Spiridusi de ianuarie - februarie 2006! (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

GIO cum a fost a doua zi de cresa?
Silvi, bine ai revenit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:


Silvia bine ati revenit! arati super d-na! iar pozele sunt totale. ati avut niste privelisti de vis!
Toanca a 2-a zi a fost mai ok decat prima...s-a mai desprins de M. si s-a jucat si cu alti copii. Cand am ajuns la gradi mancau...E. plangea....papa si plangea.I-am zis educ. sa nu-i mai dea si a venit la mine in brate...era copt de somn dragul meu....se trezise la 7:30.

eu azi m-am relaxat, am fost la solar sa-mi reimprostatez putin bronzul de la turci.
E bine sa ma relaxez putin, dar ma si plictisesc....si inca nimic de munca....asta ma omoara.

a plouat la noi, s-a mai racorit...tare bine este.
cred ca merg cu baietii in mall, afara nu putem iesi ca sunt balti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

E bine ca a doua zi a decurs mai bine...
Eu cred ca m-as plictisi oricat de mult mi-as dori sa ma relaxez pe acasa, dar parca daca nu sunt la munca si nici Matei nu e acasa nu prea imi gasesc locul....; asa ca te inteleg.
Tot nu ai reusit sa gasesti nimic de munca?

Silvi, nu voi putea sa vad pozele ca nu am cont de facebook si nici nu intentionez sa-mi fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:


Piticul meu a plans azi in a 3-a zi de cresa. A venit si tati cu noi si nu a prea vrut sa se desparta de el...cu greu a mers la masa dupa frate-su'. acolo s-a pus pe plans....noi am stat pana s-a calmat, dar tot am plecat cu inima stransa. mai imi zice si sotul ca de la 4-5 E. nu a dormit...din cauza asta s-a trezit greu la 8:15. de stiam, nu-l duceam la gradi.
Am sunat la ora 10 si era ok, se juca in curte la nisip...cu frate-su', binenteles.
la 11:30 sunt dupa ei la gradi...azi au program scurt si mananca acasa.

Toanca nimic deocamdata....am pus ceva CV-uri pe net la bestjobs...am vorbit in stanga si-n dreapta...daca aude cineva ceva sa ma anunte...mai trebuie sa vb. si Clau cu cineva sapt. viitoare....dar e greu....joburile bune se cam dau prin relatii, iar ce ramane sunt platite vai si-amar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

GIO nasol ca plange E; si Matei a plans vreo 2 saptamani la inceputul gradinitei; plangea el, plangeam si eu si tot asa.
Acum sa vedem cum o sa fie din septembrie pentru ca educatoarea pe care o are acum nu o sa mearga la grupa pregatitoare asa ca v-a trebui sa il mutam la o alta educatoare care, cel putin asa ni se pare noua, nu e la fel de sociabila ca cea pe care o are acum.
Norocul nostru e ca o sa mai fie si alti copii de la el din grupa care o sa mearga la grupa pregatitoare.
Chiar azi vorbeam cu noua educatoare si imi spunea ca o sa aiba numai baieti in noua grupa care se va infiinta in septembrie.
Iar ce e destul de bine (ca macar se acomodeaza) actuala educatoare intra de luni in concediu timp de o luna si o va suplini pe perioada concediului noua educatoare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Gio- O sa se adapteze Edy ca-i si Marco acolo, dar e o schimbare si cum pot sa se exprime si ei saracutii...decat prin plans.

Alex e ok in Ro. El raspunde la tel . Alearga pisicile si necajeste cainele. A invat si sah-asta-i o surpiza ca noi nici macar n-avem si cica chiar a priceput imediat si se descurca destul de bine. Are o singura nemultumire: din cauza caldurii nu l-a dus mama la Rm Valcea la matusa sa-l invete rusa (asta era obiectivul lui pt vacanta).
Am uitat sa va zic, dar s-a aranjat si cu plaja de atunci de cand v-am scris.
O sa mergem tot la Mediterana http://www.vacances-en-camargue.com/
http://www.google.fr/search?q=le+grau+de+roi&hl=fr&biw=1280&bih=687&prmd=ivnsm&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=utsnTonDJoXOswbThLyyCQ&ved=0CEwQsAQ ca-i oarecum valoare sigura si nu riscam sa ne plictisim daca ploua ca au aia in statiunea respectiva si acvariu si rechinariu (astia nu se mai satura de pesti cu toate ca ne ducem la acvariu de langa noi la 2_3 sapt ca avem abonament) si mai e si o alta statiune la 7km cu tobogane traznite( care pe mine nu ma tenteaza).
Faza tare e ca inca n-am reusit sa anulam rezervarea aia cu piscine...Sper sa se rez astazi ca de ne iau aia banii, ne ducem in 2 locuri- sper sa nu fie cazul ca nici eu si nici bugetul n-avem nevoie de astfel de complicatii.
Iuliana- a fost tare draguta colo unde ati mers.
Maraki-esti superba! Zici ca ai sters cu buretele 10 ani de pe fata ta.
Miha-Cum mai e Tudor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

L-am luat la 11:45 fara probleme de la gradi. a papat putina ciorbitza, a ras un bibe de 330 ml lapte si la 12:30 dormea deja....a fost chiaun de somn.

Toanca asta nu-mi place la privat ca se schimba educatoarele cand ti-e lumea mai draga. Sa stii ca nu-i va fi greu lui Matei. locatia, colegii sunt aceleasi...asa ca se acomodeaza mult mai usor, decat daca ar merge intr-o alta gradi.
Ana mai ce copil ai...auzi sa invete rusa. ma bucur ca-i prieste in Ro. cat mai sta?
frumoasa destinatie pt. vacanta. tin pumnii sa reusiti sa anulati prima rezervare.
Anastasia ce mai face? nu-i e dor de fratior?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna ziua si de la noi,

Gio este bine ca il lasa alea de la gradi pe E sa stea cu M, era mai greu daca-i tineau despartiti, fiecare la grupa lui. Speram ca se va acomoda si nu va mai plange, scumpul de el Succes sa iti gasesti job asa cum doresti
Fetelor multumesc pt compliment Cred ca cel mai mult conteaza cum te simti sufleteste, asta se intipareste pe chip, mie imi prieste acasa in Ro.Cine m-a vazut, a spus ca nu m-am schimbat deloc dar ma rog, nimeni nu ma vazuse live in perioada cand am avut kg multe Parul nu il mai am ca inainte, mi-a cazut foarte mult si se cunoaste la prima privire
Eu m-am vopsit astazi, urmeaza sa vb cu o fata de aici de la nemtoaice, am noroc pt ca se muta si vrea sa renunte la o gramada de carti romanesti, mi le ofera cu placere
Ana am facut rost de adevarata reteta de placinta cu iaurt. Prima mi-a dat-o gresit prietena mea, noroc ca a intrebat-o pe maica.sa sa fie sigura pt ca am facut-o astazi pt maine sa ducem la gradi ca este serbarea.
800 gr iaurt simplu
8 linguri pline varf cu zahar pudra
8 oua

si foi cumparate

Miha intru sa vad daca ai rezolvat cu pozele din drop
Silvi bine ati revenit acasa, intru sa vad pozicile
Toanca cum e dupa concediu? cred ca inca te mai gandesti la vacanta
Cosmi unde esti doamna? Uitasem sa scriu, imi imaginez ce ai simtit cand s-a scufundat papan Tot mai bune sant aripioarele, nu are ce sa pateasca cu ele.

Ieri am avut 11 grade, ploua intr-una, batea vantul....astazi maxim 20, soare dar pe seara s-a anuntat din nou ploaie Maine maxim 17 grade

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:


a 4-a zi de cresa: am mers amandoi la masa, nu a vrut sa pape, m-a luat sa iesim in curte si s-a razgandit...s-a indreptat singurel spre piscina cu baloane, au sarit 3 educatoare pe el si eu m-am furisat din gradi....cu inima stransa.
....tare greu este...cu cat sta puiul mai mult cu mami a lui acasa, despartirea e tot mai grea pt. amandoi:(((.

azi plecam la bunici pana duminica. Soacra pleaca pe 1 aug. iar in Munchen si vrea sa vada copiii, spera sa stea mai mult de 3 luni, ca data trecuta, asta in cazul in care nu moare baba.

Maraki da, ma bucur si eu ca-i lasa impreuna...E. e la grupa lui M. ....deseneaza, se joaca cu cei mari. e bine ca e vacanta si nu au cine stie ce activitati, sa-i deranjeze. speram ca pana in sept. sa se acomodeze si sa treaca treptat la el in grupa.
sper sa se aranjeze in vreun fel lucrurile si pt. tine...nu trebuie sa suferi asa de mult.

Ana_M! sanatate si fericire alaturi de cei dragi!

si weekend frumos sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Ana_M, La multi ani si tot ce iti doresti!
Maraki, iti dai seama ca nu e prea usor dupa concediu....dar mai merg 3 zile la servici si plecam la Londra
GIO, of....puiul mic inca plange...imi pare rau.

Mergi la inceput