Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (432)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Pai se putea sa rateze Roxu un concert? Doamne feri...

Fetelor, cand se face morfofetala aia, ca a uitat mamaie de acum patru ani?!?

Roxali, te referi la Moghioros? Parcul este neschimbat de acum 30 de ani. Deci nu ai pierdut nimic. Inclusiv masinutele si barcutele sunt aceleasi. Si chiar arata ca de la muzeu sau fiare vechi... Hhihihihi... Dar este placut. Este foarte mare si cu multa verdeata.
About M. Ai dreptate. Este extrem de fin Mult prea fin, avand in vedere ca eu sunt mai badaranca asa. Dar ne completam. Rade de se prapadeste la prostiile mele si se minuneaza ca nu credea ca exista asa zuza ca mine. Iote cum i-a pus lui Dumnezeu mana in cap...

Eu vreau o paranghelie nenica. Ce, daca am cazut closca trebuie sa stau numai pe cuibar? Mai bagati si voi intalneala aia la iarba verde? Sau macar un gratar la Cernica, o maslina, ceva...

Pana una alta azi e ziua fratelui meu si iesim la carciuma. Deci o pohta tot imi satisfac. Hihihihi. Ma duc sa-mi caut de imbracat, ceva care sa-mi puna silueta in evidenta. Hahaha. Poate noul bust siliconat natural...

Va pupacesc!!!

ANNISIA, mami de YANIS si suriorul lui (11+)


Micul Yanis creste mare

Suriorul lui Yanis

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annisia
About M. Ai dreptate. Este extrem de fin Mult prea fin, avand in vedere ca eu sunt mai badaranca asa.


O fi reusit omul sa "treaca" de "stratul de diavolita" si sa fie fascinat de interior. Si noi stim ca ai un suflet mare

La multi ani pentru fratele tau, distractie placuta diseara!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

La multi ani, moldoveanca!!!

La multi Riuji si Naoki!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Annisia, morfofetala se face pe la 20-23 saptamani, eu la Filip am facut-o pe la 21 de saptamani. Petrcere frumoasa de ziua fratelui!

Erina, multumim de aprecieri. Noi iubim tare mult Grecia, plaje singuratice, apa limpede, vegetatie frumoasa, multe flori, casele traditionale, mancarea, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

La multi ani, Filip !

Uite cum a trecut un an de cand mami te-a tinut pentru prima oara in brate ...
Sa fii sanataos, norocos, fericit si inconjurat de dragoste ! Sa ai grija de surioara ta si sa aduceti numai bucurii parintilor !
Felicitari, Mandarinutza !


Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Multumesc tare mult fetili
Am avut o zi foarte frumoasa(adica zile),ne-a scos tati duminica seara la un restaurant argentinian foarte foarte dragut si elegant,Vlad s-a simtit putin cam stingher dar foaarteee cuminte de s-au mirat cu totii cum de nu a coborat de pe scaun
Apoi luni am fost la picnic in parc si a fost minunat era si un mini zoo ,juniorul foarte incantat.
Tati s-a dat in petec, m-a umplut de cadouri care mai de care mai frumoase si nu stia cum sa ma faca sa ma simt cat mai bine.
Noah Alexandru a dat niste picioruse de m-a saltat de pe scaun in masina ,cred ca vroia si el sa fie prezent la ziua mea
In rest putin amarata ca am avut un eco acum cateva zile si se pare ca sunt rinichii putin mariti si acum ma tin sub observatie.Speram sa fie bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Multumiri fetelor care au itrebat de noi
Maria a mers de azi la gradinita, chiar daca mai are ceva muci. Macar nu mai tuseste. Irina inca mucioasa, ieri mi s-a parut mai bine, azi insa ies muci mai multi si mai copti. Sa speram ca e pe final raceala. Eu am o stare tare aiurea de o vreme incoace, de-aia nu prea am mai scris. Sunt asa, in pragul unei depresii... Probabil e si oboseala de vina. De vineri raman singura cu fetele, tati merge la Slobozia la intalnire cu fostii colegi si se intoarce duminica.

Erina, mie imi suna bine propunerea ta. Se poate sa aduci acolo invitati ? Pana acum vad ca nu s-au prea inghesuit fetele sa isi confirme prezenta, poate nu am facut eu bine anuntul. Mai scriu o data :

Intalnire papanashi la iarba verde : 31 iulie

Vine sigur ramonaiani & Co . Pe mine sotul tocmai m-a anuntat aseara ca lucreaza in acel weekend . Dar tot am sa fac cumva sa vin cu fetele, daca el nu poate sta cu noi.
Vad ca si Annisia este interesata . Cine mai doreste, cine mai pofteste ? Spuneti, va rog, ca sa stabilim detalii.

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara, buna seara! sunt toata wired de la gym!!!


Luiza chiar nu e nici o problema pentru ca din experienta celorlalte petreceri si intilniri lumea nu se inghesuie. Nu e ca si cum ne-am trezi cu 30 de persoane :) sau da???

La faptul ca nu poate veni M daca Irina nu e foarte mobila nu e nici o problema daca da, pe linga piscina mare (1.60m) e de preferat copilul si parintele.

Eu reinoiesc invitatia daca vi se pare o idee buna. Locatia e in zona Baneasa.

Moldoveanca frumos ati petrecut iar numele e superb!!!


Mandarinuta, Roxana, Alinkav, carpatina, Annisia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Luiza, multumim mult pentru urari. Sambata il sarbatorim pe Filip cu mot cu tot. Poate ajungem si noi la intalnire, dar nu pot sa confirm de acum, s-ar putea sa fim plecati.

Moldoveanca, ce frumos ati petrecut. Numele pentru bb2 e tare frumos, sa fie cuminte in burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Daria a fost astazi foarte trista. Si pe raport scria acelasi lucru asa ca dupa multe insistente am aflat ca baietelul P a fost foarte suparat (aici e vorba de tipat/vorbit urit pentru ca ea asa identifica) si ca a vrut sa o bata iar fetita A a scos limba la ea. Ambii au spus ca e urita. De cind am luat-o am vazut ca nu e in apele ei si o framinta ceva. Acum la culcare ca nu mai vrea sa mearga la gradinita ca sa facem bagajele-auzise aceasta discutie la noi si sa mergem la PN.

Am asigurat-o ca ea e frumoasa si buna si ca oricine o supara sa ii spuna Miss-ei. Am tinut chiar si teoria ca de-a lungul vietii o sa fie oameni care o sa ii spuna una sau alta dar sa nu ii creada... si ca mami si tati vor vorbi cu Miss si daca se mai intimpla si cu baietelul acela.

Stiu ca e bine sa isi rezolve conflictele singuri dar ea e foarte sensibila si deci afectata. Daria e genul care spune despre o floare saracuta...cind mai face ceva un pic nelalocul lui sau nu isi exprima corect sentimentele e pentru ca se simte neinteleasa sau copie un comportament gresit.

Oricum a adormit pe o nota optimista: mami cind voi fi adult o sa zbor in spatiu.

Am inteles ca i-a spus Missei si ca i-a trimis la colt pe cei doi. Maine aflu mai multe.

Mergi la inceput