LMA Antonia, Filip, Larisa si Theo- Delfinasi(150)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bambi, tare asta cu "mother" .e buna de aplicat

Eladea, buna listuta cu stereotipuri.

si la noi e innorat, probabil ca vine grindina de la Cluj.

Oana, eu stiu ca 190 grame (borcanel) inseamna 170ml- probat. Deci 250grame cat papa Matei ar fi vreo 220ml.. cred. Dar depinde mult cat e de maruntita papica. pt ca un borcanel de la avent in care ii pun 240 ml pasat cu furculita devine 200 ml blenduit .

Vlad nu a mai dormit dupa alea 5 min, degeaba am incercat. Asa ca am plecat la plimbare. Mi-am lasat la croitorie o rochita ce am luat=-o pt botezul lui Vlad aar nu am purtat-o, si acum am mers dupa ea sa vad cum a iesit (stramtata). Si e inchis, nu a venit croitoreasa la munca... super! incerc maine. Eu nunta o am peste o saptamana!!! nu am rochie, nu am papuci!!!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

si la noi e innorat, probabil ca vine grindina de la Cluj.


poate nu mai vine , ca de dimineata a fost si la Bistrita. si la noi se zice "aoleu, ce ploaie vine de la Cluuuuj"


am implinit un anisor!!

LA MULTI ANI, ISABELA!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Intru scurt sa pup sarbatoritii de azi, care implinesc lunitele!!


La multi ani, cu sanatate, sa va dea Domnul tot e doriti, zile senine si fericire!! La multi ani, sa traiti!! Antonia, Larisa, Filip si Theo!!

Un calduros la multi ani pt printesa Beatrice, pt maine.
Sa iti dea Dumnezeu o viata frumoasa, cu multe bucurii, cu zambete, noroc si inconjurata intotdeauna de cei dragi!!
Te sarut si te imbratisez, Crissy, esti o mama extraordinara, dedicata, iubitoare si luptatoare!

Tot pt maine:
La multi ani, Laurika! Mami scumpa si iubita! Sanatate, crestere usoara si iubire multa!!

Maine voi fi pe drum.
Eu ieri mi-am deschis mai multe pagini si am mai citit si in camera, asadar, raspunsul meu:

Diana, ce curajoasa e Eva. Victor cand a vazut ca apa e rece s-a lasat la mana lui sin u are nici cea mai mica intentie sa intre in apa. Aici apa are 21 de gradute. Eu nu ma pot baga in apa, abia ma bag in piscine, unde piticii se baga fara probleme. De apa piticul nu e f entuziast, dar vad ca in piscina s-a mai relaxat.

Paula, super, ce baiat mare si plimbaret ai!!

Btz, valeu, ce mama.. mame. Ca unii sunt certati cu apa e o chestie, pe care e drept ca eu n-o inteleg. Imi povestea mama ca vazuse o emisiune (pe post la italieni) unde a venit una de spunea ca ea face baie/dus de cateva ori pe an, motive: hiperigienizarea sporeste alergiile si poate da si multe probleme de hidratare a pielii, asa o fi, dar mie-mi place apa si-mi place pielea fara jeg si b.o. (body odour).
Cat despre cea cu bataia, bine ca a fost sesizata politia, mai, sunt oameni care n-ar sti nici sa ingrijeasca un animal, daramite un copil cu mari nevoi emotionale si psihologice.
si pe Paulica, tot fara frica e?

Pana la urma eu nu am vazut niciun delfinas la mare . Ehh, sper sa se mai tina totusi MAREA INTALNEALA. Cred ca ar trebui sa hotaram o data si sa vedem care se baga. Ca dupa ce ne hotaram ce si cum sunt sigura ca se vor mai abona si alte mamici cu delfiansi frumosi.

Stefania, Andre e primul care merge la cresa, nu? Ce baiat mare ai!! Ce fain povestesti de viata in 4.

Bravo Vladut pt echilibristica!

Ma bucur ca v-ati vazut in Bucuresti! Super


Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Fetele,
de cateva zile Matei face kk putin mai moale, dar azi, si de dimineata si acum a facut moale de tot si galben.El e ok in rest, nu are febra sau altceva, dar eu nu stiu daca sa ma ingrijorez sau nu.Si nici nu imi mai amintesc daca ieri dimineata a fost "gogoloiul" normal al lui sau nu.
Sa ma ingrijorez?Poate sa fie de la caldura?
Stiu ca trebuie sa il hidratez dar oare e "diaree"?Ca nu pare sa il doara burtica...
Meniul de ieri si pana azi:
ieri
09.00 LP;
13.00 mar cu cereale;
17.00 dovlecel+cartofi noi+usturoi (asta a fost doar la fiert si a fost prima data);
21.00 iaurt+cereale;
23.00 LP
azi
09.00 LP
13.00 caise cu cereale cred ca mai rau am facut ca i-am dat caise
acum urmeaza dovlecel+cartofi noi+usturoi ca am facut ieri portie dubla ..dar oare sa ii mai dau?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee


Pana la urma eu nu am vazut niciun delfinas la mare . Ehh, sper sa se mai tina totusi MAREA INTALNEALA. Cred ca ar trebui sa hotaram o data si sa vedem care se baga. Ca dupa ce ne hotaram ce si cum sunt sigura ca se vor mai abona si alte mamici cu delfiansi frumosi.


Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11



Bumble, imi pare tare, tare, tare rau!!! Eu nu am permis de conducere, iar sotul meu a fost ultra prins saptamana asta cu constructia Trebuie musai sa termine cat mai repede de ridicat atelierul, ca fiecare luna in plus acolo unde stam inseamna bani multi la chirie

Eu totusi as fi sperat pentru in seara asta, dar vad ca si azi e zi plina la ridicat scheletul (la nivelul asta se afla constructia...)

Sper ca macar saptamana viitoare sa reusim sa ajungem sa ne vedem cu celelalte fete care vin la mare!

Ar fi nemaipomenit sa reusim sa organizam marea intalneala ...aici la mare




Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui bambi_bv

Fetele,
de cateva zile Matei face kk putin mai moale, dar azi, si de dimineata si acum a facut moale de tot si galben.El e ok in rest, nu are febra sau altceva, dar eu nu stiu daca sa ma ingrijorez sau nu.Si nici nu imi mai amintesc daca ieri dimineata a fost "gogoloiul" normal al lui sau nu.
Sa ma ingrijorez?Poate sa fie de la caldura?
Stiu ca trebuie sa il hidratez dar oare e "diaree"?Ca nu pare sa il doara burtica...
Meniul de ieri si pana azi:
ieri
09.00 LP;
13.00 mar cu cereale;
17.00 dovlecel+cartofi noi+usturoi (asta a fost doar la fiert si a fost prima data);
21.00 iaurt+cereale;
23.00 LP
azi
09.00 LP
13.00 caise cu cereale cred ca mai rau am facut ca i-am dat caise
acum urmeaza dovlecel+cartofi noi+usturoi ca am facut ieri portie dubla ..dar oare sa ii mai dau?



Mamica lui Matei-Alexandru (22.07.2010)


ar fi ciudat sa fi facut moale de la usturoiul fiert... poate fi vreun dintisor pe drum? Si de la asta poate fi. Si al meu a facut cateva zile dar am pus-o pe seama trecerii la NAN3

Pediatra a zis ca de la dinti, ca ar fi pe cale sa apara...sa dea Domnul!

Acum s-a mai reglat, mai face cateodata moale dar eu nu cred ca e diaree (aia e lichida, se absoarbe in pampers)

Da-i un enterol/biotics (asa mi-a recomandat mie pediatra, dar inca nu i-am dat, azi a facut bine)



Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Alimente care inmoaie kk: broccoli, rosia, cirese, caise - nu cred, iaurtul - dar banuiesc ca nu e prima data cand ii dai, asa ca nu poate fi de la el.

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Alice, ai ajuns in Ct?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Bambi, conteaza si numarul scaunelor, nu cred ca are nimic daca nu a facut de mai multe ori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bambi, mai urmareste-i kk si starea lui. Daca tot asa face kk, da-i orez si morcov. Acum poti sa fierbi rapid un morcov sa-l amesteci cu piureul.

Noi in sept vrem sa mergem la mare, dupa 15 ( ca atunci vine mama). Nu mai ramane in august la munte?



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput