Prietene la bine si la greu - 126

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik
portant e ca sunteti o familie frumoasa si va iubiti.

Many, a inceput ploaia? Chiar la 20:30 mama era cu Ema afara. Sper ca nu le-a prins ploaia.




Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009




Da, a inceput sa ploua incet, dar acum toarna torential . Sper ca Zburly sa fi fost la adapost sau poate pe acolo nu ploua, sunt 9 km. distanta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Sa-mi fie cu iertare, Lavi draga mea felicitari ptr. sper sa-ti faci timp si sa ne scrii despre voi.

Se pare ca in toamna va fi sezon de pe la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

felicitari, lavi



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

nu stiu daca putza va disparea sau nu, important este sa fie sanatos, oricum acum probleme mari cu numele ca cica sa fie tot cu R, asadar sa supunem la vot
Robert, Razvan, Raul, Robin

nu va zic preferatul meu sa nu influentez

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 16+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

bravo, lavi!
bravo, raluci!

chiar daca in seara asta nu a iesit cum ti-ai dorit, sa va iubiti pana la adanci batraneti, ionela!

eu sunt bine, vine si la mine vacanta peste 2 saptamani, ura!

sunt f incantata si induiosata de atatea gravidute, sa fiti sanatoase voi si bb-ii, asta e mult mai important decat culoarea caruciorului. pupici

monis, bagajeala eficienta iti doresc, deci ne mai vedem in toamna doar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna seara fetele


Felicitari Raluci pt carucior!!
Felicitari si lui Lavi!!!!!

Strumfy pana la plaja faci cam 30-40 min (cu copilul in carucior) .Noi nu am avut ocazia sa "ne grabim la plaja"
Tina cu olita stam ca si pana acum....ba nu, mai bine, ca acum spune ea cand vrea sa faca .Deocamdata se umfla cel de noapte, mai asteptam pana renuntam la el. Ma bucur pt voi ca ati reusit sa "fiti uscati'

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

. Astea sunt contractiile? Ca eu nici la prima sarcina nu am stiut sa zic daca am contractii sau nu, si cum travaliul nu l-am apucat sa stiu ce inseamna contractiile adevarate parca nici nu ma pot numi gravida adevarata (ca si studentii fara restante)
ne luam de mana.......si eu spar ca la bb2 sa "ma simt o gravida adevarata"

Cory , teama asta de "halate albe" o are si fimea, si cred ca majoritatea piticilor o au.
Fimea a capatat teama si de cladiri/incaperi/institutii noi......pana si la banca mi s-a agatat de gat si-mi suspina in urechi
Ma bucur ca aveti analizele bune

Adik cum, Smara??? te gandesti ca poti sa nasti pana luni????

Raluci , ajutorul era de la tasu...... normal ar fi fost sa nu simt asta abia acum...nu??????Da el intra in casa doar noaptea, cand fata doarme deja

Cristina eu am facut azi o praji cu visine.......super simpla si rapida.Am mai facut si duminica dar aseara nu mai era, asa ca am repetat figura............mananca si Maya de i se bat turcii la gura

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Unde sunteti? Ati fugit la somn?
Mai am putin din doza de Perroni si o mana de alune si fug si eu la somn.

Multumesc pentru ideile cu visinile dar ale mele au ajuns la gunoi. Le-am tinut in frigi de vineri si nu prea am avut ce alege de ele. Vroiam sa le pun in congelator pentru praji (Simina ).

Raluci eu zic 1. Razvan, 2. Raul. Mie imi place mult si Rares.

Many, eu sper sa se incheie perioada cu ploile. Cica de joi revenim la temperaturi de 30. Palincuta o pastrez pentru www.blackdark.ro/fructe/coarnele.htm" target="_blank">cornata.

Programez filtrul pentru cafeluta de dimineata si fug langa Andrei ca imediat striga: tzitzi, tzitzi...........

Noapte buna!

Cristina , Andrei Cristian , 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ashea, desi am zis ca nu mai deschid calculatorul in seara asta, mi-am adus aminte tocmai acum ca Raluci avea nescai vesti de dat:: felicitari din suflet pt , stiu ca voi il doreati intr-adevar! Mie imi suna mai muzical si mai interesant Robin

Felicitari si pt Lavi, sa aiba o sarcina usoara, si sa se infiinteze pe la noi la o barfa mica, mai avem putin si ne transformam toata gasca in mamici de bb2(aviz ne-amatoarelor)

Cristina, daca tot nu te-ai hotarat ce vrei sa faci cu visinele alea, arunca-le incoa!!Am trecut pe la piata, dar nu m-am mai indurat sa imi iau si de astea, pe langa pepene, mere, nectarine si muulte legume.

App de asta am halit si eu doi porumbi fierti tot pe la ora cand se infiinta Raluci cu porumbul (traiasca socrul)

Natalia, vaz ca si voi aveti programe matinale cu Amalia

Floricik, ce mai face Ema, cum e cu antibioticele, le-ati dat au ba? a trecut rosul in gat?

Alexa, tot nu te lasi cu mini Raluca Ce mai face buburuza voastra? Papa tot tatzi la discretie si de restul nimic?

Mai da RamoniXX ce o fi facand? Impacare-impacare cu tati sau ...?

Diana, mai povesteste de la Germanica cum te descurci cu pruncii. Cand veniti in concediu in tara?

Monis, sa respiri muuuult aer proaspat de Bucovina si pt mine! Si bineinteles pozicile cu care ne obisnuiesti de la racoarea brazilor si fanetelor!

Ionela, uff uff, baga macar o imbratisare mare mare cu tati, macar 5 minute sa va reamintiti ce momente frumoase petreceati acum 8 ani!

Cam atata putusi si eu, maine schimb buletinul, merg la medici, la o aniversare, busy scrie pe mine.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 31+ cu Radu Stefan

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Noi am stat o ora in bezna...pana de curent in cartier...
Raluci nu mi-o lua in nume de rau...dar eu nici dak as avea copii de sexe diferite tot nu le-as pune numa cu acceasi litera. Sa iti zic de ce... pe mine ma cheama Beatrice iar pe sora Bianca... si e o diferenta de 5 ani intre noi. De cand ma stiu...am fost strigata Bianca... atat de parinti dar mai ales de cunoscuti...bineinteles ca din greseala... dar nu e chiar placut sa fii confundat tot timpul.
Vreau si eu porumbbbbb

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

laura, LM rocks...inca alaptata aproape exclsiv..o data la cateva zile ii dau vreo lingurite de ceva legume sau fructe sau direct mini tiny bucatele(chestii moi )...eu sunt fericita, as vrea sa o alaptez cat mai mult ..chiar si peste 2 ani daca vrea..sa vreaaaaaaaaaaaa sper sa vreaaaaaaaaaa sa vreaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput