Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

bbyasmi, uite pt tine o oferta super
http://www.megabuy.ro/oferta-zile/bucuresti/oferta-108

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki of, ai grija. de ce oare ai patit asa? mananci bine, ai timp de mancat? ca tu esti cam pe fuga. stai ca omul la masa si mananca bine ca uite. si mai ales daca bei cafea pe stomacul gol...este cam nasol.

alexina tare faza cu mahalagioaca aia. eu cred ca o luam de par ca eu sunt cam asa.....dusa , nu prea stau la discutii, o luam la trante un doi si ii dadeam si cafeaua in ochi. iar mergi la mare? singura, fara bebe? dar mergi cu treaba sau cum ca nu mai stiu daca ai scris

deea tu ce ceai ii dai ca sa faca caca? a ta bea ceaiul usor? este dulce sau ce gust are? as incerca si eu un ceai care sa-i placa. ca asta de musetel si fenicul asa greu il bea....


azi dimineata a facut si Anastasia caca singura dupa ce ieri am stimulat-o cu termometrul sa vad si eu daca face caca dupa, si n-a facut decat azi dimineata oricum, nu mai bag termometrul ca am vazut ca nu functioneaza(am inteles ca ar trebui sa faca pe loc si ea nimic)

stefy deja ai inceput serviciul? ooo ce nasol. eu numai cand aud mi se ridica paru-n cap. chiar nu mi-e dor de servici. dar deloc, deloc. si puiuta ta mai este nervoasa? si a mea cateodata. dar cred ca toti bebeii sunt asa, cateodata mai agitati.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy mami ce facusi la dr? i-ai facut Anastasiei radiografie? nu zici nimic ? ca ma speriasi tu pe mine

pupici

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank daaaaa...stiam eu ca mai trebuia sa va zic ceva si nu stiam ce
deci.... am fost ieri si am facut ecografia si este totul bine, bebelina nu are nimic. asa ne bucuram , totul este bine. oricum, ne-a zis si doctorita de familie sa facem asta mai mult pentru linistea noastra ca mai mult ca sigur n-are nimic si normal ca am facut-o.
tu mergi sa-i faci? sau nu ti-a recomandat?


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99
am facut si eu sambata praji cu visine...pai sotul s-a batut cu fata pe ea..in5 minute le-o impartisem si el isi si mancase portia...10 bucati..apoi se certa cu fisa sa-i mai dea....nici nu imi vine sa le mai fac cate ceva dulce ca mai mult imi ia cat le-o pregatesc ca dupa e gata in 2secunde.....unerori ii zic la al meu daca as avea musafiri cine ar ceda din portia lui...eu samnbata nu am apucat decat 2 bucati..si alea colt

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



ce tare cu prajitura

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Roxy,Catank si Cami ce bine ca ati impartasit fetele....eu desi imi propusesem acum cateva zile sa fac tot posibilul sa ajung azi la biseica ca un facut nu am reusit

Roxy ceaiul de-l bea Anna este cel de care vb pe aici...HIPP cu capac verde...musetel, fenicul anason....azi a baut vreo 80ml si mi-a facut kk de 2 ori...dar mult...pe o parte ma bucur ca face mult si moale ca ii dau Fe si sa nu se constipe. nu mi se pare dulce....i-l fac ca pe cutie o lingurta la 100ml apa
tu ce ceai ii dai?
sa stii ca si eu cand ii puneaam termometrul,desi se scremea la maxim nu facea pe loc....uneori facea si la 3h dupa....

Mada m-ai dat gata cu degetelul supt de Cata....uff de asta imi e si mie frica....daca inainte tinea pumnul strans cu degetul mare in interior acum degetul ramane fix afara si curbat. numai bun de supt...inca nu l-a descoperit dar mult nu mai are...de suzete scapam usor , dar de degete ..hmmm...eu in ideea asta am insistat cu suzi...

elicitari Edy....tocmai citea in cartea mama si copilul ca pe la 4l chiar 5 se pot intoarce fara probleme de pe spate pe burta...voi nu degeaba suntti mai mari....si despre okisori...nu vreau sa te deamagesc, dar din negru nu se mai fac nici cum...chiar daca in carte scrie ca intre6-9l se definitiveaza culoarea....stefy s-a nascut cu ei negri si i s-au mai deschis un pic..sunt maro....anna i-a avut de un albastru plumburiu si i se fac caprui...si eu regret ca nu i-au ramas asa sau macar verzi

uff iar se lalaie...toaa ziua asa a tinut-o...nu stiu ce a avut azi..de la 2.30 m-a trezit prima oara....a plans ascutit i-am dat lp...la 5 iar...i.am dat pe la 6 faa ceva...de la 7-8.30am luat-o-n pa si ne-am dragalit....apoi putin nani si dupaamiaza asta o ora a dormit....ma pusesem si eu in pat...apoi am zis sa ma duc sa va pun cpoze de la botez..pai cum am ajuns jos s-a pus pe plans....cred ca 1-2 poze s-au incarcat

acum cred ca o imbrac si dau o tura prin cartier daca nu mai ploua



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

moulineta bine ai venit la noi. abia acum ti-ai facut curaj sa ne scrii? te asteptam la noi sa ne scrii mai des.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

roxy mami ce facusi la dr? i-ai facut Anastasiei radiografie? nu zici nimic ? ca ma speriasi tu pe mine

pupici

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA












dar ce avea puiuta???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

dya multa sanatate la puiut si lasa soacra sa vorbeasca singura, nu te mai enerva. bine, cred ca erai super nervoasa si nu te-ai abtinut. nici eu nu ma abtineam mai ales cu soacra

mandreeac mi te si imaginez cum ii dai san asa peste patut

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

bbyasmi, uite pt tine o oferta super
http://www.megabuy.ro/oferta-zile/bucuresti/oferta-108

mami de 2 prichindei


super oferta

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput