Regimul disociat 3/3/3

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

bunaaaaa,am revenit si eu, fripta toata de la stat la soare...

alinamalwooh: multumesc mult pt sfaturi!! Insa,la fel ca senz_benz si eu stau cu prietenul si el mananca de toate...inainte cand stateam singura imi cumparam mancare in fiecare zi si numai ce aveam nevoie,mancam la 7 seara ultima masa si nu mai ramanea nimic in frigider asa ca daca mai aveam pofta de ceva trebuia sa merg sa cumpar si cum nu prea aveam chef,nu mai mancam...asa am slabit si m-am mentinut f bine...acuma insa,chiar daca am un raft al meu,un dulap al meu cu mancare ,e inutil, mancarea e tot in casa,nu ma opreste nimeni sa iau...ori e pe un raft,ori e pe altul...Si eu am inlocuit zaharul cu zaharina si indulcitor praf.Te felicit pt kg pierdute, e ceva f impresionant, 10 kg in 16 zile....Sper sa iti dea D-zeu un bebe cat mai curand si sa fie frumos si sanatos,ai incredere in D-zeu,el te va ajuta!!te mai astept pe la noi!!te pup

senz_benz: asa e,disociatul da rezultate!!!eu am calcat ieri stramb,stramb de tot...am mancat asa(sper sa nu dati cu pietre, dar o bataita tot merit): 3 donutz, 1 inghetata, 1 crema de zahar ars, 2 sendwich-uri,1 lazagna, gratar de porc cu cartofi prajiti, 2 pungi de chipsuri....si cam atat(nu stiu unde a mai incaput atata mancare) ...azi dimineata,m-am cantarit speriata,ma gandeam ca m-am ingrasat,m-am cantarit inainte sa merg la baie,si imbracata...ce credeti??? inca 1 kg in minus.....Doamne iti multumesc!!!!Ma gandeam ca am pus inapoi macar un kg dar nu a fost asa, ce bine!!!!

Ieri m-am distrat la mare cu exceptia drumului care a fost un cosmar,mie mi-e rau in masina si tot drumul am stat cu punga la gura,poate de asta am si slabit un kg....aa,am mai si baut alaltaieri seara 2 ceaiuri verzi si trebuia sa merg la baie din 5 in 5 minute....a fost va si amar de mine ieri...insa nu stiu cum,cand am ajuns la mare mi-a trecut si rau si tot...

Voi ce mai ziceti fetele?ce ati mai facut in weekend??Ati fost cumincioare?? Sper ca nu ati facut ca mine....
va pup mmmuuuahhhh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

maripossa ce de peripetii.....bine ca ai dat jos
senz benz si eu am mancat azi cativa covrigei dietetici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

buna maripossa,ma bucur ca ai reusit si tu sa mai scrii,sper ca te-ai distrat frumos la mare.si eu cand citeam ce ai scris chiar ma gandeam unde oare a incaput atata mancare
sper ca nu te culci pe-o ureche acum cand ai vazut ca nu te-ai ingrasat si dai iama in frigider,ca atunci chiar iei bataitza
de-abia astept si eu sa ma cantaresc si sa vad ce si cum
azi dimineata a trebuit sa-mi mai fac o gaura la curea ca imi statea foarte larga si sunt foarte fericita,sper sa fiu si mai fericita miercuri cand ma sui pe cantar

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

tecky eu am mancat d-ala cu de toate,cu mac,susan,sare,all inclusive
imi luasem mai multi si aveam de gand sa ii mananc pe toti,dar m-am gandit eu mai bine si i-am inlocuit cu un mar,desi ma uit si acum la ei cu pofta

http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

asa e tecky...multe peripetii am mai avut ieri...

senz_benz,nu ma culc pe-o ureche,nici vb...chiar daca ,cantarul mi-a aratat in minus, eu vreau mai mult,mult mai mult...asa ca de azi am inceput iar dieta...fructe,bineinteles,nu am mancat chiar mult ca am inceput munca si nu am avut chef de mancare...am mancat doar niste piersici...vreo 10(dar erau mici,cat prunele) ,si un compot de prune facut de mine,nu prea aveam chef sa mananc prune asa simple...cam atat a fost papica mea pe azi, ma bucur mult ca am inceput munca,asa mananc mai putin ,pt ca atunci cand stau acasa mananc o gramada,mai mult de plicty...

unde sunt restul fetelor???alexa???nushulica???ce mai faceti fetele???va astept cu noutati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Buna fetelor,
Eu nu m-am tinut de regim deoarece mi-a fost foarte rau incepand de vineri, nu prea am mancat mai nimic(3 felii de pizza, cativa mici, cateva chiftele de vineri pana ieri) cam asta a fost mancarea. De maine vreau sa ma apuc din nou de regim, nu ma dau batuta. Mariposa incearca sa numai faci atat de multe greseli, gandeste-te ca e pacat sa se duca pe apa sambetei toata munca ta de pana acum, noi trebuie acum sa adoptam si un stil de viata mai sanatos nu numai sa slabim. Daca ai pofta de ceva, GUSTA, nu-i capat de lume dar sa nu mancam ca altfel ne chinuim in zadar :(
Pup fetele si bafta in continuare la slabit.

D-zeu ne iubeste si in anul 2011 sigur ne va aduce un bebel frumusel, sanatos si mancacios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

buna fetele!!!
azi:3 bucati de ficatei inabusiti si cu o lingura de ulei si doua ciocanele pe gratar cu mult piper
diseara cred ca o sa mananc la fel ca mai mi-au ramas si nu am de gand sa mai intru azi in bucatarie


http://madootza19.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

salutare!!!
alina1986: crede-ma ca nici eu nu vreau sa gresesc, si ma simt foarte rau dupa ce calc stramb dar...eu nu sunt firea care sa guste si atat...eu daca gust ceva ce-mi place,trebuie sa mananc pana ma satur...asa ca mai bine nu mai gust...am observat ca pot sa stau si pana seara fara sa mananc si nu am nimic,nu mi-e foame,nu mi-e pofta...dar dupa ce mananc ceva, gata,mi se declanseaza foamea si poftele...si cu cat mananc mai mult,cu atat mai mult vreau si tot asa...e rau dar sper sa pot reusi pana la urma...
imi pare rau ca nu te-ai simtit bine,poate a doua incercare iti va aduce rezultatele dorite

senz_benz: imi place de tine ca te tii tare pe pozitii,chiar esti un exemplu...nu prea ai gresit de cand ai inceput dieta, care e secretul???tine-o tot asa!!!abia astept pana miercuri la cantar...cu toate ca eu stiu cam ce si cum...(ma refer la mine)

eu saptamana viitoare plec la mare, de fapt vineri plec...uhuuuuuu abia astept...am mai fost vara asta de 2 ori dar numai in weekend...cand imi era lumea mai draga trebuia sa ma intorc si a doua zi la munca...naspa...acuma o sa am timp sa ma distrez, cu toate ca nu sunt slabuta cum vreau eu dar sper sa vin de acolo mai slaba`pt ca nu am de gand sa renunt la dieta nici acolo...trebuie sa ajung la 55 kg numaidecat!!!!

mdaaaaaa...m-am lungit eu la vb ca de obicei,sper ca nu v-am plictisit...va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

salutare fetelor
citesc de cateva zile acest subiect
ma intereseaza pt ca astept sa nasc peste cateva zile si dupa ce imi revin dupa nastere vreau sa incerc si eu sa dau jos vreo 10 kg
va admir mult pt incercari
va doresc mult succes

Anca mami de Iustina 6+, Stefania 4+ si Natalia(cam pe 31 iulie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

maripossa incerc si eu cat pot sa ma abtin dar si eu mai calc stramb ca dehh...suntem oameni.de exemplu azi am bagat si o inghetata cu ciocolata dupa carne si apoi o banana+in seara asta am mancat pe la 11 putina carne de pui si am baut un pahar cu bere.apa nu am baut toata ziua decat doua guri si aia minerala,abia in seara asta mi-am luat si eu o sticla de apa plata si de-abia m-am atins de ea,cand mananc carne parca nu mai am chef de nimic,ma simt aiurea rau nu stiu de ce
de lactate nici nu mai zic,nu cred ca o sa mai pot o zi intreaga,poate sa mananc si de-alea cu fructe
eu nu ma astept la un rezultat spectaculos maine la cantar,poate vreo 2 kg in minus,dar crede-ma ca se vede foarte bine la haine,si nu mai am nici colacei la burtica s-au redus mult
organismul meu e deja obisnuit cu dieta asta,am mai tinut-o si in trecut,am slabit 13 kg si nu am mai avut probleme,doi ani nu m-am ingrasat un gram ba chiar iarna trecuta aveam 50kg,dar acum m-am lasat si de fumat si am inceput sa iau anticonceptionale si am tendinta sa mananc mai mult

Mergi la inceput