MONTIGNAC (160)..STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Somleac, si cuptorul meu tot Gorenje este. Sunt supermultumita de el si de gama. In tot raul e si un bine cu agitatia asta, ca slabesti

Samira, o sa ma uit si eu pe site-ul dar preturile mi se par mari de tot. Carnatii i-ai facut dupa reteta de pe culinar? M-as baga si eu la creatie dupa ce vin din concediu.

Meniu azi:
MD: zuchini a la Maya
P: sandvis cu pestesi avocado in mall
C: rosii umplute cu orez si ceva resturi de pastrav de ieri

In rosiile umplute am pus si bucatele de vinete. Sunt bune dar cam seci asa goale. Ar merge ca si garnitura langa ceva...

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

puisorul,asa este,ai dreptate...si mie mi se par foarte mari preturile...si la Naturalia si la Mega Image si peste tot unde mai au tot cam pe acolo se invart...prima data cand am fost la Naturalia si am vazut pretul am plecat bombanind din magazin dar pana la urma am zis ca macar cerealele sa le cumpar de la ei...ca sa nu dau gres,ca aproape toate cerealele integrale din comert au adaosuri uriase de zahar in ele.

carnatii ii fac din capul meu...iau carnea de curcan/pui si o toc...adaug ceapa tocata,cimbru proaspat,sare,piper si-i trag in mat subtire.
e o alternativa buna cand mi se acreste de eternul piept de pui/curcan la gratar...cumpar juma de kil de carne si trag niste carnati.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

meniu de azi:

-ora 8-suc de gref rosu+2 nectarine mici
-ora 11-4 linguri de cereale MM+200 ml lapte 0,1
-ora 17-2 ochiuri la teflon,150 gr piept de pui,1 rosie,2 castrveti
-ora 20-vanata umpluta cu carne de pui si legume

raportez si 45' de curentare-a se citi electrostimulare si o impachetare cu chocofango in tunel...traiasca voucherele


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

samira e bine ca ti-o recomendat medicu...adik ca o spus ceva de asta...sper ca nu te-o deranjat intrebarea mea

Eu stiu o chestie ca grefa intervine in actiunea unor pastile..in sensu ca le poate creste sau scade puterea medicamentelor...am aflat asta cand ma uitam la alimente de mancat si evitat pentru tensiune si colesterol mare...cand o inceput tata sa ia pastile...si am dat accidental de asta...medicu nici vb sa-i fi spus sa nu manace grefe...si dupa ce am gasit scris pe net m-am uitat si pe prospect si scria asta cu de evitat grefele in alimentatie...

medicii mai au scapari..de exemplu ..eu am facut tratament cu cortizon intravenos..o avut grija sa-mi spuna doctorita sa nu mananc dulce ca pot da in diabet...da o uitat sa prcizeze ca nici sarat nu am voie..dar mi-o spus...dupa 2 zile cand deja aratam ca hipopotamu la fata ca ma umflasem...

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

OH MY GOD acu am deschid site-ul cu produse montignac...sincer nu vad diferenta intre ele si cele cu alta firma...ma rog decat brandu si pretu

io in ro imi luam cereale integrale de ovaz...care aratau la fel ca astea..punga era 4ron ..maxim...aici imi iau la fel cereale integrale..da organice...750g-1.67lire

azi am gasit in market cipsuri din faina de naut...nu era faina de naut pe punga ii spune faina de nush care..dar asa scrie pe punga de faina de naut luata din supermarkety pachistanez...deci am avut ce manca la film
cand am ajuns acasa am mancat penultima bucata de prajitura cu brinza...

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

brindusik,nicio suparare...chiar nu am vreun motiv.
am listuta de la medic si gasesc in ea tot ce-mi trebuie...este posibil sa interfereze greful cu anumite medicamente...eu insa nu am tensiune mare-sunt usor hipotensiva chiar si nici cu colesterolul.
am luat si eu fulgi din aia de ovaz dar parca nu au niciun Dumnezeu...astia ai lu' Monti mai au o urma de fructa uscata,aluna in ei....nu-s asa seci.

dar cerealele pe care le cumperi tu-fie ele si integrale nu au adaos mare de zahar???ca eu asa am vazut aici cam la toate marcile de cereale existente in supermarketuri.

somnic usor tuturor



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

samira confunzi cerealele integrale cu cerealele procesate...si in romania..gasesti musli (Romac de exemplu e o firma) cu cereale integrale...in care sunt puse cerealele presate dar atat si au fructe uscate si dina stea....adik nu zahar nu nimic..si punga..luam din carrefour sau auchan cu vreo 12-14ron...dar se vad alea care arata ca a lu monti ca au punga transparenta..am mancat si eu musli vreo 2 luni cu iaurt ca mi se pareau prea dulci fructele alea...asa am ajuns de fapt sa manac doar fulgi de ovaz cu lapte dulce

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Samira, gasesti si la noi cereale integrale fara zahar. In marketurile mari sau in Plafar, sunt cereale de la Sanovita. De fapt sunt musli ca au si migdale si fructe uscate. Ar trebui doar sa elimini stafidele si la 10 lei ai un kg de cereale. Si eu zic la fel, traiasca voucherele

Brandu, ma-nervezi cu chipsurile tale . Vreau si io

Meniu azi:
MD: wasa cu zacusca de ciuperci
P: salata de rosii si rucola si cascaval de casa
C: mazare scazuta cu ochiuri

Ce m-am saturat de ploaia asta...

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Buna dimineata fetelor!

Puisorul, multumesc de primire! Da, am prins o vreme superba la mare; exact cum trebuie! Nu am stat prea mult la soare (mi-e frica de radiatii, eu am cam multe alunite si am observat si la Andrei la fel). Stateam doar 2 ore dimineata si atat. Rar se mai ducea sotul cu andrei seara, tot asa cam 2 ore, dupa ora 17, bineinteles.
Am vizionat rosiile tale umplute cu orez; sunt monti? Adica ar trebui sa fie cu orez integral, nu? si fara ulei!

brindusik, multumesc pentru trecerea in listuta!
Nu am sa postez meniul de ieri, pentru ca am dat-o in bara cu niste orez cu lapte!
Revin maine cu meniul de azi!
O zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Laura, eu le-am facut cu orez basmati. Iar ulei am pus doar o lingurita pe fundul vasului de iena.

Apropo de radiatii, o prietena dermatoloaga mi-a recomandat o crema de la Roche-Posay Antelium cu SPF de 50 si care ofera protectie si impotriva radiatiilor A(care cica sunt foarte periculoase). Si trebuie sa aplicam crema cu 30 de minute inainte de a iesi la plaja si apoi din 2 in 2 ore.

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput