Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (33)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda15

La multi ani fluturasilor sarbatoriti astazi, sa fie sanatosi si sa lumineze vietile parintilor lor!!!

M-am tot uitat ieri pe poze, sunt minunati toti fluturasii, fara exceptie, sa ne traiasca si sa fie sanatosi

Strumph, as papa eu nu una ci 2 portii de clatite da sunt tot pe plus cu kg, vreo 4 asa,si trebuie sa iau masuri ca trebuie sa incap in niste haine ca mai am de nasit pe anu asta. Eu zic sa-i dam portia de clatite lui Roxy ca ea isi permite sa le pape la silueta ei
Inca nu am comandat centrul ca ma tot gandeam daca sa-l iau sau nu, ca e cam scumput(400lei) si totusi cred ca-l comand astazi ca daca puiu nu-i interesat il fac cadou si gata. Asta vreau sa-l iau: Centru de activitati Love u Zoo Deluxe Musical Mobile - Fisher-Price, ca Alex e pasionat de carusele, muzici si lumini.

fericita de Alexandru (11.04.2011)


scump doamna scump dar dragut sa stii, cred ca se merita banii, mai ales ca are si luminite , al meu nu are desi eu buna baza am crezut, abia aseara dupa ce l-a instalat sotul am vazut ca nu , dar deh... la banii care i-am dat mai vreau si luminite? l-am cautat pe amazon sa vad cum arata ca pe mothercare nu era pe site si vad ca e 64 lire pe amazon, dar tot scump... eu vb ca am dat 60 lire pe a meu

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Na, in loc sa fac curat cat doarme puiu(cred ca m-o auzit ieri ca l-am criticat ca nu doarme ziua si acuma doarme de 2 ore),stau la calculator. Mi-am gasit aparatul meu foto de excursii si i-am facut cateva poze dimineata, am pus 3 bucati pe picasa ca am pus ieri acolo doar poze de cand era el fff tanar
Am vazut bebei frumosi stand in funduletz, Anastasia si Vladut

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Lavi sa inteleg ca va mutati in casuta noua , ce frumos...si eu imi doresc ceva mai mare dar din pacate nu avem cum .
Puii vor avea camerele lor fiecare ,cred ca vor fi tare fericiti.

Vad ca sunteti destul de avansati cu diversificarea,hai ca treptat treptat imi mai amintesc si eu cum era la Naty

Simo ce fac cei 3 muschetari? Tu esti bine?

pisucmic diversificarea am inceput-o de 1 sapt , cu suc de morcov ,ii dadeam 10-20ml, apoi dupa 2zile am crescut la 40 ml si tot asa pana la 100ml,
apoi am adaugat 10 ml de suc de mar,azi e a doua zi de suc de marcu 10-20ml+ suc de morcov 100ml
voi creste treptat cant de suc de mar si o scad pe cea de suc de morcov pana fac jumate/jumate
da inlocuiesc o masa de app 120ml

la mare ploua .e urat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Oh, ce vreme minunata!!! Mai ca-mi vine sa emigrez mai la nord si la vest undeva, sa fie cel mult asa de cald zilnic!!! Am stat in parc de la 8.30 la 11 si ceva, puiul a dormit non-stop. A venit acasa, papat, jucat acum iar somnic (in patutul lui )
Intre timp eu am facut ordine in debara, mami face snitele, pun niste rufe. Se vede ca-s odihnita, nu?
Sambata avem un botez, deci iar rost de distractie...

Alina.N multumesc mult pentru raspuns! Imi e tare de folos!
Strumpfi, nu mi se deschide pagina , dar inteleg de care e, celalalt (nu tip covor, ci intr-adevar centru)
Miki, nu stii cat ma bucur pentru nepotica - deci a trecut greul? practic e ok neurologic, are reflexe si papa bine? Mare minune a lui Dumnezeu si a sfintilor sai! Ce bine ca sunt si doctorii romani buni! Cand ma uit cati copii buni dau acum la medicina, concurenta 4 pe loc (si 6 pe loc la fara taxa) si majoritatea vor sa plece... pacat de tara asta...

Va pup si mai intru


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

La multi ani!!!



anastasia(roxy),alesia(anamira),cristian(dya)


anastasia(roxy),alesia(anamira),cristian(dya)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Miki incerc sa pun zilele astea ceva poze, pana atunci daca vreti sa-l vedeti pe Alex,poza de la avatar este de acum cateva zile, si sanatate lui Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

roxy indemnizatia se ia pentru luna anterioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

anda, e diferenta mare intre pozele de ieri si azi ce baiat mare ai e un scump si tare bine ii sta in albastru, ca doar e baiat nu ?

pisuc, eu aseara am facut snitele de pui cu piure de cartofi noi cu unt si lapte imi era pofta ca nu mai facusem de dinainte sa nasc aseara piscoata a dormit 2 ore si eu am bucatarit, facut snitele si piure si clatite la cuptor, numai bine am terminat eu de bucatarit si papat si s-a trezit si ea si i-am dat si ei o tziti la cina sa serveasca tare bine a mai fost, acusi sunt 4 luni de cnd nu prea mai stau in bucatarie, mai mult Nick pregatea cina, am mai gatit si eu una alta dar mancaruri simple, gen gratar cu salata ca ma gandeam ca nu sta fata sa gatesc eu la bucatarie 2-3 ore, de acum mi-am facut curaj si o sa gatesc mai mult ...de exemplu duminica imi vin socrii si o sa pregatesc pranzul, ceva specific romanesc ca-s innebuniti dupa mancarea noastra, abia astept sa mergem in ro sa vedem cu cate kile se intorc inapoi pe ei in UK

alina.n ai aparut si tu dupa vreo 2 luni de absenta te-am trecut la catalog nemotivat ce mai face Alex ? cred ca e baiat mare deja, acusi face jumatate de an asteptam pozici dar si cu Naty ca si ea cred ca e ditamai domnisorica s-au apucat de facut nazbatii impreuna ?

se vede ca azi ploua si e urat si acum in plus mai doarme si piscoata si eu ma dau pe net astept sa se trezeasca si o imbrac sa iesim un pic , sa luam niste aer curat in piept si sa ne obisnuim cu vremea de UK Nick dimineata radea de mine ca ma plangeam pe umarul lui ca vreau sa o imbrac pe piscoata in rochite si cica, eu ti-am spus ca asa-s verile in UK, eu nu am crezut, ca anul trecut toata vara au fost 30 grade ... vreau si anul asta acum ii inteleg de ce pleaca ei mereu in vacante in tari insorite mereu, 10 luni din 12

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

buna si de
la noi...
nu chiar buna ca am constatat ca am herpes ieri si e naspa
si tb sa iau aciclovir si s ma du si cu crema, daca m-a mancat in , scuzati expresia, sa ma epilez inghinal....
naspa e ca tb sa nu-i dau laptic lui Dodo cat fac tratamentul.... si asa mai aveam 2 pic de lapte

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Buna ziua si de la noi!!!

Astazi avem zi de smotruiala, doar ce am bagat la spalat . am calcat un mare teanc de haine si acum incerc sa prind curaj sa ma ridic din pat si sa incep cu , aspirat, sterf praf, spalat pe jos. Nu stiu cum o sa fac ca bebe nu prea ma lasa...il pun in mijlocul patului si-l gasesc in extremitati,gata/gata sa sara sa ma ajute. Deci, mai lenevesc putin !!!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput