Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Da poti sa-i dai lapte imediat daca nu s-a saturat.
Nu-i musai sa-i dai zilnic papa.


Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

miki offf...asa m-am intristat cand am citit ce ai scris. nu am cuvinte....sper si eu si o sa ma rog sa fie totul bine cu micuta si sa fie si ei fericiti si sanatosi impreuna.

catank asa frumos ai povestit..... ma bucur ca ai ales aceasta varianta cu 2 ani. o sa fie cei mai frumosi.
de ce respiro sa avem nevoie? ca bebeii sunt aerul nostru....
uite eu sambata la nunta am fost cu gandul numai la Anastasia. ce-o face, a mancat, a dormit? cu toate ca era la parintii mei si stiam ca este pe maine bune. abia asteptam s-o vad.
cand am venit acasa, cu toate ca dormea, am luat-o in bratica si i-am dat titi asa prin somn ca mi-a zis mama ca n-a vrut sa pape la ultima masa, saracuta. a papt titi imediat. am pupat-o, am strans-o in brate, asa de bine era... greu ma despart si eu de ea.

irinuca foarte impresionanta povestea nasei voastre. este frumoasa ma bucur ca a trecut peste

offf asa m-am intristat....

toate mamicile si bebeii dulci.



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Vai, miki, ce mai putem spune ... vroiam doar sa zic ca si eu de cand am citit ma rog sa fie bine micuta. Dumnezeu sa ii ajute si pe parinti sa gaseasca puterea sa reziste la aceste grele incercari prin care trec.
Am citit zilele trecute dar nu am stiut cum sa reactionez pe moment. Ce puteam sa spun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

sambata am fost la o nunta si am lasat-o pe Anastasia la parintii mei. mi-a zis mama ca asa cuminte a fost.... nu a supt un deget, n-a plans, a dormit bine...si acasa nu este asa a stat cu ea afara mult, la plimbare.
i-am dat titi pe la 15.30 inainte sa plecam, urmatoarea masa la 19.45 au venit la noi la nunta s-o alaptez si apoi i-am lasat biberonul cu lapte sa i-l dea pe la 22 si cica nu l-a vrut. a supt putin si gata. apoi a adormit. nu stiu de ce nu o fi vrut lapticul din biberon.
pana am ajuns acasa la 1 noaptea mi se facuse sanii beton, abia asteptam sa ajung sa-i dau sa suga si sa ma mulg, incepuse si sa curga.
tot intebam chelnerul cand vine tortul ca sa putem pleca.

bb_yasmi La multi ani! fericiti si voua
daca iti zic ce i-am luat....o pereche de tanga rosii(de barbati, normal) ca si asa mereu facem misto in legatura cu streaptesse-ul asa ca acum a avut si cu ce sa faca

deea tare dulce este Anna ce frumos doarme ea dupa botez, ce scumpica este. tu arati foarte bine si nu se vedea ca esti nervoasa parca ai mai slabit? asa mi se pare.

viss sa stii ca nu te-am uitat. eu mereu iti admir comorile. sunt tare frumosi puiutii

si sa urez si eu LA MUTLI ANI! fetelor noastre
La multi ani, Ally!

La multi ani, spiridusha!

sa fiti sanatoase si sa va bucurati mereu de puiutii scumpi

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

La multi ani! (asa cu intarziere) pentru Sophia de strumphitza, Edy de ally si Petru de pisuc
sa fiti sanatosi si cuminti si sa va bucurati parintii


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

somleac multumesc de raspuns.

roxy..super tare cadoul!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Lucutza al meu e asa de infundat cu mucusori :(( il aud cum isi trage nasul acum cand doarme...:(


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Miki sa dea Dumnezeu ca bb sa raspunda la tratamenul neurologului

Somleac nici nu stii unde te duce viata...eu sunt din Timisoara si m-am mutat cu greu in Tg Mures dupa 6 ani de negocieri cu sotul; el are un job bun aici! Oricind vei veni imi va face mare placere sa ne intalnim

La multi ani Arsenie de simonanacip
La multi ani Ally si Spiridusha


Mami de zana buna Maria (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

moulineta in ce zona ai stat??
somleac tu ai pe cineva in tm??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza acum am citit de lia offff, dar ce s-a intamplat, stii? o stiu pe lia, cat isi dorea de mult inca un bebe.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput