Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ally buni teoretic sta pana la mijl lui august.....practic......offff sa vdm ce rezolva cu picorul
noi suntem si bine...si mai putin bine ..si agitati....si ne gandim la o vacanta binept ca suntem cu totii impreuna, traim in armonie si fericiti ca ne avem unii pe altii....mai putin bine e mami cu piciorul :( si pe bb am impresia ca il paste o mica raceala, o fi adus iasminuta ceva de la gradi...are ceva mucisori,..in rest el e veselie mare ca si pana acum, doar ca nu prea papa, dar nu ne facem noi griji de asta (are apx 7700-7800gr) aaaa si a inceput sa mi se trezeasca o data pe noapte dar nici asta nu e o problema...somnul de amiaza e de 3 ore (tare bine imi prinde ) plus inca 2-3 reprize de somn pe langa .....agitati: am inceput sa ne cautam casuta..punem in balans daca sa luam teren si o construim sau sa o luam dea gata (uff Doamne ajuta ca de abia astept!!!!) ....vrem si o mica vacanta stiu asta nu pusca cu vrutul casei dar nu sunt dispusa sa fac sacrificii inca) ...ca sa mergem la mare facem 13 ore dar daca nu vad o mana de nisip si soare/apa (vb madutzei ) pt mine nu e concediu....afara din tara pica anul acesta ....
mai continui??????
mai bine nu


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Multa sanatate mamei tale! Nici Eduard nu mai este asa mancacios dar eu iau totul pe seama caldurii ...ii transpira talpitele si palmisoarele tare mult. Sa va ajute DD sa va cumparati sau sa ridicati casuta mult dorita si binenteles macar 2 zile de concediu pt o mica recreere. Noi in week-end am fost la Milano la surori(le-am facut surpriza) si tare bine ne-a facut iesirea asta cu ocazia asta am mai condus . Yasmi ce mai face? Este in vacanta? Am vazut pozele noi atasate...ai 2 copilasi minunati....sa va traiasca mami!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Gata, am citit ...Yasmi nu are vacanta!!!

Eu iti propun sa luati avionul Timisoara-Kogalniceanu si ai rezolvat ”problema” vacantei !!! Nu este foarte costisitor...undeva la 150-200 euro dus-intors pt amandoi.

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally ce bine ca ai reinceput sa conduci...

magnolia cum stati cu diversificarea????



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ally ce bine ca ai reinceput sa conduci...

magnolia cum stati cu diversificarea????



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Daaaaaaaa, si imi place maxxxxim!!! Inca mai fac ceva greseli...nu prea le am la capitolul cedeaza trecerea....acordatul prioritatii dar, ptomit ca remediez situatiunea.

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Acum sa va povestesc cate ceva si de printisorul meu :

- Ieri pt prima data (dupa fff multe incercari) s-a intors de pe spate,pe o parte si apoi imediat pe burtica. Dupa, nu reuseste sa scoata manutele de sub el si se enerveaza copios...Astazi deja a facut 3 intoarceri.

-Si-a despoperit tipatul si imi fredoneaza non stop aproape de ma aude intreg cartierul.

-Se joaca cu manutele,le priveste, prinde si baga in gurita. Este tare suparat pe hainute si le apuca si le baga in gurita udandu-le foarte tare. Deci, nu-l mai scot din body-uri ca ale nu ajung la gurita oricat ar trage de ele.

-Ne bucuram enorm ca nu a avut si nu are colici...Doarme toata noaptea de la 4 sapt si i a in greutate si cm foarte bine are 6.350 kg si 68cm...Luni mergem sa facem ecografia pt soldulete.

As mai povestii dar, a facut kk si ma cheama sa-l schimb...!

Va puuup pe toate!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Acum sa va povestesc cate ceva si de printisorul meu :

- Ieri pt prima data (dupa fff multe incercari) s-a intors de pe spate,pe o parte si apoi imediat pe burtica. Dupa, nu reuseste sa scoata manutele de sub el si se enerveaza copios...Astazi deja a facut 3 intoarceri.

-Si-a despoperit tipatul si imi fredoneaza non stop aproape de ma aude intreg cartierul.

-Se joaca cu manutele,le priveste, prinde si baga in gurita. Este tare suparat pe hainute si le apuca si le baga in gurita udandu-le foarte tare. Deci, nu-l mai scot din body-uri ca ale nu ajung la gurita oricat ar trage de ele.

-Ne bucuram enorm ca nu a avut si nu are colici...Doarme toata noaptea de la 4 sapt si i a in greutate si cm foarte bine are 6.350 kg si 68cm...Luni mergem sa facem ecografia pt soldulete.

As mai povestii dar, a facut kk si ma cheama sa-l schimb...!

Va puuup pe toate!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)



deci nu-i nervoasa doar a mea???...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Acum sa va povestesc cate ceva si de printisorul meu :

- Ieri pt prima data (dupa fff multe incercari) s-a intors de pe spate,pe o parte si apoi imediat pe burtica. Dupa, nu reuseste sa scoata manutele de sub el si se enerveaza copios...Astazi deja a facut 3 intoarceri.

-Si-a despoperit tipatul si imi fredoneaza non stop aproape de ma aude intreg cartierul.

-Se joaca cu manutele,le priveste, prinde si baga in gurita. Este tare suparat pe hainute si le apuca si le baga in gurita udandu-le foarte tare. Deci, nu-l mai scot din body-uri ca ale nu ajung la gurita oricat ar trage de ele.

-Ne bucuram enorm ca nu a avut si nu are colici...Doarme toata noaptea de la 4 sapt si i a in greutate si cm foarte bine are 6.350 kg si 68cm...Luni mergem sa facem ecografia pt soldulete.

As mai povestii dar, a facut kk si ma cheama sa-l schimb...!

Va puuup pe toate!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)



deci nu-i nervoasa doar a mea???...

cea mai fericita de cea mai frumosa si sanatosa printesica Christina Gheorghia



9.03.2011


Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! Se potrivesc pletosii nostrii1!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

si al meu se enerveaza crunt uneori cand il tin pe burtica si oboseste sau nu poate sa isi scoata manuta de sub el mama si incepe sa tipe asa in dusmanie de ma pufneste si rasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Ally si pe tine si pe Eduard cel frumos si destept - bravo pentru tot ce face! La aceeasi varsta Petru are 6 kg batute pe muchie si nu l-am mai masurat in lungime (avea 61 cm acum 2-3 saptamani); e foarte vorbaret, face la fel cu manutele si baga totul in gura; ridica f bine capul cand sta pe burta dar nu se intoarce inca decat de pe spate pe o parte si numai cand e ceva interesant in partea aia (suzeta, ceva colorat)

BBYasmi, Alexina multumesc pentru raspunsuri. Ma voi duce si la Chicco si poate fac un drum si in AFI - merg f rar acolo ca nu mi-e in drum, dar poate ar trebui sa mai merg.

Urata vreme si inteleg ca asa va fi toata saptamana (sau mai rau, ca macar azi am stat 3 ore in parc dar cica va ploua tare zilele urmatoare). Numai sa fie frumos in WE ca duminica avem botez!!!

Va imbratisez


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

m-ati linistit fete!! credeam ca doar a mea e asa
ca a luat "bazdicii" mei

Mergi la inceput