LMA Sebi- Delfinasi in straie de sarbatoare(152)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Sot de Carla!

Eu stiu ca si Paula se baga, deci am fi 6, o pun si pe Tina la socoteala(cred ca e ocupata cu noul apt.), 7.
Hai, hai, la MAREA INTALNEALA!!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!


MAREA INTALNEALA
- MUNTE
pt 20 aug - 1
pt 27 aug - 3
pt ambele variante - 1



Multumesc Bublebee!!

azi mergem la un chef de pici,la prietenii nostri cu gemeni de 1 an jumate pe care ii cheama Petru si Pavel!asa ca mare chef azi va fi!

pe unde mai vad eu poze?pe contul de yahoo mail?



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Fete ceva nu e ok cu intalnirea asta.Toata lumea ba serbeaza ceva,ba merge in concediu,de ex Alice taie motul pe 20,Ramona merge in Turcia pe 26 etc.... o lista cum era in gmail ar fi f utila.Asa vedem exact cate pers care,cand poate , si sa propunem o locatie ca deja trebuie sa facem rezervarile!De ex eu vin cu un ajutor,deci 3 adulti...
ce spuneti?



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Pe noi ne excludeti ca in weekendurile din aug(dupa Sf Maria) sotul este ocupat si nu putem sa venim ,de asta propusesem eu initial 1-15 aug.Dar nu-i nici o problema ,poate altadata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Denisa am vazut pozele acum:bebei superbi sa nu mai zic de mama, arati beton ce sa mai nici nu zici ca ai avut gemeni.Apropo (sper sa nu te supere intrebarea) ai facut vreo vergetura? ca nu se vede nimik.(intreb pt ca eu am facut si daca la urmatorul FIV iese dublu cred ca o sa-mi plesneasca pielea peste tot )
gemenasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Deni, tu ai dreptate.
Hai sa facem altfel, primul we din sept? Al doilea maxim, zic eu, ca deja se cam schimba vremea, sau na, cum spuneti voi.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!


MAREA INTALNEALA
- MUNTE
pt 20 aug - 2
pt 27 aug - 3
pt ambele variante - 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui ainotna

La multi ani, Sebastian Petru Andrei! Sa cresti mare si sa-ti bucuri parintii!
La multi ani Stefan Andrei!


La multi ani Victor Petru!
La multi ani Petru (Deveghe)!
La multi ani Paul Christian!
La multi ani Paula_m!
La multi ani Victo!

La multi ani tuturor celor care se mai sarbatoresc astazi!




Si din partea mea cu drag!!!!!!!!

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Deni, tu ai dreptate.
Hai sa facem altfel, primul we din sept? Al doilea maxim, zic eu, ca deja se cam schimba vremea, sau na, cum spuneti voi.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!


MAREA INTALNEALA
- MUNTE
pt 20 aug - 2
pt 27 aug - 3
pt ambele variante - 1



eu nu pot in septembrie


Matei - luna a 12-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

In primul rand multumim pt. felicitarile pt. dintisor! Inca nu a iesit tot, dar ma astept azi-maine sa iasa...azi a facut iarasi kk moale, a adormit cu gurita plina de saliva, ii iesea pe-afara...e clar ca se apropie marea eruptie


Bambi of, inteleg ce a fost in sufletul tau! Slava Domnului ca nu s-a intamplat nimic grav!! Dumnezeu a avut grija de el!

Bumble din cate stiu ce ai descris tu despre criza de plans a lui Victoras parca se apropie de ceea ce se numeste spasmul hohotului de plans...nu stiu cat de grav e, dar din ce am mai citit pe net, odata aparut se poate repeta, trebuie sa fie cineva langa el daca se mai intampla. Unii parinti povesteau pe alte forumuri ca s-au confuntat cu problema pana a facut copilasul vreo 3 anisori. Dar nu lua de bun, intreaba pediatrul mai bine.

Carla, Doamne, si Mateo a patit-o cu o agrafa

Al meu pana acum nu a deschis dulapurile, dar azi ma apuc sa le verific, sa vad daca nu e ceva de inghitit pe acolo

Michelle, asta cu intorsul la san daca nu alaptezi 24 ore imi suna a babisme... eu stiu ca intarcarea treptata se face cam asa: ii inlocuiesti partial o masa pana la inlocuirea completa, apoi cu cealalta masa de lapte procedezi la fel, apoi ii mai dai sa suga o data la 2 zle o perioada, apoi maresti intervalul la 3 zile si in felul acesta productia se reduce in mod sanatos, fara sa apara (teoretic) dureri. Eu acum ii mai dau cam la 2 zile (saptamana asta), saptamana viitoare o sa maresc la 3 zile intervalul.

Cere si sfatul pediatrului (daca se pricepe) sau al medicului de familie. Mai stiu ca ajuta sa te infasori cu ceva strans peste sani (eu nu as suporta asta, nu am procedat asa) si sa reduci cantitatea de lichide (de asta nu prea se recomanda vara intarcarea, ca exista pericolul deshidratarii).

Desigur, cred ca ajuta si homeopatele de care a spus ooana.




Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

marea intalneala - parca si noua ne-ar conveni mai mult in septembrie!

intrebare pt. mamicile de delfinasi cu dinti: cand au avut scaune moi de la eruptia dentara ce fel de fructe le dadeati? ati schimbat ceva in meniu? eu i-am mai dat orez zilele astea, dar vad ca nu ajuta cine stie ce... azi i-am dat de la borcanel mar+piersica+cereale de orez, apoi cateva lingurite de mar+mango+banana (tot borcanel)...si imediat a facut kk moale de tot

pediatra m-a sfatuit sa-i mai dau cate un enterol sau biotics...voi le-ati dat asa ceva?

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Bun, deci mergem asa in continuare si la data care se aduna mai multe mamici, pe aia o alegem.

Michelle, eu tot asa am facut la V. Cand am vazut ca nu mai are ce papa puiul, l-am alaptat o data pe zi, timp de o saptamana si dup-aia, inca 1 sapt la 2 zile. Nici eu nu cred ca e ceva cu intorsul asta la san..

Puiutz, spasmul plansului zici. Mersic, am sa ma interesez!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!


MAREA INTALNEALA
- MUNTE
pt 20 aug - 2
pt 27 aug - 3
pt ambele variante - 1

Mergi la inceput