Notar - Oradea, am nevoie urgent de o declaratie

Notar - Oradea, am nevoie urgent de o declaratie | Autor: szivarvany

Link direct la acest mesaj

Intreb aici poate vad oradenii mai repede, stie cineva un notar rapid si matinal ???

Am nevoie de o hartie facuta la notar, maine dimineata daca s-ar putea la orele 8.


_______________________________________________
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ai una chiar in spate la AJOFM - cinematograful Patria - No problem


Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:



si daca tot esti pe aici, Marius, cum se procedeaza cu sentinta, pt definitiv si irevocabil, merg cu sentinta in original la tribunal la arhiva si mi pune pe loc ? ai idee ?

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu stiu. Asa ar trebui daca aceasta sentinta a ramas definitiva si irevocabila.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Nu iti pune pe loc "definitiva si irevocabila"... dureaza in jur de 2 saptamani... ti-o trimit prin posta etc etc.... E o procedura standard, asa sustin cei de la judecatorie. Aceeasi problema am avut-o eu cand i-am facut pasaportul Elisei...

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui MElise

Nu iti pune pe loc "definitiva si irevocabila"... dureaza in jur de 2 saptamani... ti-o trimit prin posta etc etc.... E o procedura standard, asa sustin cei de la judecatorie. Aceeasi problema am avut-o eu cand i-am facut pasaportul Elisei...

MElise


Eu cind am plecat din tzara nu exista notziunea de "definitiva si irevocabila"!Aveam pe seintintza doar defin itiva!

Mi-au atras atentzia cei de la consulat din Bonn anul trecut cind i-am reinnoit pasaportul baiatului!Sentintza era de mai bine de 10 ani asa ca mie mi-au eliberat pasaportul doar cu definitiva!

Acum cind am fost in tzara am fost si mi-a aplicat alta stampila cu "definitiva si irevocabula"(desi sentintza era si apostilata)asa ca acum e ok!

Sunt curioasa ce stampile vom mai avea nevoie peste 10 ani!Bine ca devin majori pruncii pina atunci!

Ps.Mie mi-au aplicat-o pe loc stampila,dar e adevarat ca am fost cu o cunostintza,deci nu stiu exact cit ar dura!Precizez ca sentintza de divortz este de 11 ani!(mie personal mi se pare logic sa devina irevocabila daca a trecut perioada cind potzi face recurs!!!!)))

editez sa spun ca definitiva si irevocabila se pune la judecatoriu/tribunal

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

si eu stiam ca dupa 5 ani se subintelege ...
am fost si am venit cum am mers, nestampilata, fiind vacanta, sunt acolo doar marti si joi.
sper sa rezolv momentan asa, iar in viitorul apropiat sa recuperez si faimoasa stampila.

pasaportul sper sa i l fac junioarei in toamna asta, i-am anuntat taticul ca va trebui o semnatura de a lui si a scapat

Anda, chiar la tine ma gandeam ieri, ai mai povestit demult despre asta si parca Tzuni a mai explicat. mai bine faceam trebile atunci, scapam de stres si drumuri

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Ps.Mie mi-au aplicat-o pe loc stampila,dar e adevarat ca am fost cu o cunostintza,deci nu stiu exact cit ar dura!Precizez ca sentintza de divortz este de 11 ani!(mie personal mi se pare logic sa devina irevocabila daca a trecut perioada cind potzi face recurs!!!!)))
Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit


Pai Dana, de unde sa stie lucratorii de la politia de frontiera ca a fost sau nu intentat recurs, daca nu exista stampila asta pe ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Daria, si de ce crezi ca ai nevoie de declaratia/semnatura tatalui pentru pasaportul Dariei, daca tu o ai incredintata in sentinta de divort? Eu cand i-am facut pasaportul fii-mii nu mi-au solicitat nimic de la tatal ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

n am fost personal sa intreb, asa mi au zis cunostintele.
ar fi extraordinar de bine sa nu ii cer asa favoare, sa si rupa din timp sa vina, sa rezolv eu totul

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

eu i-am facut pasaport nou acum cateva saptamani si nu am avut nevoie decat de sentinta.
Ce-i drept, copila e la al 3 lea pasaport.
Pentru primul a fost nevoie de prezenta tatalui, chiar si de declaratie la notariat ca este de acord si el, si eu, cu emitere pasaport pentru copil, dar nu eram divortati pe atunci.

Mai bine intrebi direct acolo...

Mergi la inceput