Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

aaaaaaaaa buni lenuta va multumim..multe si multe pentru cea mai minunata buni ! ma bucur nespus ca sunteti atat de optimista ! asa si trebuie !

Ia uitati AICI cum doarmea fii'miu azi-noapte.

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Carmen ce pozitie!!! Imi vine sa pap copanele alea!! Ana nu e asa copanoasa, deh... fata, fitze

Daaa, Buni e un om superb!!! Normal ca si Lavinia trebuie sa fie la fel~!!! Tinem pumnii si ne rugam sa fie totul bine!!!


i-am adormit, pap oua cu cascalal peste, cu ceapa si otet hihihih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Buna fetele!
Lavinia esti fantastica! Imi pare atat de rau ca trebuie sa fiti atat de incercati ... cu conceptia, apoi nasterea, acum povestea asta ... Sigur o sa fie totul bine in final. O meritati din plin iar Dumnezeu o sa va ajute.

Tunde, mama draga ce spaima ai tras! Eu stiu cat m-am speriat cand l-am gasit pe al meu intins pe burta pe parchet, dar sa o vezi pe Soniuta pe asfalt ... Brrrr. Bine ca a trecut. Sanatate multa si tie.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

RSZ nu stiu daca ma invinetesc mai tare dupa nastere, dar in mod cert ma lovesc muuuult mai des.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Nu am indrazit sa va zic pana acum ca nu cumva sa nu se mai intample, dar de o luna copilul meu doarme toata noaptea! se tot trezea la 4 de ma capiase si am decis sa ii maresc bibe de seara cu o masura (la 210 ml) si a inceput sa se trezeasca la 6-6.30. Apoi, de o sapt ii bag si o masura de cereale seara si iata ca ne trezim la 8 (se culca pe la 10).
Eu de cand am bagat LP sunt mult mai relaxata: copilul doarme mai bine, are un program ... mi-e bine.
Si vad ca nu e nici rau de caldura. Aici seamana cu mine. In rest e ta-su tot. Aaaa, ba mai e ceva la care semanam, ne-a zis ta-su sapt asta: cand ne trezim avem ochii la fel de beliti.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Bravo Razvan, ce baiat cuminte!!! O sa te laud la Ana, paote se ia - azi noapte eu m-am trezit ca cineva ma tragea de un sfarc...bunn..nu era tati, ca n-ar avea curaj, stie ca dorm cu papucu langa pat, era Ana care si-a gasit tzizti si s-a servit ca la ea in batatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Nu am indrazit sa va zic pana acum ca nu cumva sa nu se mai intample, dar de o luna copilul meu doarme toata noaptea! se tot trezea la 4 de ma capiase si am decis sa ii maresc bibe de seara cu o masura (la 210 ml) si a inceput sa se trezeasca la 6-6.30. Apoi, de o sapt ii bag si o masura de cereale seara si iata ca ne trezim la 8 (se culca pe la 10).
Eu de cand am bagat LP sunt mult mai relaxata: copilul doarme mai bine, are un program ... mi-e bine.
Si vad ca nu e nici rau de caldura. Aici seamana cu mine. In rest e ta-su tot. Aaaa, ba mai e ceva la care semanam, ne-a zis ta-su sapt asta: cand ne trezim avem ochii la fel de beliti.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica


Ce bine de voi. Stef nu vrea sa pape mai mult de 150 ml seara oricut m-as ruga de el sau m-as chinui. Si asa se trezeste de de caldura de o multime de ori pe noapte.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Pupam Andreiutul dulce! Haha, si Catalina mai doarme in pozitia asta si io mor de dragul ei!

Pupici si pt Razvanelul cuminte! Asa da cavaler!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Andri eu nu m-am gandit la nicio afacere. O sa ma intorc de unde am plecat. Noi, familia mea, nu suntem facuti pt a fi afaceristi. Sa nu stiu eu ca am banutul meu sigur care imi intra in buzunar lunar as face atac de panica. As alerga prin casa ca beetica urland: o sa muriiiim de foame, o sa ajungem sa cersim la coltul blocului. Singurul care a incercat pe cont propriu a fost tata. Nici nu a avut incotro: lucra la o regie de stat si pt ca nu a vrut sa semneze niste acte in urma careia un sef fura o proprietate a statului iar tata era bun de inchisoare pt ca semnatura lui aparea pe acte, domnii de la PSD (care erau atunci la putere) l-au retrogradat, scazut drastic salariul si facut zile fripte. Asa ca ce putea face un om de 50 ani? Hai sa incerce o afacere, desi stia ca nu e facut pt asta. Responsabilitatile sunt mari cand ai o familie. Dupa un an de alergatura, stres, satisfactii dar si insatisfactii a clacat. A facut o accident vascular cerebral care l-a lasat cu o semipareza pe partea dreapta si de atunci e pensionat pe caz de boala. Asa ca noi nu prea mai avem curaj.
In legatura cu bona, nu pot sa iti zic eu daca e bine sau nu, asta simte si decide fiecare, dar eu iti pot spune ca de cand am nascut vine soacra-mea la mine o data pe sapt sa stea cu Razvan, mai calca, mai da cu un aspirator. Deci nu iti poti inchipuii cum rup usa cand o vad. Este ziua mea libera (ma rog, cateva ore) de care ma bucur la maxim. Ieri m-am plimbat prin mall, de ex. Oare ma face asta sa nu fiu o mama buna? Nu cred.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor

salutari de la munte de la racoare
sanatate lui bebe sophi si pupete lui mami
sanatatelui mami tunde si pupi lui sonia

pupicei la toti bebei si multa sanatate

razvanel bravo mama, poate s o molipsi si razvanel al meu si o ormi mai mult
acum e treaz si frasu doarme

am fost in padure s au jucat pe paturica si apoi au papat niste LP si nani
i am ads la hotel i am ps usor in pat, dar la un mom dat s a trezit un pic Robi si la revedere somn la Razvi
acum se mascareste pe langa mine, iar frasu baga somn
in rest, e racoare, e liniste
camera e super faina, practic e un duplex, ca altceva mare si la pret rezonabil n am gasit, plus ca ne au plus la dispozitie si 2 patuturi pt motani

pupici si multa sanatate

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput