Ajutati-ma cu un sfat!

Ajutati-ma cu un sfat! | Autor: larissa_79

Link direct la acest mesaj

Sunt in mare dilema! Chiar nu stiu ce sa fac! Fetita face 5 ani pe 13 iulie iar baietelul 1 an pe 22 iulie. Cum din 20 iulie suntem plecati vrem sa le facem ziua la amandoi in aceeasi zi si am stabilit pe 16 iulie, sambata.
Initial am vrut sa facem la un club dar pentru ca noi nu avem decat 5 copilasi invitati si ne obligau sa platim pentru 10 copii am zis ca nu se merita. Plus de asta noi avem mai multi adulti invitati ( nasii care nu au copii, familie) si am observat ca la petrecerile speciale pentru copii parintii cam raman flamanzi. Pentru cei care au copii nu e o problema dar cum nasii lui bebe de 1 an nu au am zis ca nu are sens sa platim bani multi pe snaks-uri etc.
Drept urmare am zis ca le organizam ziua acasa. Doar ca acasa e mult prea cald ( stam la 4 si avem doar un aer conditionat mobil). Plus de asta daca pun 2 torturi la frigider nu am unde sa tin mancarea. Ca sa nu mai zic stres in plus cu organizarea. Asa ca am zis ca renuntam si la varianta asta si acum cautam un restaurant cu loc de joaca pentru cei 4 copilasi.
Toate bune si frumoase sa zicem ca as gasi cateva locatii ( astept si recomandari) insa nu stiu unde si la ce ora sa fac pe caldurile astea! Sa caut un restaurnat cu loc de joaca inauntru sau afara? Sa organizam ziua dimineata la 10 sau seara de la ora 18. Si uite asa nu ma pot hotari si poate ma ajutati voi din experienta! Sambata se anunta 33 de grade si parca e sinistru sa stai inauntru cand afara e asa un soare....pe de alta parte nici sa arda soarele copii nu ar fi o solutie uffff
Plus ca noi trebuie sa luam si din mot la bebe de 1 an adica o sa fie si el in zona cele 3 ore cat se sta in medie la un restaurant.

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://picasaweb.google.com/roparo/CopiiNectarieLuna5#

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Aici http://www.casajienilor.ro/agricultori/galerie-foto.html au loc de joaca exterior si terasa e spatioasa. Eu as alege afara dupa ora 18. Nu e prea placut sa tii copiii intr-un restaurant, cu aer conditionat in cap si in fum de tigara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Larisa unde ai facut petrecerea pana la urma?

P.S. Sa-ti traiasca copilasii

Mergi la inceput