Regimul disociat 3/3/3

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

pai nu cred ca ma cantaresc pt ca si eu am aceeasi problema,mi-e frica sa nu ma dezamagesc si sa am tendinta de-a lasa dieta...si la cum simt eu parca nu am chiar slabit cine stie ce...
ok, de maine fructe si legume, ce biiineeeee,am in frigider pepene si piersici,abia astept pana maine
ce bine e cand mai ai cu cine vb despre ceea ce "te doare",parca trece mai repede ziua si treci mai usor peste obstacole...eu nu prea am cu cine vb in casa despre dieta...toti imi zic sa mananc ca nu sunt grasa insa numai eu stiu cum ma simt cand incerc haine ce acum un an imi veneau ca turnate si acuma nici nu pot sa ma gandesc la ele...am doar cateva ce mi le-am luat acuma si le tot port pe astea...refuz sa-mi cumpar haine cu talia pe care o am acuma, tot sper ca voi slabi si ca nu voi mai avea nevoie de ele....offff....ma tot rog la D-zeu sa-mi dea putere sa merg mai departe
hmmmm m-a apucat nostalgia....dar nu vreau sa va intristez si pe voi,hai, de maine toata lumea tine dieta CA LUMEA, FARA ABATERI, SA NE VEDEM SI NOI O DATA SLABE, CE D-ZEU!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

sunt si eu pe-aici,va urmaresc indeaproape,mari greseli nu am facut,decat ca am mancat azi doua castronele mici de supa de rosii dar era si cu cartofi.in rest rosii,castraveti si pepene...mult pepene,am mancat in seara asta de credeam ca o sa bubui

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

mari,vad ca tu ai comis-o rau
de maine pune-te pe treaba ca lumea,ca dak nu iei bataitza
eu am inceput sa fac si sport,am facut azi vreo 2 ore
pe 29 plec la mare,sper sa nu ma intorc cu vreo N-shpe kile in plus
va pup si va doresc o seara buna

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

neata fetelor!

senz bafta sa scazi cat mai mult in greutate pana pe 29 cand pleci la mare,sa fii o adevarata sirena

mariiiazi incepem legumele si nu ne abatem de la regula,da?

eu am halit deja un castron cu fructe prune piersici cateva zmeure si jumate de banana ca a ramas de la fii-miu

pt pranz imi pregatesc salata de vinete si amestec de legume la ceaun cu usturoi si boia

o zi fara pofte va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

senz ma bucur sa aud ca esti cumintica si ca nu te lasi invinsa de tentatii(ceea ce nu pot spune si despre mine),sa vezi ca o sa fii cea mai frumoasa la mare, sa te distrezi muuult de tot
e adevarat ca ieri am comis-o rau de tot dar de azi m-am pus iar pe treaba,de data asta SERIOS;am inceput iar cu fructe si legume,azi am mancat dimineata o piersica maaaare si acuma pap o farfurie de pepene galben,mai diseara am sa pap tot fructe ca sa elimin ce am papat ieri....
dupa ce am dat asa de rau cu bata-n balta am hotarat sa nu mai mai cantaresc maine ci miercurea viitoare.
si eu plec in august la mare dar ca sa evit ingrasarea am zis ca o sa tin tot disociat dar 1-1-1...nu cred ca o sa-mi fie greu mai ales ca noi mergem la niste rude care au o casa langa plaja si o sa ne facem noi mancarea,asa ca....o sa-mi fac ce vreau eu
asa ,in loc sa vin cu kg in plus poate mai scap de cateva....
bv tie ca faci sport, benz,eu ma plictisesc f repede de aceea nu fac...am inceput de multe ori sa fac cate si mai cate exercitii(tae-bo,bicicleta, stepper, abdomene, geno-flexiuni, etc etc) dar dupa cateva zile ma plictiseam si nu mai faceam nimic, am dat si o gramada de bani pe bicicleta si stepper ca ziceam ca o sa fac cu ele...daaaaaa ti-ai gasit.....dupa ce am facut cateva zile bici am pus-o pe post de cuier si stepperul i l-am dat la o prietena
si am mai auzt ceva,acuma nu stiu daca o fi adevarat sau nu,(voi nu faceti ce va zic eu)....cica atunci cand tii o dieta e mai bine sa nu faci sport pt ca faci muschi si in loc sa slabesti mai tare te ingrasi....am patit si eu asa, cred ca e mai bine dupa ce ai slabit kg dorite sa incepi sa faci sport pt tonifiere.....parerea mea....dar v-am mai zis,voi nu faceti ce zic eu, faceti cum vreti voi
va pupacesc si sa aveti o zi cat mai placuta,si...atentie la neatentie!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

Ms pt ganduri,nushulica,sper sa nu ma transform pe-acolo din sirena in balena
si mari,din cate stiu eu cand faci sport muschii se intaresc,si chiar daca se elimina grasimea si la cantar arata poate mai mult e din cauza ca 1kg de muschi e mai greu decat 1kg de grasime.adica poate pe cantar nu se made ca am slabit mare lucru,dar hainele vin altfel pe mine...
Ma rog,nu ma omor prea tare nici eu,fac aprox 1 ora de bicicleta,abdomene,genoflexiuni si seara alerg putin prin parc


http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

azi am avut prima zi de carne,am mancat de dimineata un ou fiert,apoi vreo 5 ficatei de pui inabusiti dar si cu o ligura de ulei,2 cremvursti si o bucatica de piept de pui si deja sunt plina.in nici un caz nu pot sa mananc 3 zile la rand carne pe caldurile astea,asa ca urmatoarele 2 zile o sa mananc si eu tot fructe si legume
M-am simtit mult mai bine zilele trecute cand am mancat numai vegetale,chiar daca imi era putin foame
Nu stiu voi cum rezistati,dar mie o zi de carne mi-a pus capac!
Va pup si spor si voua in continuare

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

pai si eu am tinut doar 2 zile de carne, pe cat de mare a fost pofta de carne,atat de repede m-am saturat de ea...de fapt ce zic eu 2 zile de carne ca ieri a fost nebuneala curata....
eu m-am gandit sa tin asa: 4 zile fructe/legume, 2 lactate si una de carne,care mereu sa fie duminica, in caz ca mai ies la vreun gratar sau ceva de genu...si eu ma simt mai bine la vegetale si simt ca slabesc mai usor, la lactate e...binisor sa zicem de aceea voi tine 2 zile iar carne 1 zi pe saptamana e de ajuns.Sper sa pot tine, sa nu lesin de foame...
e bine ca poti face sport, senz, eu nu am chef de loc,dar am mai slabit si fara asa ca nu ma omor
deci,mi-am incheiat cu bine prima zi de fructe:3 piersici mari, un pepene galben de vreo 4 kg(mai grea era coaja decat miezul) dar oricum, vreo 2 kg tot am papat ...si...cam atat,apa nu am baut mai deloc pt ca de la atata pepene, daca mai beau si apa...
va puuuuup fetele,aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Salutare!!!
Ma primiti si pe mine in clubul vostru?
Eu am inceput sa tin regimul disociat de pe 4 iulie ( imediat dupa ce am serbat ziua fetitei mele ) si dupa ce m-am intors cu vreo 3 kg in plus de la all inclusive....
Tin 1/1/1.Am plecat de la 67 kg si dupa 2 saptamani am ajuns la 63,3.
Vreau sa ajung la 58 kg.Am inaltimea de 1,76 cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

Bine ai venit, Tecky!! Sigur ca te primim,cu cat mai multe suntem ,cu atat mai puternice vom fi.Ai slabit f bine, tine-o tot asa,nu mai ai mult pana vei ajunge la greutatea dorita!!!!
te trec in listuta
te pup

Mergi la inceput