Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***331***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Io-s cu carti, caiete/agende, pixuri. Am un inel de la maica-mea, l-am primit la 14 ani si nu il scot de pe mina niciodata.

Chato, imi pare rau de exploicatii abramburotoare, am citit si eu ce am scris si nu se intelege nic. Deci: cirectind-o sa nu mai spuna "pa" (a cu caciulita :))) masa/casa, am ajuns sa o invat sa spuna "pi" masa/casa. Si isi insuseste asa de bine moldovenismele, incit in curind o sa ajungem ca in bancul ala, "chilotzii sint oamenii aia care chiloteaza avioane"...




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

ah, eu cred ca am o pasiune pt blugi. niciodata nu mi se pare ca am suficienti si ii adun de ani si ani de zile, nu ma indur sa arunc nimic si datorita lor m-am montat sa slabesc repede dupa nashtere

+




Daaa, la capitolul haine si eu sunt innebunita dupa blugi, mi-am luat vara asta 4 perechi noi, pt ca o parte din colectie imi sunt mari, dar tot nu ma indur sa-i dau


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

novus
ti-am dat link-ul pe pm si il dau oricui mi-l cere, dar nu prea mai pun pe public ca m-am chinuit o gramada sa scap de diversi ciudati care imi urmareau pozele pe picasa. e plina lumea de ....
am pus cateva si pe facebook

si mie imi e dor de voi dar tot vad ca nu am timp si ma uit cu groaza spre viitor gandind ca daca acum ma plang inseamna ca din decembrie..............

novus - 4 perechi vara asta f tare. ma rog si eu pot sa ma laud cu 2 perechi noi dar de gravida ca aia de data trecuta imi sunt mari

+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

pisigri - hahahha si al meu are un moldovenism si nici macar nu stiu de unde zice "baiet" cu "a" ca in ratzushca in loc de clasicul baiat

+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

novus
ti-am dat link-ul pe pm si il dau oricui mi-l cere, dar nu prea mai pun pe public ca m-am chinuit o gramada sa scap de diversi ciudati care imi urmareau pozele pe picasa. e plina lumea de ....
am pus cateva si pe facebook




mersi , o sa le savurez diseara acasa, aici nu am voie sa ma uit la poze
unde ati fost in Grecia ?
ai vazut pozele cu gasca noastra tot din Grecia ? am eu la semnatura dar probabil ca le-ai vazut pe FB


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

novus - de abia acum le-am vazut si inteles si eu ca oamenii. pe fb vazusem doar cateva si sincer nu prea intelesem ca a fost gasca mare. chiar ma gandeam daca sunt din aceeasi locatie ca vazusem combinatii David, Alexandra, Adela, Iannis...nu mai intelegeam nimic
acum m-am lamurit, pozele sunt absolut superbe. cu asemenea personaje si asemenea peisaje nici nu se putea altfel. felicitari! cred ca a fost un concediu tare reusit.

noi am fost in halkidiki 3 zile, apoi am stat in Volos o noapte ca sa prindem feribot catre Skiathos(o saptamana). la intoarcere am stat si in Saloniki un pic(ca sa pot umbla eu prin magazine)

+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Data viitoare si eu o sa cer escala in Salonic pt shopping deoarece la acest capitol nu prea am avut rezultate bune in concediu


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Aris

Eu am o pasiune pentru genti, esarfe si inele mari.

Incerc sa raspund la chestionarul la care am ramas restanta:
- minciunele mai spun: de ex. cea mai recenta "nu este apa, nu poate face Andrei baie"( fiindca nu-l puteam lasa sa se balaceasca dupa pofta inimii din cauza branulei)
- de imbracat singur nu prea reuseste, desi incearca, insa la despuieri e expert ( nu degeaba e nascut in aceeasi zi cu Anastasia de andiaroro); cu incaltatul, idem: isi da jos papucii, dar nu reuseste sa-i incalte la loc
- mananca bine cu lingura si furculita, insa expert tot la mancatul cu mana este
- cand suntem amandoi ne petrecem timpul jucandu-ne cu masinute (le parcam, le impingem prin toata casa, le botezam, le descriem), citim( pliante, reviste, ziarul, cartile mele, numai pe ale lui nu: daca incep sa-i citesc vreo poveste imi pune palmele peste gura si protesteaza vehement - cine stie ce spurcaciuni or fi insemnand povestile alea in limba lui!); facem lungi bai de agrement - adica el se joaca in vana turnand apa dintr-un recipient in altul cu o meticulozitate demna de un ceasornicar elvetian, iar eu citesc; cantam, dansam, ne pupam, ne tavalim pe jos; ne jucam cu nisip si nelipsita apa in curte; ne jucam cu cainii; ma asista cand le dau apa si mancare...de-astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Gianina, sanatate Micsunicii!

Monnvas, Ela, felicitari pentru succesul pe drumul spre eliberarea de scutece. Noi stam rau de tot la capitolul asta: nu vrea sa stea deloc pe olita, mi-ar prinde tare bine niste sfaturi de la voi!


Monnvas,unde ti-e blogul????!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Apropo de pipi/caca. Noi am scapat de tot de chiloti.
Nici noaptea nu ii mai pun nimic. Cand ii puneam mai scapa un pipi.

ANAAN, eu zic sa il lasi in cucu gol prima data si sa faca el pipi. Sa vada ca din putza iese pipi, apoi sa se mai uite la tati cum fac pipi baietii.

Puterea exemplului este mare...

Mergi la inceput