Iul-aug 2011!HAI ROXY! SANATATE ANTONIA!(67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Drum bun Krissy, si relaxare maxima!!!!

Oana 36+ cu Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaaa spune:

fetelor m-ati pus pe ganduri, desi sunt asa de vreo sapt si ceva cu stomacul, iar dr meu este in concediu sapt asta...sper sa mai stea bebelina mea sa ast dr...daca nu va tin la curent daca am ceva simptome de nascut...:D

Multumesc tuturor pt raspuns.

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaaa

fetelor m-ati pus pe ganduri, desi sunt asa de vreo sapt si ceva cu stomacul, iar dr meu este in concediu sapt asta...sper sa mai stea bebelina mea sa ast dr...daca nu va tin la curent daca am ceva simptome de nascut...:D

Multumesc tuturor pt raspuns.

38+


Miha,eu am scaun moale de o luna si iau si fier , deci nu este neaparat un simptom de nastere

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 38+
A inceput numaratoarea inversa, mai sunt 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

mamutz asa vroiam sa spun ...

so, am fost la nenea doctorul. diagnostic clar: dubla circulara completa de cordon. rezolvare clara: cezariana.
acum, bineinteles, se complica lucrurile. doctorita mea e plecata din tara, am programarea facuta pentru 4 iulie, cand se intoarce ea. totusi, placenta e de gradul 2 spre muuuuult 3 , adica arata aproape ca o placenta la termen. totusi, lichidul este in cantitate normala si colul este inchis, de 25 mm. aceste ultime doua lucruri il fac pe doctor sa spere ca stam cuminti pana pe 4 iulie.
dar ... este un mare dar. daca mi se rupe apa sau se declanseaza travaliul, ii este teama ca nu voi ajunge in timp la spital, iar daca bb se angajeaza la nastere nu va mai putea sa imi faca cezariana. a spus ca daca as fi fost pacienta lui ma chema sapt viitoare, ca sa nu mai stam cu stres.
so, am facut din nou programare pentru 30 iunie, sa revizuim situatia (daca nu se intampla nimic pana atunci) si vom hotara atunci daca stam si asteptam 4 iulie sau ii dam drumul mai repede.
totusi, eu inclin sa cred ca bb vrea sa il astepte pe Dani , iar Dani va veni acasa sapt viitoare joi sau vineri. deci, cred ca mai sta cuminte.
vestile bune sunt ca am revenit la masuratori mult mai apropiate de varsta cronologica, 37s+5zile conform UM, 37s+2z conform masuratorilor, 3.150kg +/- 400gr. deci bb creste, ceea ce ma bucura nespus.

fetele

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si prichindel
Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaaa spune:

Asa e roxybarbu nu se stie, si eu am luat fier si calciu si magneziu,acum iau elevit....
Iti tin pumnii sa nasti usor un bb sanatos si frumos!

Doamne Ajuta la toate gravidutzele si toti bebei !

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Ruxi, daca ti-ai planuit cezariana, probabil de-aia nu ti-a facut streptococul B. Shtiu ca conteaza doar la nasterila naturale, pentru ca il infecteaza pe bebe in timp ce iese...dar oricum intreaba-l!

Rammy, ma bucur ca esti in zona! ai grija de tine, nu mai e f mult!

Oana 36+ cu Eliza Maria



36+

Se face si pt cezariana, cum sa nu. Nu ati vazut acum vreo 2 sapt, ca au dus de urgenta la Poluzu o bebelusa nascuta prin cezariana, care a luat streptococ B, de la mama si avea grave probleme pulmonare? Dar asta pt ca nu i s-au administrat mamei antibiotice. La asta nu conteaza cum nasti, trebuie facute analize si daca e pozitiv tratat. Acum e bine bebeluta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

La multi ani! si de la noi, Ireth.
Sa fii sanatoasa si iubita si sa ai parte numai de bucurii si de evenimente care iti fac bine!

Bebe Antonia, multa sanatate si noroc iti uram si noi. Sunt sigura ca ingerasul tau este aproape si te vegheaza sa fie totul bine. Doamne-ajuta!

Cristina G.
34+

http://lmtm.lilypie.com/PrElp2.png

http://www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/08/05/2011.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui gogoshika10

La multi ani! si de la noi, Ireth.
Sa fii sanatoasa si iubita si sa ai parte numai de bucurii si de evenimente care iti fac bine!

Bebe Antonia, multa sanatate si noroc iti uram si noi. Sunt sigura ca ingerasul tau este aproape si te vegheaza sa fie totul bine. Doamne-ajuta!

Cristina G.
34+

http://lmtm.lilypie.com/PrElp2.png

http://www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/08/05/2011.png



Gogosica, bine ai revenit! Cum te simti?Cum a fost in concediu?

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 38+
A inceput numaratoarea inversa, mai sunt 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_12 spune:

Ireth La multi ani si un bebe sanatos, mancacios si cuminte! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de o viata linistita si imbelsugata alaturi de cei dragi!

Alinuff va doresc putere sa treceti peste aceasta incercare si sanatate multa bebelushei tale Antonia! sa dea Domnul sa se termine totul cu bine si cat mai repede!

Lulusor scuze de intarzierea raspunsului, Ilida te-a informat corect. In germana ceaiul de zmeur se numeste Himbeerblättertee. Nici eu nu am apucat sa cumpar dar banuiesc ca se gaseste pe la farmacie sau in vreo drogeriemarkt (dm, müller sau rossmann).
Este pacat ca nu ai reusit sa te inscrii la un curs prenatal, insa am sa incerc sa te tin la curent cu tot ceea ce ni se povesteste noua, macar de idee . Oricum daca ai deja o moasa te va ajuta si ea si iti va da informatii.
Cum te mai simti? E totul in regula?

Mamutz din cate ne-au explicat noua la cursul prenatal parfumul nu este recomandat. Deodorantul este ok, ni s-a spus sa nu-l schimbam fiindca bebe se obisnuieste cu mirosul nostru, il recunoaste si faptul ca ne simte/miroase ii creaza o stare de siguranta.

Apropo de cosmetice, mi-am mai adus aminte ce mi-a mai spus moasa care il va supraveghea pe bebe dupa nastere. Spunea ca in prima luna nu recomanda folosirea produselor cosmetice pt baia lui bebe. Zice ca apa este suficienta, si eventual daca voi avea lapte sa pun un pic de laptic in apa. Spune ca in aceasta perioada pielea lui bebe este inca foarte sensibila, in schimbare si in acomodare cu mediul exterior, si bebe poate face iritatii sau alergii.

Pupam si uram un week-end minunat tuturor burticilor, mamicilor, strumfitei si strumfilor din gasca!



33+ & din burtica ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gogoshika10

La multi ani! si de la noi, Ireth.
Sa fii sanatoasa si iubita si sa ai parte numai de bucurii si de evenimente care iti fac bine!

Bebe Antonia, multa sanatate si noroc iti uram si noi. Sunt sigura ca ingerasul tau este aproape si te vegheaza sa fie totul bine. Doamne-ajuta!

Cristina G.
34+

http://lmtm.lilypie.com/PrElp2.png

http://www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/08/05/2011.png


Ooo, bine ai revenit!
Cum a fost in vacanta?Cum te simti? Mai poti?

31+cu "Mugurel" si "Strugurel"

Mergi la inceput