Prietene la bine si la greu - 128

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Multumim dragelor!
Many, ne doream in primul rand un bebe sanatos, asta conteaza cel mai mult.


Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Felicitari Dana!
Raluci, extra i




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Dana felicitari!!!! se pare ca anul asta e majoritar cu baietei pe la noi, asa ca fetelor care mai vreti baieti puneti-va pe treaba , sansele sunt mari

Fetele din Iasi sa va fie de bine intalneala. Imi pare tare rau ca am ratat, dar si mai rau imi pare ca nu reusesc sa o cunosc pe Ancutza , dar cine stie....poate vreodata...

Sa va spun si motivul absentei: am inceput programul de intarcat. Asa nu se mai putea, va spusesem ca in casa la cel mult 5 min si pe afara cam la 10-15 min voia ''titi'''. va dati seama in ce situatie eram pusa pe strada, la piata, in magazin si absolut peste tot, la ea nu conta. Din punctul meu de vedere asta nu mai este normalitate. Ma simt prost, am procese de constiinta, dar efectiv nu mai puteam continua asa. Astfel incat am ales varianta soft a intarcarii , adik cea in care timp de o sapt nu i-am dat ziua, iar ziua a stst mai mult pe la bunici la casa(loc unde se simte foarte bine si are ocupatii intense), iar asta va fi prima noapte fara titi , am emotii, dar..trecem noi si peste asta...

Licu
apropos de ce spuneai tu, zic si eu ca fetele, lasa socrii sa vorbeasca si vezi-ti interesul, ca nu intereseaza pe nimeni daca tu te chinui singura

Monis eu am facut de cateva ori dulceata de fragi, sau de mancat pe loc spuma de fragi

pupici tuturor! revin mai tarziu

Mami fericita de Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Dana, sa fiti sanatosi! va pupam

Monis, eu zic totusi ca cel mai bine se pastreaza la congi. Mama pune caspuni, zmeura si ies perfecte. Cand se decongeleaza sunt ca si proaspete, nu se inmoaie deloc. altfel tb puse in vreun lichid in care mai mult ca sigur tb pus si altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

salutari calde la propriu si la figurat!

frumoasa intalneala la Iasi, mi-e asa dor de intalneli...

Dana, felicitari!!! care au fost reactiile la auzirea vestii? cum sta Davidul cu funduletul?

noi maine dimi plecam la mare, pana luni seara, stam la Tismana in Jupiter, abia astept!!!

va pupez si va urez un we racoros!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

noi maine dimi plecam la mare, pana luni seara, stam la Tismana in Jupiter, abia astept!!!


asa propune si sotul meu, ce-ar fi sa ne intalnim acolo daca la bucuresti nu

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 17+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

dana, FELICITARI pentru baietel!
Deci....printesa mea e...UNICA!


gabitza, mama stie ca nu cred in superstitii si prostii, dar mno... Nu am mai redeschis sobectu, ca numa' ma enervam...

Ma bucur tare de progresele lui Dragos.

Am fugit, ca mi-a ajuns piticul din plimbari si ne bagam la baitza.






Mami de Timi nazdravan si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Mnaseara!

Dana, felicitari pt , bine ca e totul bine! Cred ca voi va doreati o fetita cu codite.. Bag de seama ca ploua cu carucioare albastre pe aici, mai avem pe Strumfy de asteptat, sa vedem ce surpriza are ea

Si cum spuneam, am facut pe viteaza, si cine era azi in perfuzii la maternitate??Diaree, crampe, varsaturi, contractii, tot tacamul. Am inceput un tratament cu tardyferon-fier adica, si se pare ca am avut reactii adverse de la el greata, varsaturi, si diaree, si daca tot era loc am mai avut si niscai contractii. Cica sunt internata si acum, dar am fugit acasa, merg doar la perfuzii. Ideea e ca tre sa o las mai moale ca altfel Raducu nu sta bine la caldurica, si trebuie dospit bine..Vreau, nu vreau, tre sa las orgoliul la o parte si sa apelez la ajutoare, macar cateva saptamani

Frumoasa tare intalneala de la Ieshi, vazut printese, si printz unic si tare mandru intre ele, dar si gravidute care tot incercau sa molipseasca pe acolo cu gravizenia Sa inteleg ca tati de Ariana a avut companie pe tati de Mihnea macar?

Smara, dap, se pare ca Eliza ta e unica fititza cu fundite din gasca de . Tu? cum te mai simti? contractii? ok?

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 32+ cu Radu Stefan

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Mama, ne umplem de putulici!

Felicitari, Dana pentru baietel!!!!!!!!!!!

Eu tot fata vreau ..... Si tot fata o sa fac....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Licuriciule, ma bucur ca tot raul e spre bine - in cazul tau: sperietura cu tot tacamul de azi te-au facut sa apelezi din nou la neamuri pt ajutor.
Cum esti acum? Mai bine? Au mai trecut contractiile? Ai luat No Spa, sau ce ti-au dat?
Cand ai scris ieri ca abia ai ajuns acasa cu Amalia dupa plimbare, m-am gandit la o anemie ceva...dupa cum descriai situatia... Pt asta luai fierul?


Eu sunt mai bine acum. Am renuntat la droguri. Contractii am si ziua si noaptea, dar foarte neregulate. Maine dimineata la 9 mergem la un control, sa vedem cum stam, cum e bebe, placenta, colul, daca am ceva dilatatie, and so on...

Imi e tare ciuda ca nu pot profita de timpul asta cat e mama aici, ca sa ma odihnesc. Ziua nu pot dormi aproape deloc....sau maxim 15-20 de minute. Noaptea e un adevarat chin pana imi gasesc pozitia in care sa pot respira. Aproape ca dorm in fund, atatea perne mi-am tot pus sub cap si printre picioare.
Cum laptopul nu l-am mai reparat si cum insomniile sunt in floare, practic la greu lecturi nocturne. Oricum...in afara de cartile despre cresterea copiilor, nu mai citisem de nu stiu cand altceva. Acum am terminat "Portretul lui Dorian Gray" si cred ca incep si cu ceva literatura bulgara. (ca am epuizat cartile aduse din Romania ).


Cam astea-s stirile despre mine. In rest...ma bucur tare mult ca Timi a inceput de ieri sa manance mai bine si nu imi mai pune nervii pe moatze.


Noapte buna si linistita va doresc!



Mami de Timi nazdravan si 37+

Mergi la inceput