Vacanta de vara pe litoralul Bulgariei

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Da plecam pe 9...insa m-am tot chiorat in rezervare si nu am vazut unde sa pot scrie cu vedere la mare! Chiar nu stiu cum tre' sa fac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Nu stiu sigur daca mai poti schimba dupa ce ai facut rezervarea. Stiu ca in mom rezervarii pe langa date era o rubrica de genul "alte comentarii, cereri". Dar cred ca poti scrie un mail fie la hotel fie dai un replay la mailul pe care ti l-au trimis si spui ca ai dori o camerra cu vedere la mare. poate se rezolva. Bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Neata
Iata ca ne-am intors si noi de la Eskada beach!
Cu ce sa incep? Cu rezervarea-am trimis mail dar nu s-a mai putut face nimic.Insa acum judecand la rece a fost ok si asa !Am avut vedere pe o laterala a piscinei si nu a fost deloc deranjant zgomotul dinspre piscina .Erau copiii cateodata mai multi cateodata mai putini dar inchideam usa si dadeam drumul la AC eventual!
Drumul: la dus- a fost f bine ca am plecat noaptea adica la 11,30 .Am ajuns la 8 cam asa. A fost perfect liber la pod la Giurgiu nimeni pe sosele sau prea putini! Sotul meu a ales varianta prin Varna si i-a fost mai ok asa caci de la Schumen pana la Varna e autstrada.
La intoarcere am ales varianta mai scurta .Am plecat la 9,30 si la Aytos am gresit un pic drumul desi aveam GPS si nu am mai intors. Ne-a bagat pe autostrada si la un mom. dat am facut dreapta spre drumul de baza. A fost ok si acesta. Apoi drumul in sine a avut pitorescul lui insaaa...destul de greu de parcurs pe unele portiuni din cauza asfaltului !Asa ca daca o sa mai mergem vreodata preferam varianta mai lunga si mai putin stresanta ca mers.
Hotelul:
In linii mari ok.Plusuri:Raport calitate/pret -f. ok,mic dejun destul de variat dar acelasi 6 zile nici o intrare /iesire din menu.Nu am nimerit cabina de dus ci doar era un spatiu distinct cu o chestie pe sina care inchidea acel spatiu -a fost ok baia dar noi suntem mai mititei si si asa ne-am descurcat toti 3 !Prosoapele s-au schimbat la 3 zile lenjeria la 4; intrau zilnic in camera sa fara curat.Piscina nu a fost asa de aglomerata da cam mica dar nu am vazut o pb. in asta eu nefiind o inraita a piscinelor in general.Au niste broscute testoase ( 4-5) care faceau deliciul copiilor ce nu conteneau sa le caute prin iarba.
Amplasarea - da cam aiurea cu plaja aia...se merge destul si cand mai cari in brate si un copil de 12 kg plus e si mai greu.Era drum pana acolo.E adevarat balarii stanga dreapta dar am obs. ca pe nimeni nu deranja respectivele plantute. In penultima zi am zarit o parcare spre plaja si am scos si noi masina pana acolo.
Pe plaja mergeam nitel pana la un loc cat decat ok- umbrela de inchiriat 5 leva.
Minusuri- peretii cam subtirei auzeam sforaitul celui din perete si noroc ca in laterale erau oameni cu copii care si ei mai plangeau caci si al nostru a avut ceva accese de plans.
Aspiratorul nu s-a pus in functie 6 zile si ar cam fi fost cazul.
Muste f multe la restaurant -cred ca puteau gasi o solutie erau deranjante rau la masa.

Nu am facut plaja in alta parte.
Am descoperit toate tavernele din zona unele cu mancare f. buna! Ne-am plimbat peste tot prin orasel. Nu am mers la masinutele si roata din centru !Am preferat sa gasim locuri frumoase unde sa coboram spre mare si i-am gasit copilului de lucru-arunca cu pietre in mare, desena cu un bat pe nisip, etc
Am facut excursia cu barca cu motor pe raul Veleka si ne-a insotit chiar domnul care stia engleza din grupul de barbati care se ocupau cu acest business. A fost f. frumoasa si domnul f dragut la cate a indurat de la asta micu' al nostru care la sfarsit a condus cu dumnealui !F. frumoasa plaja de la varsarea raului Veleka in mare.
In Sinnemoretz am fost de 2 ori o data in prima zi sa vedem ce si cum -nu prea ai ce sa vezi si o data cand am fost la Veleka . Atunci am mers si am vazut si Asti si Bellavista si plaja de langa Belavista si Asti.Avand copil cam puturosel dupa noi nu prea ne-am avantat sa cautam plaje caci oricum se plictisea repede si trebuia sa ridicam ancora.
Am mancat la terasa Albatros -nu m-a impresionat prea tare insa.Servirea a fost f rapida ce-i drept. Am luat masa de pranz si nu aveau din pacate multe meniuri disponibile poate seara era altfel.
Per ansamblu am fost multumiti de sejur.Se putea si mai bine evident dar sa nu uitam ca pt. suma data nu aveam alte asteptari!
Aaa sa nu uit- m-am inteles cumva si la receptie si la masa( am gasit destui ospatari care sa vb. engleza,si a aparut si meniu in engleza).Deci s-a rezolvat cumva si asta.Cam atat posibil sa mai fi omis ceva aspecte dar din neatentie poate si pt. ca n-am somn la ora aceasta!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

danyalo, multam mult pentru impresii! Si noi plecam saptamana viitoare la Asti, sper sa fie ok tot sejurul, voi reveni cu info la intoarcere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Ralucis astept si eu impresiile tale!Deja cred ca sunteti acolo! Sedere placuta, timp frumos si drum lin !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Am si eu o intrebare fetelor: cum putem sa ne asiguram masina ca sa nu avem surprize neplacute? Ca banuiesc totusi ca masina Peugeot care s-a furat avea alarma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

tot la recomandari: Sea Park Homes Neshkov in Varna - 38E apartament cu 2 camere in septembrie... curat, de pe terasa vezi in zare marea, parcul si delfinariul aproape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

ultimele 2 veri,concediile le-am petrecut in Bulgaria.
Statiunile arata mult mai bine decat ce avem noi in Ro, dar din pacate, oamenii sunt la fel de needucati, sau mai rau poate
eu nu recomand!
a fost frumos in Bulgaria acum cativa ani, dar deja treaba a inceput sa se strice ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Stie cineva ceva despre hotelul Zlaten Rog din Nisipurile de aur?
Am gasit o oferta f. buna early booking.
Stiu ca e mai departe de plaja dar are piscina, noi nu suntem pretentiosi, cautam ceva low cost.

Mergi la inceput