LMA Bea - Delfinasi in straie de sarbatoare (151)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna seara mamici dragi,

p-aci si eu, va citesc, n-a mers netul decat tarziu azi din cauza furtunii de aseara. Doamne ce vijelie a fost, ne-a inundat dormitorul, asa de tare batea ploaia ca se scurgea pe la geam siroaie pe perete

Crissy, ce poveste emotionanta Eu sincer ma mir cum ai putut trece peste tot. Dar cred ca ti-a dat DD o putere speciala si ai stiut ca trebuie sa fii tare pentru minunea mica ce avea atata nevoie de tine. Un brat de pentru o mamica de nota 11

Rody, te inteleg perfect, cred ca te-a deranjat reactia nasilor ca si eu as fi simtit la fel.
Pe mine ma ajuta in astfel de momente gandul ca poate si eu am facut gafe la randul meu, fara sa-mi dau seama si am suparat pe cei apropiati. Dar asta-s eu, stiu ca pot fi mai dura si egoista uneori, de-asta zic, Doamne fereste sa crezi ca insinuez ceva, sa treaca supararea.

puiutz, capul sus mami, si nu te mai invinovati. Din pacate e doar primul cucui al lui Raducu, sigur vor mai urma si altele...oricat am vrea nu putem sa-i protejam de orice
Am eu cupa menstruala, luata acum cativa ani, dar nu o recomand. Nu inchide etans , mai sunt scurgeri, deci tot trebuie macar un absorbant zilnic folosit. Nu mai zic ce nasol e cand o scoti sa o golesti, ca trebuie sa o speli, daca nu esti acasa nu prea te descurci. Nici vorba sa nu tb sa o schimbi opt ore, mai ales in primele zile, si nu cred ca am eu o mesnstruatie f. abundenta. Eu la servici nu o puteam folosi, ca nu aveam "tehnic" cum sa o spal deci la mine se inscrie in categoria "bani aruncati".


Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

crissy ma regasesc in povestea ta...nici eu nu am avut curaj sa scriu povestea nasterii..povestea sarcinii pana de curand..am inceput-o dar nu o pot termina..cand ajung la nastere ma napadeste plansul. stiu acel tiut, acele tuburi, acea saturatie ..groaznic. eu vroiam sa cumpar aparat de ala sa-l iau acasa ca sa fiu eu sigura ca respira sebi cum trebuie. acum cand aud la lifturi sau pe nu stiu pe unde tiu..tiu..imi amintesc cum asteptam sa intram la bebei si era o urgenta si nu stiam al cui copil are probleme. e groaznic, simti ca ai un cosmar, si totusi cand te trezesti e atat de real. groaznic de real...

si mai rau este ca eu am ramas cu frica, cu paranoia ca Sebi poate avea ceva, tot timpul sunt ingrijorata..daca observ orice mic amanunt la el. traiesc cu frica permanenta ca e posibil sa-l pierd, si lucru asta ma afecteaza si nu pot sa ma bucur cum trebuie de copilul meu.

scuze..sunt in perioada asta destul de sensibila...scuzati-ma va rog daca va deranjeaza postarile mele..sa imi spuneti ca nu o sa mai scriu...e un subiect sensibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

bytz in sarcina cand aveam hipertenisiunne mi s-a dat regim si m-a ajutat enorm

fara sare
fara carbogazoase
fara mezeluri(nici crenvursti..nimic)
branza nesarata(doar almete aveam voie asa mai deosbita)

cred ca mai era ceva dar am uitat acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

lalala, multi si pentru tine. Cum sa ne deranjeze ce scrii? Pai asta e locul in care se poate spune orice, se plange, se rade, ne imbarbatam una pe alta. Poti zambi mami, ai un copil minunat si Dumnezeu si ingerasul pazitor vor avea grija sa nu i se intample nimic grav

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

La multi ani, scumpa si frumoasa Beatrice!! Sa iti dea Dumnezeu o viata lunga, sanatate, zile senine cu multe multe impliniri si noroc!!


Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Crissy, of prin ce ati mai trecut acum un an! Beae cu adevarat o luptatoare! La multi ani inca o data!

Coteasca, cum mai e Tudor? Sanatate multa!
Cris, m-am gandit si eu ca e de la dinti!


Fetele, voi de la ce valoare considerati ca are copilul febra? Ca eu la 37.8 doar il tin sub supraveghere. Peste 38-38.3 ii dau antitermice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

paula, eu nu cred sa-l fi bruscat bona, ca el se pune jos si zambeste. poate ii spunea o poveste, ii canta, il mangaia... ii facea ceva ce-i placea, de aia se pune Raul jos zambind, astepta continuarea. de ce n-o intrebi pe bona simplu cum il adormea ea? eu ma gandesc ca daca l-ar fi bruscat, ar fi plans mai departe de cand auzea usa ca intri in camera, nu? zic si eu... poate si mai tare!


am implinit un anisor!!

LA MULTI ANI, ISABELA!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Citat:
citat din mesajul lui bambi_bv


ainotna ma intrebai daca tin regim..da, d-asta ma plangeam de foame.Si nu mi-e asa foame de mancare cat as manca intr-una nectarine si cirese.

Mamica lui Matei-Alexandru (22.07.2010)


Si eu sunt la regim si mor de pofta cu gandul la dulciuri. Si ghici! La cirese. Noroc ca pe astea (ciresele) tot pot sa le mananc, dar dupa anumite reguli . Dar mie foame nu-mi e, ca tin monti si bag gratare si salate la greu. Maica-mea e disperata ca mananc mai mult decat cand nu tineam regim. Dar am slabit oricum 2 kg, am ajuns la 49. Dar mai e mult pana departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

atLa multi ani BEA! Crissy va doresc ca toate sperantele sa vi se implineasca.

Eu inca sunt in zona dar maine plecam spre casa ca este o vreme...brrr si culmea nu am haine mai groase pt noi,pitica e acoperita i-am luat de toate.

Nu am mai citit nimic de vreo 3 capitole,sper sa recuprez pana luni-marti.
V-am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Puiutz mic mie nu imi suna prea interesant cupa aia menstruala, desi eu folosesc des tampoane interne.Ce mi se pare aiurea rau de tot e faza cu spalatul si refolositul...oare nu e riscant?Eu si tampoanele interne incerc sa le manuiesc cu mare grija sa nu introduc cumva vreun microb inauntru...

Rodi e normal sa iti "pice" aiurea reactia nasilor, insa daca sunteti asa, foarte apropiati, eu zic sa le spui si sa te lamuresti daca a fost o chestie intentionata sau nu.

Eu am o prietena careia i-am botezat fetita si cu care ma inteleg extrem de bine si in preajma Craciunului era sa ne certam rau de tot dintr-o faza asemanatoare, doar ca eu am decis sa ii spun in fata ce m-a deranjat si s-a dovedit ca a fost o totala neintelegere (e adevarat ca discutia fusese prin "intermediari" adica sotii nostri si la noi nu ajunsesera informatiile complete).

Eladea ce marinari frumosi ai!Imi place la nebunie de ei!Si eu imi doresc inca un baietel si sper sa semene cu Matei, asa cum seamna copilasii tai intre ei!Sunt mortali!

Crispro ma duc sa imi iau o nectarina...

Mergi la inceput