Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pisuc toate saltelutele de la patuturile de voiaj se pliaza.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

buna si de la noi.
AM vrut sa ies dar mi-e ca ne prinde ploaia asa ca stam cuminti...
AM avut o zi nebuna azi, a trebuit sa alerg pana la scoala fratelui pentru o adeverintza, de 2 ori...de fiecare data abia cand il adormisem pe Arsenie... si trezeste-l, pune-l in masina...in masina cald, Matei mi-a adormit si el ca apoi sa-l trezesc...Prin urmare e obosit si irascibil, am reusit acum sa-l culc in carut si sper sa nu faca cei mari galagie...

Miki, sa-ti traiasca nepotul, sa fie sanatos si sa urmeze si o surioara!SI eu am caderi dintr-astea de calciu...am avut dintotdeauna, cand eram mici aveam spasmofilie si nici acum nu suntem ok
Strumpfi, sa stii ca e posibil sa ai caderi dintr-aseta oricat de pufoase am fi...si mami meu are si spune ca d-asta nu poate sa tina regim, pur si simplu o ia cu lesin si incepe sa tremure, dc nu maninca paine zice ea ca nu-i trece...
Stefy, nasol de tot cu sv...mie mi-e groaza ca voi incepe si eu odata..eu am vb azi cu o colega, se pare ca vor sa restructureze si la noi sa faca un minister pt AGentiile de plati, prin urmare sa mai dea afara, etc...noroc ca deocamdata 1,8 luni de acum inainte nu ma intereseaza, vedem apoi...
Madutza, cumparaturi placute la Z, eu abia astept reducerile din Iulie, alea mari...sa iau pt mine si pt sot...ca lui dc nu-i iau eu...el nu-si ia nimic...
Deea, aratai ff fain...Si nu stiu dc ti-ai dat seama si eu eram nemachiata si obosita si cu ochiul ala vanat...iar mama cred ca te-a speriat cu parul ei alb...si n-are decat 53 de ani. Lasa ca ne vom revedea in alte conditii candva...
Pisuc naspa cu renovarea, inainte sa parasim blocul ce huruiala a fost si la noi pe etaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Strumphi multumim mult de capitol!
Alexina, parca tu ai cumparat de curand patut tip tarc, pliant, sau gresesc? ce marca ai luat, ai vreun link cumva? fiindca vrem si noi sa cumparam pentru WE la munte sau zile petrecute la bunica (vecinii de deasupra vor incepe renovarea apartamentului peste vara ). Multumesc mult pentru informatii

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

da eu! nu e vreo firma anume. l-am luat de la magazinull ALL FOR KIDS din mall afi coroceni. aveau cateva modele acolo.are masa de schimbat, copertina, plasa de tantari, muzicuta, jucarele si niste chetsii de pus creme, scutece etc. e f practic si vesel. tb sa te duci acolo sa vezi. am incercat sa caut pe net dar nu am gasit :(

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Sa fie un capitol cu vesti bune si copii cuminti si necolicosi, dar cred ca astea au mai trecut ca parca nu mai aud mamicile plangadu-se de asa ceva

Ma duc la ale mele, o sa trec mai tarziu pe aici sa mai povestim, poate mai apare lume noua si cu chef de vorba

Zi buna in continuare



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)
Multumim pt capitol nou mami de superba printesica!!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

maduta - da iar pleca la mare. sambata trecuta am facut 2 ore jumate insa nu stiu cat fac wkd asta ca voi conduce eu deci ajung dumunica dimineata
wkd trecut a fost f liber si la dus si la intors deci poti face o escapada cu mare incredere. daca vii in wkd sa-mi spui :)

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

salutare fete dragi!!.... am "inviat" si eu!!....
ce faceti?? sper ca toate mamicile si toati bebicutii sunt bine!
noi cu treburi multe ...
ieri am inceput si muncile...si de cand am venit din tara am tot aranjat in casa ca am gasit-o cu curu-n sus(au zugravit cat am fost in rom) apoi am tot umblat sa fac niste hartii, apoi practica pt dadacit cu bunica si tati....
puiuta este bine...creste vazand cu okii...face zilnic lucruri noi. am inceput sa apucam cu manuntele si sa bagam in gurita tot ce printem...mai noi e nervoasa rau!!! tipa si se trage de falcute.... ati patit si voi asa ceva??? e ceva normal sau a mea seamana la nervi cu mine??
vamult pe toate

cea mai fericita de cea mai frumosa si sanatosa printesica Christina Gheorghia



9.03.2011


Cand ai timp te asteptam sa ne povestesti cum fu in tara??? Pupam printesica nervoasa!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

dragelor,au aparut ghioceii de 2012..ce trece timpul.

mami de 2 prichindei


chiaaaar! uoooof. mai vreu un bebeeee

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

strumf

ally

buna ziua si de la noi


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

ce mai faceti voi?
Cat mai sta buni in tara?

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza
ce fericire pe capul bunicului, i se naste nepotica de ziua lui parca vad ca o sa chefuiti 3 zile si 3 nopti



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


sa stii..ce=o fi in sufletul lui..cand a nascut prima data a facut accident de masina in dimineata respectiva..evident ca maine nu pune mana pe masina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

buna si de la noi.
AM vrut sa ies dar mi-e ca ne prinde ploaia asa ca stam cuminti...
AM avut o zi nebuna azi, a trebuit sa alerg pana la scoala fratelui pentru o adeverintza, de 2 ori...de fiecare data abia cand il adormisem pe Arsenie... si trezeste-l, pune-l in masina...in masina cald, Matei mi-a adormit si el ca apoi sa-l trezesc...Prin urmare e obosit si irascibil, am reusit acum sa-l culc in carut si sper sa nu faca cei mari galagie...

Miki, sa-ti traiasca nepotul, sa fie sanatos si sa urmeze si o surioara!SI eu am caderi dintr-astea de calciu...am avut dintotdeauna, cand eram mici aveam spasmofilie si nici acum nu suntem ok
Strumpfi, sa stii ca e posibil sa ai caderi dintr-aseta oricat de pufoase am fi...si mami meu are si spune ca d-asta nu poate sa tina regim, pur si simplu o ia cu lesin si incepe sa tremure, dc nu maninca paine zice ea ca nu-i trece...
Stefy, nasol de tot cu sv...mie mi-e groaza ca voi incepe si eu odata..eu am vb azi cu o colega, se pare ca vor sa restructureze si la noi sa faca un minister pt AGentiile de plati, prin urmare sa mai dea afara, etc...noroc ca deocamdata 1,8 luni de acum inainte nu ma intereseaza, vedem apoi...
Madutza, cumparaturi placute la Z, eu abia astept reducerile din Iulie, alea mari...sa iau pt mine si pt sot...ca lui dc nu-i iau eu...el nu-si ia nimic...
Deea, aratai ff fain...Si nu stiu dc ti-ai dat seama si eu eram nemachiata si obosita si cu ochiul ala vanat...iar mama cred ca te-a speriat cu parul ei alb...si n-are decat 53 de ani. Lasa ca ne vom revedea in alte conditii candva...
Pisuc naspa cu renovarea, inainte sa parasim blocul ce huruiala a fost si la noi pe etaj

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"
mare pt tine si puiutii tai!!!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput