Club chic (46)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna seara!Carmena, astazi am incercat 2 parfumuri recomandate de tine: Wish-Chopard si Beauty-CK.Primul e mult prea dulce pentru gustul meu, imi sare in nas de la o posta si imi aminteste constant de un alt parfum, dar, ca de obicei, habar nu am de care . Persista insa grozav de bine, si nu fac nicio diferenta intre notele de inceput si cele de mijloc. Miroase constant, parca.Al doilea mi s-a parut mult mai fin, mie mi se pare ca miroase puternic a crin, ma duc acusi pe fragrantica sa ma lamuresc daca e asa sau ba. M-a atras foarte mult , insa dupa putin timp, crinul dispare si incepe sa semene teribil cu Wish. Acum e foarte posibil sa ma fi bulversat total primul, caci e foarte puternic. Acum, dupa dus, Wish inca miroase foarte tare, Beauty are o foarte subtila aroma de vanilie parca sau bomboane in orice caz. Trebuie neaparat sa revin asupra celui de-al doilea, ca nu m-am lamurit astazi ce e cu el, din cauza primului.Edit: N-am o treaba, Beauty miroase toata ziua a iasomie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Hai ca m-am enervat de-a binelea. Eu in Wish nu simt nici urma de violeta, orhidee sau lacramioara. Poate, vaag de tot, lapte cu miere...Is eu defecta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

geniest, tot astept un colet de pe escentual.com care nu cred ca mai apare . ce pot sa fac? pot sa deschid un caz la paypal?
mi se pare ca tu pomeneai ceva, ca ti-ai recuperat banii asa.
multumesc.

e suficient sa spun: buna ziua paypal, nu va duparati, imi vreau si eu banii inapoi?

EDIT: acum am vazut ca in mailul de confirmare a comenzii, escentual .com spune "Please note that no money will be debited from your account until items are dispatched."
eu nu regasesc tranzactia, nici in extrasul de banca din ziua cand imi amintesc ca am platit si nici in contul paypal.poate nu am cautat bine? ceea ce ma dezorienteaza este ca la sectiunea TRACK de pe escentual comanda mea apare:SHIPPED.
e o incurcatura? nu cred ca se putea sa imi expedieze daca nu mi-au tras banii din cont.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Hai ca m-am enervat de-a binelea. Eu in Wish nu simt nici urma de violeta, orhidee sau lacramioara. Poate, vaag de tot, lapte cu miere...Is eu defecta?







Nici eu nu simt in Wish lacramioara, altfel nu l-as purta. Nici urma de flori in el, tot ce recunosc in el e caramel, lapte, vanilie si miere. Poate ti s-a parut ca seamana cu Angel Thierry Mugler.
Allure Chanel clasic edp nu-ti place? E tot floral vanilat, dar nu atat de dulce ca Wish si e elegant, cum cauti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Da, da, a caramel cu lapte miroase...Si Allure e pe lista, dar mi-am propus sa incerc doar doua odata. Sa am timp sa imi fac o idee despre fiecare in parte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

geniest, tot astept un colet de pe escentual.com care nu cred ca mai apare . ce pot sa fac? pot sa deschid un caz la paypal?
mi se pare ca tu pomeneai ceva, ca ti-ai recuperat banii asa.
multumesc.

e suficient sa spun: buna ziua paypal, nu va duparati, imi vreau si eu banii inapoi?

EDIT: acum am vazut ca in mailul de confirmare a comenzii, escentual .com spune "Please note that no money will be debited from your account until items are dispatched."
eu nu regasesc tranzactia, nici in extrasul de banca din ziua cand imi amintesc ca am platit si nici in contul paypal.poate nu am cautat bine? ceea ce ma dezorienteaza este ca la sectiunea TRACK de pe escentual comanda mea apare:SHIPPED.
e o incurcatura? nu cred ca se putea sa imi expedieze daca nu mi-au tras banii din cont.


"Smells are surer than sounds or sights to make your heartstrings crack." - R.Kipling


Esti in cele 45 de zile de la data platii ????
Intai de toate trebuie sa le spui ca nu ai primit nimic si vezi ce zic ei. Daca simti ca treneaza si nu se intampla nimic te duci la paypal si deschizi in RESOLUTION CENTER, cazul tau. Apare ca OPEN A DISPUTE. Dupa, urmezi pasii.

Intrebare: tu ti-ai confirmat cardul in paypal ??? Adica ai introdus cele 4 cifre care apar pe primul extras de cont ???? Pentru ca pana nu faci operatia asta paypal-ul seteaza niste limite pe contul tau si nu poti efectua anumite chestii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

da, geniest, chestia cu cele 4 cifre din primul extras am facut-o de la bun inceput, de cand am deschis contul .
am scris azi un mail la escentual. in functie de raspuns, actionez. timp mai este, am cumparat ( sau cel putin asa cred) pe 3 august.
multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Multumesc!

Bine ar fi sa avem asa, dar nu ma plang, avem cam cat vrem noidar deja ma gandesc cu tristete pentru cand se va termina vacanta de aici...o luna nu a fost chiar mult Ne simtim minunat, avem prieteni aici, chiar acum suntem la cina la cineva, dar am profitat ca am ajuns la calculator ca sa vad ce mai faceti. Ne-am facut altii noi, toata lumea vrea sa ne duca sa vedem locuri noi, sa vizitam zilnic cate ceva. Abia asteptam sa ne intoarcem la anul.

De la Barcelona la Valencia, in toate parfumeriile, si nu putine la numar, am gasit doar Hypnotic Poison Elixir, mi s-a spus ca nu este in alta varianta in Spania, decat cu pomita. Acum nu mai stiu daca exista fara pomita, am inteles ca toata gama elixir e doar cu pomita si ca atunci cand a aparut hypnotic elixir au avut probleme cu pomita, dar s-a rezolvat problema, asa ca mi l-am luat cu pomita. E minunat, il folosesc zilnic, dar nu la plaja. Desi mi-am lut Eau de Guerlain, folosesc tot elixirul.

Citat:
citat din mesajul lui geniest

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

Citat:
citat din mesajul lui geniest



Dana ce mai faci ??? Va pregatiti de scoala ??




http://chicboutique2011.blogspot.com/


nuuu, suntem in Spania de aproape 2 saptamani, sper sa ajungem acasa inainte de inceperea scolii


Super tare ! Adica aveti concediu pe termen nedefinit ???? Sa va distrati maxim !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Anamariame, Wish e un parfum pentru iarna, e perfect normal sa ti se para f dulce si greu la 30 grade...De Beauty, ce sa zic, am auzit multe fete ca il plac, mie nu-mi spune mare lucru...chestie de gust. Ca si idee, parerea mea, incearca acum, parfumuri mai putin "tari", si lasa mai pe noiembrie decembrie pe cele dulci caramelizate si vanilate

Poti incerca acum si Escada Signature-mi-am amintit acum de el, e un parfum fain si nu foarte uzitat.Si e super pentru tranzitia vara-toamna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Trebuie sa recunosc, odata si pentru totdeauna, ca parfumurile care imi plac cel mai mult sunt cele clasice. De preferinta vintage, vechi, cu trecut, cu miros de PARFUM.

Mereu cad in ispita lor. Mai fac uneori si exceptii, recunosc . Balanta e in echilibru, numai pentru ca pe talerul cu parfumuri moderne care imi plac, se afla doar cateva, dar ele cantaresc greu.
In ultimii ani mi-au placut prea putine parfumuri nou create, pot numara pe degete cele care chiar au ceva special. Restul, jale mare...

Unul din putinii creatori contemporani care stie cum se mai fac parfumuri e Tom Ford. Tipul nu se joaca. Chiar daca nu le face propriu zis, el are viziunea si nu face rabat la calitatea ingredientelor.
Sa o citez pe Sali "cand voi fi mare" ...eu vreau sa ma fac parfum Tom Ford :)

Dar pana atunci... am descoperit un Guerlain extraordinar. Chamade e numele lui.
Parfumul e poezie. Nu seamana cu nici un alt parfum de Guerlain, e oriental-floral usor aldehidic in deschidere (la inceput apar note verzi, proaspete) si dulce spre baza. Face parte din liga grea Boucheron, Joy, 24 Faubourg Hermes si Montaigne Caron. O minune!

Acesta e:

http://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Chamade-50.html

Mergi la inceput