Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

si eu am nasul infundat dar nu m-am agitat ca stiam ca si la Mara a fost la fel. in schimb cu parul la mine e invers, cat am fost gravida si am alaptat nu mi-a cazut un fir, iar unghiile imi cresteau imediat. exact cum a zis anisia.
acum vad ca inca imi cade par, dar incepe din ce in ce mai putin. si e in limite

mara
Mami de Mara Nicolle
(20.08.2010) si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

am uitat sa va zic. pt posesoarele de iphone, am gasit o aplicatie "sarcina pe saptamani". e interesanta

mara
Mami de Mara Nicolle
(20.08.2010) si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor burtoaselor! Ce sa zic si eu...
Ma bucur ca va bucurati ca va scriu, intru si eu printre picaturi, nici asa des, ca va zapacesc de cap, ha ha.
Ursulet, am vazut ca ti-a rasp Annisia cu podoaba capilara. Eu am fost in "tabara fericitelor" la sarcina cu Evuta, mooaaamaa imi crescuse un par nenica si era si des si lucios si frumos de nu-mi venea sa cred, eu care ma vopsesc de la 16 ani! Dar si cand a inceput sa-mi cada (cred ca a cazut tot ala de nu cazuse in 9 luni) ca aveam o frunte lata de ziceai ca sunt extraterestru...
Nicole daaa, imi aduc aminte de tine Pai deci sunt doua mamici de M&M-i la odiseea aceasta, bravo!
Pup si pe alina_anto cu ocazia asta, voila
MyLady multam ptr pupic
Felicitari tuturor fetelor ptr ecografii.
Eu maine ma duc la analize ca aseara n-a mai ajuns sotul acasa si n-am avut bani azi. Presimt ca o sa dau degeaba atatia bani pe analizele astea de trombofilie dar macar scap de un cui in cap.
Ma uita ieri si pe articolul si topicul despre Listeria si mi s-a facut parul maciuca, fetelor deci nu a fost un aliment din toata lista aia despre care in articol scrie ca sa ne ferim pe care eu sa nu il fi mancat, ce cretina pot sa fiu. Stie cineva cum e cu Listeria asta? E doar un microb de care scapi dupa tratament cu antibiotic sau e de genul Toxoplasma care iti lasa imunitate supa infectare? Scuze dca sunt batuta in cap... Oricum voi face si aceasta analiza. Vreau sa zic ca am cazut in extrema ailalta de se cruceste lumea ce mananc eu: cochetam de anul trecut cu dieta RAW si acum m-am axat din nou pe ea, dar inca mai mananc supe de legume sau ghiveci de legume, doar am scos carnea de tot iar branzeturi/lactate mananc foarte putin. Of ce sa fac si eu, ca incerc sa ma detoxific, sa ma pregatesc ptr urmatoarea sarcina, nu vreti sa stiti cum sunt de nerabdatoare.
Hai va pup, mai imi bag eu nasul pe aici. Pupici x 1000 tuturor.

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

am uitat sa va zic. pt posesoarele de iphone, am gasit o aplicatie "sarcina pe saptamani". e interesanta

mara
Mami de Mara Nicolle
(20.08.2010) si 13+


Ce tare! sa il stapanesti sanatoasa!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

data nasterii 17.05.1984
d.p.n. 12.02.2012
sa auzim numai de bine

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

iata ce am gasit referitor la crampe,nas infundat,ce discutati voi dimi:

sapt.11 sarcina:

Odata cu cresterea bebeluslui, are loc si marirea uterului care poate fi simtit la nivelul abdomenului inferior. Acest lucru poate avea efecte resimtite sub forma de contractii ale uterului, crampe, dureri abdominale, dureri de spate. In aceasta perioada vor continua oboseala, starea de epuizare, ameteli si uneori insomniile. De asemenea vor fi prezente greturi si varsaturi, constipatie, infundari ale cailor nazale.



*Blackmoon Lady 8+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Haahaa..le am pe toate

Alina 11+ si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

data nasterii mele 21 - 11 - 1979

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

iata ce am gasit referitor la crampe,nas infundat,ce discutati voi dimi:

sapt.11 sarcina:

Odata cu cresterea bebeluslui, are loc si marirea uterului care poate fi simtit la nivelul abdomenului inferior. Acest lucru poate avea efecte resimtite sub forma de contractii ale uterului, crampe, dureri abdominale, dureri de spate. In aceasta perioada vor continua oboseala, starea de epuizare, ameteli si uneori insomniile. De asemenea vor fi prezente greturi si varsaturi, constipatie, infundari ale cailor nazale.



*Blackmoon Lady 8+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Haahaa..le am pe toate

Alina 11+ si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)


tre' sa fii tu mai cu motz,ete na



*Blackmoon Lady 9+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

iata ce am gasit referitor la crampe,nas infundat,ce discutati voi dimi:


tre' sa fii tu mai cu motz,ete na



*Blackmoon Lady 9+si lipistocul meu iubit
[quote]
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Din pacate..

Gata, fug la nani cu dra mea

Alina 11+ si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

my lady multumim de link, e foarte fain
eu nu sunt ingrijorata de niciun simptom pe care-l am pana acum,doar le-am enumerat si v-am intrebat si pe voi,sper sa nu apara altele care sa ma ingrijoreze
dar eu nu sunt constipata din fericire...poate pt. ca iau elevit si contine ceva contra constipatiei...
matzaila burtica mea e cam in grafic,nici prea mare nici micuta..acum am vazut ceva poze pe linkul respectiv cu burtici destul de mari la 3 -4 luni...dar o sa fac poze si o sa le pun,dar cand vine sotul ca nu mai incap in poze daca le fac eu,glumesc desigur

minunea mea +13

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"

Mergi la inceput