Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (69)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

La multi ani, Maia! sa fii sanatoasa, sa cresti mare si sa papi ... ca altfel "plange" mami tau

Ana, bine ca a iesit dintisorul ... poate si de asta nu vrea sa manance!

Pianna, daca gasesti ceva protectie de pat in TM sa-mi spui si mie ... si Tudor e indragostit de patul mare, asa ca si eu mai inchei noaptea cu el in pat.

Evelina, chiar daca mai pica este important pentru Darian sa invete, caci va fi mult mai rau cand merge in picioare. Cica daca merg in 4 labute stiu dupa aceea sa pice, fara sa se loveasca prea rau (vom vedea noi)

Alynta, bine ca s-a incheiat saptamana "de vis" si ca va puteti relaxa! Sa va simtiti bine la bunica!

Office bine ca a trecut raceala. Dar ce curaj pe tine sa mergi la pranz in parc. Il mai scoteam si eu pe T. in curte la umbra, dar in ultimele zile n-am mai avut curajul.

Adelina n-am apucat sa te felicit pentru examene, bine ca le-ai terminat ... esti de admirat ca poti sa inveti cu copil mic langa tine.

Doina, facem o formatie de "uratori" ... ca si pe noi ne apuca talentele uneori.

Oramona m-ai distrat cu "stricatoarea" de canapele ... Tudor a reusit sa le scrie cu pixul, care bineinteles ca n-a mai iesit.

Just_me lasa copilul in pace, are timp sa invete si romana. Or fi unii mai precoce, dar majoritatea sunt la "brr", "mam", "bum" ...

Anca, am vazut poze cu Ionut

tanamera ce mai face Albert?

Camelia, mamica lui Tudor (10.09.10)
poze iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns summertime spune:

Ana, te-ai facut secretoasa? De ce ne dai inghetata fara sa zici ca e ziua Maiei?

La multi ani Maia! Sa cresti mare si frumoasa si sa fii si mancacioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

TANIA,SUMMER,CAMI multumim! Are mama fata mareee!!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

La multi ani Maia!!! Sa cresti mare si papacioasa!

Meme de Mihai Alexandru (Maiu) 25.08.2010 Iulia Maria (Luly) 24.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Cami, nu stiu ce mi-a venit ieri cu iesitul afara la ora pranzului..cert este ca nu mi-a fost invatatura de minte si am repetat figura si astazi. doar ca nu am mai fost in parc ci la cumparaturi de torturi caci maine sarbatorim si noi.

Doina, ti-au placut fotografiile?Se jucau frumos baietii nostri, nu-i asa? Repetam intalnirea in septembrie?

Eveline, mi-ai dat de gandit.acum sigur nu mai intrerup tratamentul.

Meme de Mihai Alexandru (Maiu) 25.08.2010 Iulia Maria (Luly) 24.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Aaaaaaa, si nu m-am laudat: M ne pupa! Dar nu oricum, ci intr-o maniera originala: cu gurita deschisa!Asa ca prin toate buzunarele am servetele!

Meme de Mihai Alexandru (Maiu) 25.08.2010 Iulia Maria (Luly) 24.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Ana, sa-ti traiasca zglobia!!!

Cami te anunt cand gasesc ceva, desi cred ca e mai probabil sa gasesc pe net decat in magazine. Dar vedem.

Nici rebela mea nu vorbeste romaneste, dar nu-mi fac griji, are vreme. In schimb pare sa inteleaga "nu-i voie". Cand aude, se opreste din ce facea, se uita rugator la mine si in cele din urma isi lasa colturile gurii in jos si da-i pe plans daca nu-s pe faza cu o "contra-propunere interesanta".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

Camisv multumesc de intrebare,Albert e bine,cu exceptia a 4 dintisori care il cam chinuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Buna si de la noi.
Eu sunt zapacita de caldura, nu mai pot , ma scurg.Si mai si trebuie sa gatesc , cateodata

Azi am reusit sa facem vaccinul de 6 luni. Cam tarziu, dar bine ca am reusit. Pana acum e pk, nu mofturoasa la mancare, nu plangacioasa, nu febra, poate am scapat. A plans putin la fiecare intepatura dar cum era gata cum se linistea si ea, deci a fost foarte ok. Avem 9600 g, cu un tricou si o pereche de pantaloni scurti. Are mama o fata dolofana foc.

Ana, la multi ani MAiei, sa aiba si mama o fata mancacioasa si dolofanica, macar putin.

M-am uitat si eu pe net dupa protectii pt pat, ca eu dorm cu o perna pe partea ei de pat ca sa nu am surprize si cred ca vom trece direct la patul ei fara patut, ma duc langa ea cand se trezeste , apoi plec, mai simplu decat sa o tot pun si iau din patut.

Alynta , un mare pup.

Donna, tu pe unde esti? Ce mai face flacaul? Asteptam vesti.

Va pup

Ramona, mamica fericita de mici comori - Maria Lavinia (01.03.2006) si Elena Elisa (07.10.2010)

https://picasaweb.google.com/117035164553547422644/ElenaElisaOramona?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

MAIA La multi ani! Sa cresti mare, sa fii sanatoasa, fericita si iubita! Sa o asculti pe mami si sa papi tot!

Cand o aveam pe Bia mica am sprijinit de patul mare (care avea o latura la perete) partea detasabila de la patutul ei de lemn de bebe. Am ridicat-o nitel, placa aia cu gratii, pe niste carti si am legat-o de pat...nu mai stiu prin ce metoda, cert e ca am realizat o protectie pe 160 cm lungime din pat, daca ma intelegeti. Daca gasesc o poza pun. Ideea e ca daca nu gasiti protectie poate aveti din ce face...

Si tot cand era ea bebe, noi stateam la et 4 din 4 si la ora pranzului era efectiv sauno-cuptor in casa, deoarece se incingea si tavanul si blocul nu era izolat. Si uite asa eram eu la 12 in parc,, singura femeie cu copil, ascunsa sub cate un copac.

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput