Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(63)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

la multi ani tuturor ilincutelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

pus pozici de la ziua lui Tudor cu tortuletul

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Hey fetele!

LORI va multumeste pentru urari si va transmite pupici tuturor. A incercat sa intre pe net de la pensiunea unde sunt cazati, dar nu a reusit. Un pupic special pt FRAGRANT si SOPHICUL mic, s-a bucurat mult de tot ca sunteti ok!

FRAGRANT, ce povestesti tu acolo despre spital e rupt din alt film, la noi si spitalele private sunt departe de asa ceva!

Bai, ia terminati cu iaurtiere si alte minuni, ca si asa am dat in patima shopping-ului online! (nu va spun cum am spart salariul luna asta pe carti, produse organice, relax&tone si alte gadgeturi....). Hmm...pai acu ce sa fac, o sa ma documentez sa vad si care-i treaba cu iaurtiera pana la urma

ANGI, super tort Pupici pt puisorul motat!



_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Ma gandeam sa nu mai intru azi /dar sa ratez asemenea veste buna despre Sophica noastra draga!!!!!!wow si iara wow!de bucurie TA NA NA NAAAAMMM!..ma bucur pentru voi draga Frgarant slabuta noastra..sa va dea DD multa sanatate la toti ..sunteti o familie minunata!Veti reusi in timp scurt sa scapati de uratania asta

Madalina fa tu pasul acela si ataca-l pe Dl B cu niste pupaturi!Gogoselul o sa fie bine..cred ca a fost de la fasolici

Monika/ Angie sa fie de bine vaccinul!fara nici o reactie adversa!

Noi am fost azi la bunici de Ilie..Apropo!La multi ani Ilinca de Gabivalceanu si de Pufoasalaura si tuturor ILIILOR!

Noapte linistita



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Fragrant, ma bucur de o asa veste buna.
La multi ani bebeilor nascuti pe 20!La multi ani tuturor Iliilor (pot sa spun asa?) si Ilincutelor noastre.

Si somnic usor mamicilor si bebelusilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Intru si eu la spartul targului, dar acuma am poposit de prin plimbari, cred ca sunt singura nebuna pe strada la 40 de grade cu copilul dupa mine, prin autobuze. Dar trebuie sa iau cadouri pentru Romania, of, ca ma omoara la fiecare excursie cadourile astea pentru tot familionul.


La multi ani Lorich!!!
Sa fii fericita si iubita alaturi de minunile tale!


LAVINIA- ma bucur nespus pentru voi, stiam eu ca e bine! Sa speram ca o sa treaca repede intoleranta asta. Asa e cu alergiile severe, ai sa vezi la gradnite, in spatii de joaca. Sunt afise mari peste tot cu alune taiate, am si semnat la gradinita mare unde mergem din toamna un protocol ca n-o sa-i dau copilului niciodata alune sau nuci la el ca sunt copii cu alergii. Plus ca a trebuit si eu sa completez tot felul de fise si sa semnez referitor la faptul daca Patrick are vreo alergie. El are la penicilina. Aici sunt multe alergii si intolerante, din ce in ce mai multe.
Ma bucur ca ati avut o experienta umana in spital, unde ai fost la Ste-Justine?
Nici eu nu ma pot plange, cand ajungi intr-adevar la ei si e grav, te trateaza foarte bine. Si eu cat am stat 2 luni in timpul sarcinii m-am simtit exact ca la statiune. SI la noi veneau pensionare voluntare sa ne tina de urat. Si asistentele niste dragute, sa vezi cum ma uimeau ca retineau tot felul de detalii despre mine si familia mea. Tin minte ca a venit una si mi-a zis ca Patrickul e nascut pe 29 aprilie, ziua mariajului lui William si al lui Kate. Ramasesem asa ca retinuse ea data nasterii copilului meu.
Si cat am stat cu Patrick 3 saptamani la prematuri am avut numai experiente pozitive, in primul rand acolo am invatat o gramada despre alaptare, despre cum sa am grija de un copilas, m-au invatat sa-i fac baie, sa-l schimb, etc. Plus suportul moral ca atunci plangeam continuu, si mereu au fost langa mine, erau si grupuri de suport, toti parintii de prematuri ne intalneam cu psiholog si asistente si doctori si ne varsam ofurile.
Mi-am zis atunci ca am sa fac si eu la pensie voluntariat, ori la prematuri, ori la copii undeva intr-un spital.

Eu am fost ieri la doctor si am colesterolul foarte mare, a zis sa tin regim 6 luni si apoi sa repet si daca e tot mare, trecem pe tratament toata viata. Eu am in familie din pacate, sper sa reglez cu regim dar nu stiu. Asa ca adio branza, smantana, oua, carne grasa, ba chiar si nucile si alunele mi le-a cam restrictionat, eu care sunt fan nuci. Asta este. O sa supravietuim si fara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Oooo Doloress!iarasi?..iti urez multa sanatate!
Tu esti ambitioasa si nu o sa fie greu sa te tii de restrictii

Am vrut sa intreb fetele din tari straine;ati auzit de "lemna minor" si "teuricum marum"?sunt granule homeopate..nu le gasesc nici in Romania nici in Ungaria.Vreau sa-i fac o cura lui Mario pentru micsorarea polipilor ..peste 3 luni e frig deja si vin iara racelile,tusea..
Daca ati auzit de ele,ca s-ar gasi pe la voi sa-mi spuneti si mie va rog, sa caut pe cineva in tara respectiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

tunde, zi de care dilutie si ii zic lui marius sa se uite cand se duce la farmacie;
ti le aduc eu cand vin in tara-peste cca 3 sapt, daca nu e prea tz;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

TUNDE, trebuie sa fie la farmacia help net homeopata - ia uite aici de exemplu http://www.helpnet.ro/?pid=10&mid=&cuvant=marum&cauta=Cauta&radioSet=2 (daca apesi CAUTA afiseaza farmaciile unde e disponibil). Putem da un telefon, daca are sau aduce in scurt timp incerc eu sa ajung si ti le trimit. Doar ca trebuie sa stii ce concentratie vrei (teucrium marum asta de exemplu vad ca e disponibil in variantele 15ch, 9ch, 5ch)

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

doloress-sanatate multa;tu ai fost la un naturopat pt asta? sau un acupuncturist?

Mergi la inceput