Strugurasi de Sept-Oct 2011 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatza

Felicitari camady..si celorlalte fete care au ma i fost la dr...sunt intr-o strare f proasta si nu mai retin nimik,sunt foarte bleaga, iau 2 no-spa pe zi si 2 scobutil,si 2 gynipral , si am dureri, JADE, pai am dureri fosrte jos sub burtica,si de spate, de la infectie urinara...ma misc ca melcu, eu care toata ziua eram furnicuta,acuma ma tarai as aprinc asa si nu fac nimik, nici curat,nici mancarica....si sunt foarte bleaga,fara chef d enimik....
Maine dim ma duc sa imi fac analizele alea de sange uzuale
sa aveti o zi buna fetele,sia veti grija cu caldura asta,e 10 si deja e asa de cald, incepe sa mi se incalzeasca si mie apartamentul, pana acum ma aludam ca ce racoare e la mine....

Zubi, mami29+ cu
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

nat ... ma gandeam si la postarile tale trecute tu nu poti dormi iar eu nu pot sa ma trezesc mi-e somn incontinuu si as dormi in continuu. barbata-miu saracu' este stupefiat de cum adorm inainte sa ating perna

in ceea ce priveste mancarea si la mine e pauza de idei. alaltaieri am facut niste snitele cu piure si am copt vinete. aseara am mancat la ai mei niste ciulama de pui cu ciuperci iar azi si eu sunt in ceata.


mami de (30.06.2005) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_b

neata si de la noi! si o zi cat mai ferita de caldura

andreea daca nu ai nr lui, ti-l dau eu pe pm


mami de (30.06.2005) si 23+



neatza :)

Elly, am nr lui, vreau lui sa-i cer nr unei asistente daca decid sa fac injectiile.




28+ Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Neatza si de la mine ...

E o caldura la Timisoara .............

Felicitari tuturor fetelor care ati fost la ECO ... abia astept sa vina sambata sa merg si eu!!!!
Astazi de dimi am fost sa imi fac analizele uzuale de sange si urina ... si astept rezultatele astazi dupa ora 6!!!!


30+ cu robert-mihai
Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la final!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

pfui, ma gandesc cu groaza ca mai am un pic si vin si eu la caldurile din Romania.
din pct asta de vedere Anglia e lux.
acum e soare dar e racoare.
numai bine.
sa vedem daca mai fac fata la caldurile alea ca m-am dezobisnuit...

neatza :D
azi sunt un pic mai cu corabiile la suprafata.
sa vedeti faza.
ieri toata ziua pitica mea lenesa la greu. foarte anemic de cateva ori catte un semn.
aseara ajung acas, ma intind in pat si astept semne.
nimic vreo ora.
iau doplerul si-l pun.
cum l-am pus incepe sa dea suturi exact unde eram cu el.
n-am mai insistat, am tras concluzia ca nu-i convine doplerul ala. nu ma gandeam ca o deranjeaza.
apoi vreo juma de ora s-a agitat destul de taricel.
azi dim mi-a dat de veste ca-i ok.
deci sunt un pic mai optimista

25+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

eu azi cred ca fac ciulamaua aia de ciuperci ca mi-a ramas gandul la ea.
numa sa nu-mi fie iar lene :D

elly, tranteste niste paste cu pui si spanac. nu ma intreba retete ca nu stiu. mananc combinatie de asta la un restaurant italienesc si-s f bune.
daca dai pe net sigur gasesti ceva.

dim am bagat fasole, ou, sunca prajita si ceapa verde cu paine prajita
combinatie mic dejun englezesc cu motive traditionale romanesti :))
sa vedem ce-o mai fi la mine in burta mai incolo ca am baut si un iaurt si acu beau o cafea fara cofeina

25+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Copiii au au perceptie diferita a vietii:

Nuditatea
O mama se plimba cu masina, impreuna cu cei trei copii mici, intr-o dupa-amiaza torida de vara, cand o femeie dintr-o masina decapotabila s-a ridicat din scaun si a inceput sa le faca cu mana. Femeia era total goala. In timp ce mama isi revenea din soc si se gandea sa le spuna repede copiilor sa nu se uite, fetita de cinci ani a spus cu inocenta: "Mami. Femeia aia nu poarta centura de siguranta!".

Un baietel s-a pierdut pe culoarele unei sali de gimnastica si a nimerit la cabinele femeilor. Acestea au inceput sa tipe, sa insface prosoape sa se acopere si sa fuga in toate partile, ca sa se ascunda. Baietelul le-a privit uimit, dupa care a intrebat senin: "Ce s-a intamplat? N-ati mai vazut un baietel in viata voastra?"

Onestitate
Un baietel de patru ani a venit alergand din baie, ca sa-i spuna mamei ca si-a scapat periuta de dinti in toaleta. Mama a scos-o din toaleta si a aruncat-o la gunoi. Atunci, baietelul a stat si s-a uitat putin sa gandeasca, dupa care a fugit in baie si s-a intors cu periuta mamei. A ridicat-o in fata mamei si i-a spus cu un zambet incantat: "Mai bine ai arunca-o si pe asta, pentru ca a cazut in toaleta, acum doua zile".

Pareri
In prima zi de scoala, un elev din clasa intai i-a dat invatatoarei un bilet de la mama sa. Pe bilet scria: "Parerile exprimate de acest copil nu sunt neaparat cele ale parintilor lui".

Ketchup
O femeie se chinuia sa faca sa curga ketchup dintr-o sticla. In timp ce se chinuia, a sunat telefonul, asa ca l-a rugat pe baietelul ei de patru ani sa raspunda. "Este directorul, mama" i-a spus copilul mamei. Dupa care a adaugat: "Mama nu poate raspunde acum. Da o sticla peste cap".

Batranete
O mama facea voluntariat la o organizatie care ducea hrana batranilor fara ajutor. In timpul orelor de program, o lua pe fetita sa de patru ani cu ea. Pe acestea o fascinau bastoanele, scaunele cu rotile si alte lucruri care aveau legatura cu batranii. Intr-o zi, mama a gasit-o holbandu-se la o proteza de dinti, care statea intr-un pahar cu apa. In timp ce mama se pregatea sa raspunda la inevitabilele intrebari ale fetitei, aceasta s-a intors si a soptit "Zana maseluta n-o sa creada niciodata asa ceva".

Imbracamintea
O fetita se uita la parintii ei cum se imbraca pentru petrecere. Cand l-a vazut pe tatal sau cum isi imbraca costumul, aceasta i-a spus: "Tati, nu ar trebui sa porti costumul ala". "De ce, scumpa mea?". "Pentru ca stii ca iti da dureri de cap, in dimineata urmatoare".

Scoala
O fetita abia a terminat prima saptamana de clasa intai si a venit nervoasa acasa: "Imi pierd vremea cu scoala" ii spune mamei. "Nu stiu sa citesc, nu stiu sa scriu si nici sa vorbesc nu ma lasa!"


Oana 26+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sa va povestesc faza de ieri :


ma duc la colega mea la spital. in spital o duamna la vreo 43 de ani. se internase ca are fibrom. si tot a crescut si a crescut si cand a vazut ca il simte si-n stanga si-n dreapta a venit la operatie.

era gravida

si-l simtea pe copil peste tot prin burta miscandu-se

m-am prapadit de ras


in luna a 8-a gravida...nu asa oricum

Oana 26+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Oana.. super tare...
Ambele.. rad ca proasta in birou se uite colegii la mine..

29+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Oana ... ce interesant "fibrom" .... in luna a-8-a ....

30+ cu robert-mihai
Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la final!!!

Mergi la inceput