Prietene la bine si la greu - 126

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Ca sa mearga mai bine placintele de la Ramo, cititi www.printesaurbana.ro/2011/06/femeile-si-autoflagelarea-prin-dieta.html#comment-13330" target="_blank">aici




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)


si eu tot pe blogul ei hoinaresc...de cand mi-ai zis de el nu ma pot dezlipi
merci

ps: Ramonik, multumim de placinte



Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Smara eu nu pot fi subiectiva legat de nume
pe mama mea o cheama Ana si toata lumea o striga Any

asa ca, poti sa eviti parerea mea



Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

La Multi Ani draga Miany sa ai o zi minunata sa ai parte de impliniri.

La multi ani si sarbatoritilor de nume, sa ne traiti

Lyly clar e alint, insa mai incerca cateva zile cu umflatul cimpoiului, poate poate pana la urma functioneaza si faci si tu nani nani

Va rog dau PM pt placinte cu adresa de la Sibiu

Monis traiasca liftul, eu stau cu renus imbracat de afara, cum se opreste ploaia cum tzusti afara , si uite asa seara am o burta tare

Ionela sa-ti traiasca feciorelul, sa fie sanatos voios te urmez eu cu caruciorul

Soare, am fugit

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 15+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

Hello girls,Nu am timp , ca de obicei, sa nominalizez dar am citi ultimele postari si zic asa:Lyly-sunt in asentimentul tau cu alintul, si la noi e la fel...nu incerc sa schimb nimic deocamdata, il vad cat este de fericit la san si nu ma lasa inima sa-l privez de asta desi uneori ma simt literalmente epuizata. Si asta pt. ca la munca, mai si muncim, seara cand ajung acasa ma ia "de noua" si primul lucru pe care-l rosteste: "mami, tzitzi?" si ranjeste ca un strengar Asa ca, mult a fost, putin a ramas...cred. Chiar ieri ma amuzam cu o amica care mi-a zis :"la cum te vad de rezistenta nu m-ar mira sa te vad alaptand cand bubu al tau are 3 ani". M-a amuzat ce a zis, am asigurat-o ca nu vom ajunge chiar la 3 ani cu alaptatulRamonika-big "like" la placintelele calde Monis-stiam blogul tipei(printesa urbana) Scrie frumos...cu mici exceptiiVacanta placuta in continuareDespre noi..suntem bine, bubu e extrem de vesel, papacios si vorbeste cat e ziulica de lunga. Stie o gramada de cuvinte pe care le rosteste corect, multe le si stalceste dar eu sunt mandra ca incearca sa le pronunte Cand iese pe afara incepe si ii striga pe copii,pe baietelul din vecini care se plimba mereu cu bicicleta caruia ii spune "Aiex(Alex), icicleta (bicicleta), paaa (in traducere: Alex se plimba cu bicicleta) Orice barbat ii iese in cale e "nenea". Am urcat cu el ieri in lift , impreuna cu un vecin, si pana am ajuns noi la etajul dorit, bubu al meu a spus intruna "nenea","nenea"...asta pt. ca vecinul nu avea nici o reactie La olita nu vrea, se ma aseaza pe ea insa doar imbracat. Nu insist, asa cum nu am insistat nici cu alte lucruri si incet,incet cu rabdare si perseverenta...a invatat sa le faca Timpul a expirat,sper sa mai revinBIG EDIT: din graba de a scrie cat de cat inteligibil am uitat sa urez LA MULTI ANI FERICITI, DRAGEI MIANY, tot ce doresti sa se implineasca! Va pup pe toate si pe toti fulgusorii scumpi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

In primul si in primul rand: LA MULTI ANI MIANY!!
Te asteptam cu poze din vacanta.

Eu vreau acasaaa...ca asa tare ma dor ochii...toti4

Ionela, vreau sa te felicit pt vestile bune de la eco. grasunelul din burtica. Mihnea cat a avut la nastere?

Smara, ma bucur ca mararul ti-a facut bine. Uauuu ce putin mai ai pana la intalnirea cu printesa. Nu arunca cu rosii dar si mie imi place Anna.

Lyly, ce tare e Alex cu kk dupa perdea.

Legat de kg, Ema avea acum vreo luna 11,5. Habar nu am cat e de inalta.

Maine ma duc la dr pt o eco la san...am asa emotii, ca nu mi-am facut niciodata


Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:



MIANY




celor care azi isi serbeaza ziua de nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Am ajuns si noi acasa, unii chiar au dormit
Zborul a fost ok, dar Vlad are febra si tare marait. De relaxat, nu sunt relaxata, nici odihnita, dar macar zic ca m-am balacit la Mediterana si am mai vizitat cateva locuri noi. Tare greu cu copil mic, anul trecut ptr. ca nu mergea se multumea cu ce il plimbam noi, acum pleca singur unde dorea, isi chema liftul , aprindea lumini, adica facea numai nefacute.
Marti o luam iar din loc, din nou la mama, m-am saturat de facut/desfacut bagaje, dar este ultima vara cand pot sa umblu teleleu, apoi o sa fie concediu cu tzaraita.
Ionela, felicitari ptr. rezultatele asa bune
Flo, tin pumnii sa nu fie nimic de care sa te sperii.
Fug la gatit, ca am un gol in frigider si este deprimant sa te intorci de la mp de mancare la nimic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Am ajuns si noi acasa, unii chiar au dormit
Zborul a fost ok, dar Vlad are febra si tare marait. De relaxat, nu sunt relaxata, nici odihnita, dar macar zic ca m-am balacit la Mediterana si am mai vizitat cateva locuri noi.


sper sa nu fie nimic grav
stii ca asteptam poze, da?

Flo' bafta la dr!

Ionela, si Alex a avut avans mare in sarcina si...a iesit mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

pfoaaaii, ce succes au avut placintele mele... mi-au iesit doar 12, insa virtuale poa' sa fie si 120, nu? ca sa ajunga la toti

noi am iesit putin mai inainte, ca a stat ploaia putin, fata de ieri, cand a plouat mai mereu...
Ruxi face cu mana si zice "pa, pa" la toti oamenii pe langa care trece cu tricicleta, mai ales la cei care stau pe banca. de obicei sunt moshi sau babe care raspund la salutul ei , insa cand face la tineri asa aia se uita mirati, insa nu ii raspund... apoi mi-am adus si eu aminte ce speriata eram de copii pana sa-l am pe al meu. mi-era frica sa-i iau in brate, sa interactionez cu ei...

floricik de ce faci eco la san? ceva probleme?
eu aveam niste noduli la san inainte de sarcina, acum nu mai stiu, de cand cu sarcina n-am mai facut nici o eco, ar trebui sa ma duc si eu, sa vad daca mai sunt acolo.

many sa va fie de bine concediul. si distractie placuta in urmatorul sanatate lui Vlad, speram ca nu e nimic serios.

smara eu am zis, Eliza mi se pare mai fain decat Ana, care e cam banal, parerea mea (desi pe mama o cheama Ana).




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Multmesc , fetelor, pentru felicitarile pentru bebe mic
Si Mihnea a avut avans vreo 3 sapt si ceva la nastere si la 37 sapt ( cand l-am nascut) avea 3650 gr... la 40 depasea 4000 da 'a fost de gashca cu ma-sa si a iesit la timp... sper ca si bebe2 sa fie de gashca... adica sa vina la o greutate "decenta" dar nu mai devreme decat e el pregatit... ca mai bine ma chin ui eu decat sa-l vad intubat sau mai stiu eu


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 22+ cu

Mergi la inceput