Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (69)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

aaa...si am uitat sa spun - tipa si chiuie - cred ca-l tocmesc pentru o nunta. Doritori?

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

https://picasaweb.google.com/109290866538691083533/QlYZoC?authkey=Gv1sRgCKrt0LG1l43ntAE#5612134318592440258

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Buna dimineata!
Ade, suntem mai bine cu raceala desi si eu sunt tentata sa renunt la antibiotic. Din pacate nu este o idee buna, caci odata inceput trebuie mers pana la capat.
Ieri am avut nefericita idee de a merge in parc la pranz...vaaaai, credeam ca ma topesc de caldura, nici sa respiri nu se putea si parca si umbra disparuse.astazi vom merge de dimineata.
Apropos, astazi este sarbatoare?

Meme de Mihai Alexandru (Maiu) 25.08.2010 Iulia Maria (Luly) 24.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Citat:
citat din mesajul lui office

Buna dimineata!
Ade, suntem mai bine cu raceala desi si eu sunt tentata sa renunt la antibiotic. Din pacate nu este o idee buna, caci odata inceput trebuie mers pana la capat.
Ieri am avut nefericita idee de a merge in parc la pranz...vaaaai, credeam ca ma topesc de caldura, nici sa respiri nu se putea si parca si umbra disparuse.astazi vom merge de dimineata.
Apropos, astazi este sarbatoare?

Meme de Mihai Alexandru (Maiu) 25.08.2010 Iulia Maria (Luly) 24.02.2008




Da, azi este sarbatoare! Si din popor se spune ca tare "periculoasa".

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
Poze Andrei-Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna! La noi a fost o saptamana "de vis"! A inceput David de luni cu o varsatura si apoi cu diaree. Plus muci si tuse. A doua zi a luat-o Maria cu varsaturi si apoi diaree. Si ea cu muci. Ieri Matei la fel, mai putin voma. Suntem "fierti". Azi daca ne ajuta DD mergem la bunica, la tara. Are sotul liber si luni si speram sa ne oxigenam si racorim. Acum sunt mai bine cu totii, dar le dau "n" siropuri, siropele si pastile.

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata! A iesit si al doilea dintisor de sus!! Ca pana acum era ff umflata gingia si alba.Acum avem doi sus,si cred ca mai ies doi ca e in continuare ff umflata si alba,sta sa pocneasca!
Azi noapte s-a trezit la 4,si pana la 6 nu a vrut sa doarma! dar a adormit singura in patut,pana la 8!
eveline ce bine ca ati gasit nasi!!
adelina mie asa mi-a zis dr homeopat,ca sunt ff bune pt pofta de mancare,si intr-adevar s-au vazut rezultatele dupa prima cura. Papa ff bine si fructele si legumele. Acum am inceput sa-i dau iar,sper sa-si revina ca m-a terminat cu nervii. Ii dau CARCINOZIUM CH 200 si NATRIUM MURIATICUM D6. Nu ai un medic homeopat la care sa-l duci pe D?
Office azi e nasterea Sf Ioan Botezatorul(sanzienele)

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Multumesc fetelor pentru raspunsuri!

Meme de Mihai Alexandru (Maiu) 25.08.2010 Iulia Maria (Luly) 24.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Salutare!
Azi sunteti invitatele mele: sarmale, salate si gratare... este hram la noi. Nu va zic ce e-n oras: cald, aglomeratie, se scot si moastele Sfantului Ioan indata... parca n-ai aer.

Darian zice: brrrrr, mammmm, bababa, tatata.... Fara adresa, vocalizeaza si el. E mult prea devreme sa ne facem griji in privinta asta. A...totusi zice cu adresa ceva: caca.... de cate ori e pe olita se screme si zice caca.... cel putin asa a facut in 80% din cazuri...sa vedem daca se repeta. Eu una il incurajez (am sa-i spun eu cand o fi mare ce cuvant a spus el prima data voit )

ANA - Felicitari pentru dintisori! Ce bine ca mai ies, sa stii, mai bine scapati odata decat sa vva intindeti pe un an, cum am patit eu cu Bia.
ALYNTA - multa sanatate puiutilor!
OFFICE - intr-adevar, trebuie terminat tratamentul chiar daca au disparut simptomele, pentru a fi ucis in totalitate focarul. O singura data am trisat si noi, la otita lui Darian si drept urmare peste o sptamana a fost si mai rau si am luat-o de la capat, cu alt aantibiotic pentru a nu capata imunitate la primul... of... inca un pic.
PIANNA - Eu zic sa incerci cu protectii pentru patut, eu cred ca va dormi mult mai bine!

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

ALYNTA multa sanatate copilasilor!

Va poftim azi la o inghetata si un suc!!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Cica vin vijelii, tunete si fulgere!

Vroiam sa va zic ca ieri, l-am pus pe D jos, sa fac nustiu ce ma rugase taica-su, si evident bufffff, direct cu mecla de podea....asa ca ne "laudam" cu o vanataie sub ochiul stang :(. Se intinsese dupa nustiu ce, are un mod ciudat de a o face, din fund se intinde da nu stie sa-si plieze genunchii sub el, si ajunge aproape pe varfuri...asa incat cade ca de la o inaltime :(

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_25

Va poftim azi la o inghetata si un suc!!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar


La multi ani Maia !

Mergi la inceput