Club chic (46)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie
[Incearca sa-ti imaginezi urmatorul amestec: miros de tevi umede si reci, ...


am incercat si eu sa-mi imaginez faza cu tevile umede si reci si tot ce mi-a venit in cap e inceputul de la SAW 1! ( cand s-au trezit aia doi intr-o baie dezafectata ,legati cu lanturi de niste tevi( cred ca erau umede si reci ) si ca sa scape nu au gasit alta solutie decat sa-si taie piciorul!

"Smells are surer than sounds or sights to make your heartstrings crack." - R.Kipling



Nu, nu iarasi Saw..., stii ca n-am vazut inca filmul. Daca am sa-l vad, la faza cu tevile si picioarele taiate am sa ma gandesc la ...Womanity . Din cauza ta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Sali mai mult ca sigur ca nu o sa-mi cumpar Womanity niciodata...deja imi miroase a sange si rugina...brrr...

Sali, asa este, m-ai prins cu poza de profil. Pentru edificare, mi-am incarcat o poza facuta seara la gratar...muzica, ai nimerit-o la fix

Trebuie sa remarc si eu ca sunteti enervant de frumoase in pozele de profil si tu si Rose Parca sunteti postere



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Tocmai am incercat noul G I V E N C H Y BLACK DAHLIA.
Aproape ca-mi vine sa repet "faimoasa" mea descriere a ultimului Chanel . Ok, hai sa fim directi: nu-mi place. Nu are nimic special, e un floral lemnos comun, plapand, deja irisul vad ca devine un ingredient standard ca si aici domina, in plus persistenta e nula. Daca dupa nici o ora abia il deslusesc pe incheietura, atunci pot afirma ca pana si un sapun miroase mai mult pe piele decat parfumul asta.
Din campanie inteleg ca ar fi pentru femei fatale, am fost foarte curioasa cum este, si inainte de a-l testa, in mintea mea ii gasisem si imaginea perfecta:

18+

http://www.youtube.com/watch?v=2Hn6Y7eV4kk

Din pacate Black Dahlia e destinat altei femei :

http://www.bbc.co.uk/radio4/womanshour/media/history_teacher.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Tocmai am incercat noul G I V E N C H Y BLACK DAHLIA.
Din campanie inteleg ca ar fi pentru femei fatale, am fost foarte curioasa cum este, si inainte de a-l testa, in mintea mea ii gasisem si imaginea perfecta:

18+

http://www.youtube.com/watch?v=2Hn6Y7eV4kk

mamica de Mara Roselyn (18.06.2010)


oare initialele BD ,cu care este insemnata scarlet, vin de la Black Dalia sau de la Brigada Diverse?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Eu sunt innebunita de Chanel no.19 si Cristalle. persista incredibil de bine, peste 6 ore
Nota de varf e atat de bine construita, imi place enorm de mult.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Si Lolita iarasi imi place, l-am primit la Douglas si l-am putut intoarce pe toate partile.
Dezamagirea cea mai mare am avut-o cu Escale a Portofino, miroase ca un detergent de vase.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Sali, mi-o imaginez pe Scarlett dansand si cantand despre cele doua randunici , ca prima candidata din BD , ce nebunie ar fi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Sali, mi-o imaginez pe Scarlett dansand si cantand despre cele doua randunici , ca prima candidata din BD , ce nebunie ar fi!

mamica de Mara Roselyn (18.06.2010)




daaaa...dar in juriu, in locul lui dem radulescu, sa fie david hasselhoff , ca la america's got talent!


off topic:hai ca incet incet ne mutam cu jucariile de pe mess pe dc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Fetelor ati incercat nou parfum de la Prada, Candy? Azi a fost lansat aici si m-am dus sa-l incerc cu mare curiozitate pentru ca-mi place Prada in general (desi nu am nici unul).
Candy e primul parfum dulce semnat Prada, dar nu atat de dulce pe cat ma asteptam. Cand citisem initial despre el si ce note il compun, aproape am simtit gustul de caramea cu lapte si perspectiva de a gasi un parfum cu miros identic cu acel gust, era plina de speranta.
Ca un copil care vrea cea mai dulce acadea de la talcioc, m-am indreptat spre raftul Prada si l-am testat generos pe ambele incheieturi si hartie. Sticla e minunata! Art-deco, stilul meu favorit. Dar mirosul...e atat de efemer, mi s-a parut foarte diluat, combinatia e reusita, dar de ce nu se mentine? Miroase intr-adevar a caramel, dar fin, bine proportionat, nu ca in Miss Cherie sau Angel, lapte, note dulci-delicate combinate cu Infusion D`Iris. Sau sa inversez: e un Infusion D`Iris foarte dulce cu note de caramel.
Daca cineva l-a mai testat, rog sa povesteasca experienta .


Pentru fetele care asculta indie rock si baroque-pop:

http://www.youtube.com/watch?v=am6rArVPip8

Mergi la inceput