Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Roxana, nici Radu nu e mare fan de paine...e drept o maninca daca ii pun in mancare, sau de la sandwich maker cu cascaval si asta dupa 2 ani. nu m-am stresat din cauza asta.

Cristina si Radu 3.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Nu cred ca e nici un fel de problema ca nu papa cu piine... oricum zici ca mananca cereale.


Dia, mami de soferita in devenire Miruna (15.07.2008)
17+ cu bb2 poate fratior

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Oooff, iar am ramas in urma. As vrea sa particip la discutii, da' pana recuperez, se duc ...

Multumesc pt. gandurile bune!!!

cristina - bine ai venit, bine ca ti-ai facut curaj sa scrii si ma bucur ca esti si activa!! Daaa, cumnatele, ca mi-a luat-o Eva inainte (fetele, are o scumpete de baiat, frumos, destept si cuminte ). Da' poate ne incuscrim acusica ... eu tot fata fac, tu?

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 19s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuknuknuk spune:

Ioi clar tre sa ma apuc sa-mi fac lista..ca atunci cand oi incepe sa cumpar nu o sa mai stiu unde sa gasesc parerile.


http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alina&year=2011&month=11&day=30&babycount=1]
_
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Aici reducerile incep pe 2 iulie. Dar tot mai gasesti cate o oferta ceva pe ici pe colo ... si asa ca azi is multumita de mine ca i-am luat Silviei 2 pijamale (scurte, de vara), un trening si o rochita, 11 euro toate. Asa da, sa tot cumperi ...

Apropo de ce spunea firicel ... si eu cred ca-s bolnava de reduceri, cum aud/vad ceva, ma duc sa casc gura macar. Daca nu se si lipeste de mana vreun produs .

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 19s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

ce v-am zis sa nu scrieti mult|?
Dana, eu am fost doar la Popescu, de Herta stiu ca merge la ea o prietena, si a fost multumita!
Baby, daca auzi vreo cazare d-aia la mare, zi si mie, m-ar interesa ptr week-end..
iar de acord cu Pica, cantarul nervozeaza rau! arhisuficient cantaritul la dr o data pe luna! eu n-am avut nici d-asta, stiam de la odisee cum sta treaba cu el
termometru, inca il folosim rectal cu succes, desi mai chitaie, dar reusim... am un Chicco si sunt f multumita de el!
si daaa, uitasem un 'must have' - a steamer!! legumele preparate la abur sunt mult mai sanatoase decat fierte, pastreaza mai multe vitamine!
Brambu, Firicel, si eu in grupul maniacelor de shopping cand apar reducerile! desi.. vara asta, cred ca o las moale, e buget de austeritate...
ps: asta ca tocmai mi-am luat azi o rochie, o fusta lunga si sora-mii o bluza ca se apropie ziua ei.. colorate, bumbacoase, usoare, care cad misto, sunt fff incantata!

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Apropo, am vazut pozele lui firicel& fam. si ale corinei (kelly). Mai de mult, da' n-am avut timp sa zic 2 vorbe.

firicel - am mai spus, voi stati in paradis acolo ... mi-a placut rochita ta de la nunta si sunteti o fam. tare frumoasa, linistitoare, blanda, nu stiu cum sa ma exprim taman ca cu ce-mi vine . Imi place de voi!!

corina - ai un pusti tare dragalas!! Imi pare bine sa te cunosc (vizual)!!

Lamuriti-ma si pe mine cu termenii ... ce-i aspirator nazal, ce-i batista bebelusului, e electrica, e manuala (pardon, orala )?? Eu il am pe www.farmajet.it/scheda.asp?did=1257" target="_blank">asta, ii zice aspirator nazal si se trag mucii cu gura. E un obiect ff necesar la bebelusi. Vorbiti despre acelasi lucru?

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 19s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

luny - ehehheee ... Silviei tre' sa ii iau mereu cate ceva, creste, are mereu nevoie de una-alta. Si sub pretextul ca ii iau ei, mai strecor si ceva pt. mine .

EU am termometru normal, electronic. Ca am inteles ca alea clasice nu mai sunt pe piata, sunt interzise. Oricum, ii luam temperatura in fundulet pana de curand si pana sa aflu ca cica ar fi un abuz asupra copilului . Dr. mi-a zis, chiar si bebelus. Eu de cand lumea stiu ca la bebelusi se ia in fundulet. In fine, acum nu mai pot ca nu mai sta/vrea. Asa ca ii luam ca oamenii mari, la subtioara.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 19s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

luny - steamer e pe lista mea de dorinte ... bine, e bun si pt. noi, da' mai astept pana la marea diversificare. Atunci o sa am un motiv valid sa il cumpar.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 19s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Din seria "de-ale mele si poate nu intereseaza pe nimeni" : S. era in culmea fericirii azi, cu rucsacelul in spate, vorbea cu toti ca ea merge sa faca picnic cu colegii de scoala. I-au dus intr-un parc, aici, in sat. Cand am trecut din plimbarile mele pe langa parc, erau cu totii acolo, o veselie de nedescris, cu paturicile insirate, care se zbenguia, care canta ... abia astept sa-mi povesteasca ce-au facut!!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 19s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput