Regimul disociat 3/3/3

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

buna,nusulica!!eu cred ca daca o sa tii regimul fara (mari) abateri o sa ai rezulatate...eu sunt la a 7-a zi si mi se pare ca vad rezultate,nu m-am cantarit inca dar parca vad asa...la solduri si picioare...sper sa fie adevarat....apa bei??cata??
te pup si iti doresc si tie o duminica frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

beau apa,pe caldurile astea nici nu as avea cum sa nu beau,cred ca ma duc spre 2l/zi,nu ma omor cu apa ca sa zic drept

abia astept zilele de lactate sa pot sa beau lapte rece,imi place la nebunie

azi am calcat pe bec cu un pahar de pepsi rece



Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


SHOPPING

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

Nici eu nu ma omor cu apa dar incerc sa beau, sa ajung la 2 l dar cateodata imi vine si rau de la atata apa...lasa ca nu e moarte de om daca ai baut un pahar de pepsi,important e sa mergi mai departe...eu inainte faceam marea greseala ca atunci cand calcam pe bec, renuntam la dieta,ziceam"daca tot am gresit,hai sa mai iau si din aia,si din aia...si incep de maine..."si a doua zi la fel se intampla si tot asa...acuma mi-am invatat lectia,chiar daca gresesc, MERG MAI DEPARTE CU DIETA
numai ai grija ca de la un pahar sa nu se faca o sticla....
a,si mie imi place laptele rece,mmmmmmm
numai ca...nu-ti mai zic ce am patit de la 3 zile de lactate....sper ca tu sa nu ai probleme de genu...
te puuuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

da,mi-ai dat un sfat foarte bun !!!multumescca si eu tot asa procedez cand calcam pe bec ziceam ei lasa ca tin iar de mainesi tot de maine,sau de lunni si nu mai tineam deloc dieta

well azi am mancat carnuri de mi-a sarit mustaru'acum pe seara am mancat vreo 5felii de muschi tiganesc

cu ce am calcat azi pe bec ? cu pepsi si o inghetatace sa fac am iesit in parc cu copiii si au vrut toti inghetata asa ca nu puteam sa indur mai ales ca era si f cald

maine iar carnurimi-am propus sa imi fac o tava de ciocanele la cuptor si sa halesc la ele ziua intreaga

abia astept lactatele!!!



Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


SHOPPING

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

si eu am mancat cam multisor azi...nu prea aveam in plan dar spre seara am mers la un gratar si am papat acolo un mic si vreo 3 bucati de carne...dar am rezistat cu brio la alte bunatati cum ar fi cartofi copti in jar cu branza sau ardei copti...si ca desert toti au mancat inghetata,si ca sa fie si mai greu,era chiar de aia ce-mi place mie dar eu am rezistat eroieste...nu stiu prin ce minune...sper sa fiu mereu asa constiincioasa
am o intrebare...mi-a venit ieri CM si am auzit tot pe aici ca influenteaza dieta si as vrea sa stiu si eu in ce mod influenteaza?????ca eu miercuri am zi de cantar si vreau sa stiu daca ceea ce voi vedea atunci e greutatea mea reala sau e din cauza menstruatiei...
multumesc mult pt raspuns,anticipat
va pup fetele si spor la slabit
noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

nici eu nu exagerez cu apa,doar cand sunt la munca beau aproape 3 litri pt ca sunt ospataritza si alerg toata ziua,dar cand sunt acasa nu stiu daca beau macar 1 litru...
am de gand sa mananc un ou pe zi dimineata in zilele d e carne,iar in zilele de lactate la mic dejun o sa mananc vreo doua linguri de cereale integrale cu lapte degresat pt ca imi e foarte greu sa renunt la cereale

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

si eu am trisat putin ieri dar nu cred ca e asa de grav...am mancat o bucatica mica de branza cu rosie,si de dimineata 2 banane,nici la banane nu am de gand sa renunt pt ca sunt fructele mele preferate si stiu ca si data trecuta cand am tinut acest regim nu m-au impiedicat sa slabesc,in rest am mancat mere,portocale,suc proaspat de grefe,rosii,castraveti si am mai baut o limonada cu un plic de miere...simteam nevoia de ceva dulce

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

Maripossa,stiu ca cm influenteaza putin greutatea la cantar,adica cu o zi-doua inainte se retine mai multa apa in organism...mai multe nu stiu
Azi sunt la a treia si de fructe si legume si azi am de gand sa mananc ceva mai consistent,cred ca o sa-mi fac ciuperci la cuptor cu usturoi si patrunjel si o supa de legume...aaa si pepene verde
Voi ce mai ziceti?cum mai merge?ce mai mancati?

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

eu azi am ultima zi de carnuri si pana acum am cam facut foamea ca am fost pe drumuri,am mancat doar dimineata pe fuga 2 felii de muschi

acum am aruncat in cupto o tava de ciocanele fara sare ca nu amsi mi-e lene sa cobor sa cumpar

sper sa traiesc diseara doar cu astea si de maine intru la legume

pt legume eu o sa imi iau amestecuri congelate de legume si le fac la ceaun cu usturoi praf si boia de ardei mie asa imi plac,le las sa se inabuse si apoi mananc

pe langa astea o sa mananc la greu fructe,in special pepene ca de 3 zile inghit in sec cand vad cum mananca husbandu'pepene rece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

si eu m-am trezit azi cu o pofta de pepene si cu ocazia asta inlocuiesc si apa pe care nu pot s-o beau cand sunt acasa

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput