Nasterea la Arcadia - Iasi (10)

Nasterea la Arcadia - Iasi (10) | Autor: ionelamaria

Link direct la acest mesaj





Capitolul 1, Capitolul 2, Capitolul 3, Capitolul 4, Capitolul 5, Capitolul 6, Capitolul 7,
Capitolul 8, Capitolul 9

-----

MAMICI

maitreyi de Bogdan-Filip, 18.09.2010, 3700g, 53 cm, cezariana, 38 s, Dr.Mihaila Catalin, si de Alexandra - 17.06.2008
cip17ina de Anisia, 26.11.2010, 3150g, 56 cm, natural , Dr.Cacicovschi, si de Matei - 28.08.2009
mamaluighe de Andrei, 04.01.2011, 4320g, 52 cm, cezariana , Dr.Cacicovschi, si de Gheorghe Mihail - 03.11.2008
AlynaB de Alexandru Mihai, 17.03.2011, 3510g, 51 cm, cezariana , Dr.Cacicovschi
monik_03 de Tudor, 22.03.2011, 3790g, 54 cm, cezariana , Dr.Samoila
Stefana de Tudor Stefan, 24.03.2011, 3970g, 57 cm, 39s1z, apgar 10, cezariana , Dr.Cacicovschi
andreea_mdm de Daria, 2950g, x cm, 37s, cezariana , Dr.Cacicovschi
camiki de Calin, 3980g, 56 cm, 40s, cezariana , Dr.Samoila
DadaIna de Antonia, 14.05.2011, 4300 g, 55 cm, 40s5z, cezariana , Dr.Cacicovschi
sanda_baby de Eduard, 25.02.2011, 3530 g, 48 cm, 41s1z, apgar 10 cezariana , Dr.Cacicovschi
oiyoy de Claudia, 16.05.2011, 3950 g, 52 cm, 41s4z, cezariana , Dr.Vieriu
madline82 de Estela, 24.05.2011, 3230 g, 49 cm, natural , Dr.Cacicovschi
irinuk23 de Daria Madalina, 25.05.2011, 3430 g, 54 cm, cezariana , Dr.Samoila
Camelia33 de Sofia Maria, 14.06.2011, 3420 g, 53 cm, cezariana , Dr.Cacicovschi
Laura13 de Alexandru, 1.07.2011, 3050 g, 50 cm, cezariana , Dr. Lazar Tudor

-----

BURTICI

oana.irina, cu Maria Antonia, DPN 03.08.2011, Dr.Mihalceanu
Clauditza89, cu Dennis Gabriel, DPN 04.08.2011, Dr.Vieriu
Lalic, cu Sofia, DPN 22.08.2011, dr Cacicovschi
Loredanar, cu Mara, DPN 26.08.2011, dr Samoila
Iulia.Iulia, cu Ioana, DPN 27.09.2011, dr Huma Mihaela
LenaC, cu , DPN 10.10.2011, Dr.Bogdan Scurtu
ionelamaria, cu , DPN 27.10.2011, Dr.Cacicovschi si de Mihnea- 14.11.2009


-----

www.arcadiahospital.ro/maternitate/info/maternitatea-arcadia" target="_blank"> Maternitatea Arcadia



Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 24+ cu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Ce frumoooos... sunt si eu pe listuta cu burtici

Ma trezeste la realitate.

Stefana, ai dreptate... adica e logic ce spui. Eu la urmatoarea vizita la doctor adica peste 3 sapt o sa vb despre planul de nastere si in functie de feedback-ul lui o sa ma hotarasc daca raman cu el sau nu.

Sper sa fie bine


Lena - 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Ce frumoooos... sunt si eu pe listuta cu burtici

Ma trezeste la realitate.

Stefana, ai dreptate... adica e logic ce spui. Eu la urmatoarea vizita la doctor adica peste 3 sapt o sa vb despre planul de nastere si in functie de feedback-ul lui o sa ma hotarasc daca raman cu el sau nu.

Sper sa fie bine


Lena - 27+

Lena, modificari putem face numai acum in lista... adica la schimbarea capitolului( altfel e cu "birocratie", aprobare de la moderatori) daca ai nume la fata asteptam


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Neata mamici si burtici, ma bcuur ca avem un capitol nou, cien stie , poate cu o nastere, asteptam!

Eu vergeturi am afcut in sapt 38, pt ca nu ma dadeam sub burta in zona liniei chiotului, era burat atat de mare ca mainile mele nu ajungeau pana sub burta, si am afcut si pe coapse, imi apre tare rau..Am fost legat pe tema asta la dr, la Arcadia, dr dermatolog Batog Adelina, simi-a recomadat oc rema care face un peeling chimic si o alta de vergeturi si daca vreau sa vin sa imi faca ultrasunete pe vergeturi ca sa intre mai profund crema, ca ele sunt rosii acuma si ar mai fi sanse de remediere.Altceva nu prea are ce sa imi faca ca sunt pe alaptat.Ar mai fi mezoterapia fara ac dar o sedinta e 60 lei si mi se pare enorm.Una peste alta cons a costat 70 lei, daca doriti numele la cremute va pot spuen, sa nu mai dati si voi 70 lei cons.As vrea sa arat sie u mai bine, ca inca sunt grasa, hainele nu imi mai vin..off, m-a transformat tare sarcina asta!

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:


[/quote]
Lena, modificari putem face numai acum in lista... adica la schimbarea capitolului( altfel e cu "birocratie", aprobare de la moderatori) daca ai nume la fata asteptam


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 24+ cu
[/quote]

Burtica, dar tu nu pui nume inca la bebe? Sau nu esti hotarata inca?

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Vergeturi si eu am facut pe ultima suta de metri. Stiu ca le-am vazut intr-o zi in poza saptamanala cu burtica goala. Erau jos in dreapta, doua, si plecau din operatia de apendicita. Asa m-am necajit, pt ca m-am uns toata sarcina cu ulei de masline, zi de zi, fara exceptie, si pe burta, si pe sani. Apoi, dupa ce am nascut, am mai gasit vreo doua in stanga si una langa buric, care sigur nu era acolo inainte de nastere. Dar sa stiti ca acum nu mai arata asa de rau. Aproape nu se observa.
Pe sani am facut muuulte, majoritatea dupa ce am nascut. Astept sa vad cum vor arata dupa ce isi revin sanii dupa alaptare...

Stef si bebu Tudor Stefan (24.03.2011)

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Ionela, multumim de capitol nou!
De ce spui ca nu se poate modifica listuta decat la schimbarea capitolului? Primul mesaj il poti edita oricand, pana se inchide capitolul (adica pana facem unul nou).

Stef si bebu Tudor Stefan (24.03.2011)

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Stefana

Ionela, multumim de capitol nou!
De ce spui ca nu se poate modifica listuta decat la schimbarea capitolului? Primul mesaj il poti edita oricand, pana se inchide capitolul (adica pana facem unul nou).

Stef si bebu Tudor Stefan (24.03.2011)

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Nup, nup! ramane butonul de Edit , dar cand apesi pe el apare: Mesaje nu mai pot fi editate.Contacteaza administratia sau moderatorii daca doresti sa faci modificari.. Pot edita inca mesajul de inceput de capitol cateva ore... nu stiu exact cat timp


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Stefana, se vor estompa si vergeturile de pe sani
Mada, nu, noi inca nu avem nume pentru pitic



Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Inca nu avem nume
Speram sa gasim cat mai repede... dar mai avem timp, nu?


Lena - 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Citat:
citat din mesajul lui Stefana

Ionela, multumim de capitol nou!
De ce spui ca nu se poate modifica listuta decat la schimbarea capitolului? Primul mesaj il poti edita oricand, pana se inchide capitolul (adica pana facem unul nou).

Stef si bebu Tudor Stefan (24.03.2011)

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Nup, nup! ramane butonul de Edit , dar cand apesi pe el apare: Mesaje nu mai pot fi editate.Contacteaza administratia sau moderatorii daca doresti sa faci modificari.. Pot edita inca mesajul de inceput de capitol cateva ore... nu stiu exact cat timp


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 24+ cu


Foarte curios. Or fi schimbat intre timp. Eu modificam la capitolul pe care l-am facut eu si la odisee cand voiam, atata timp cat era activ subiectul. De asta ma miram.

Stef si bebu Tudor Stefan (24.03.2011)

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Mergi la inceput