice ca ar fi sinuzita. Daca aveti vreun sfat naturist(inca alaptez), va astept cu mare drag

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
Poze Andrei-Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Anca, sinupret sirop. Si eu am o sinuzita de cativa ani si nu mai scap de ea...la mine sinupretul nu prea are efect, dar tu poti incerca, daca nu e grav are efect, cica.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei
Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

Cameluska, a venit insotit de o agitatie si mai mare decat cea care o caracterizeaza de obicei ( imagineaza-ti ca, in general, eu ii zic copilul atomic), iar ieri nu a dormit decat vreo ora si un pic dimineata, si abia seara pe la 7 a ami atipit un pic. Nu avea stare: nici in brate, nici pe jos, nici in patru labutze; nimic nu era bine. Insa nu a facut nici temperatura, nici nu s-a deranjat la stomacel si nic maraita peste masura. Doar agitata la maxim.

Moshulik , mami fericita de Maria Alexandra( 23.09.2010)
Poze Mare Iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

Bna dimineata!
Noi ne luptam cu o raceala groaznica, am fost eu racita tare si a luat de ieri si bebe . Stranuta des, ii curge apa din nas si avea temperatura 37.7, cred ca e in crestere. aaa..si tuseste putin.
I-am dat panadol si in nasuc pivalone, dar nu stiu daca sa ma duc la dr, poate ii da altceva mai bun. Nu as vrea sa sufere ca mine 5 zile .
Azinoapte nu am dormit deloc asa ca acum beau o cafea dubla, poate imi revin putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

neata fetele!

sa aveti o zi frumoasa!!

l-am facut public albumul...pupici

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/9Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea88

neata fetele!

sa aveti o zi frumoasa!!

l-am facut public albumul...pupici

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/9Luni



E o scumpa! Ce ochisori Si tu esti o frumoasa!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

http://community.webshots.com/user/alinamirela79" target="_blank">POZE

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87842&whichpage=7" target="_blank">Cum a aparut Printul!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149316" target="_blank">Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput