Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (69)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

OFFICE nu stiu cat de bombonica voi fi,camasa nu e roz bombon,si doar aia va fi roz pe mine

EVELINE si Maia sta destul de mult in premergator,dar cand o iau din el,merge de manute cu o vitezaaaa,cred ca vrea direct sa fuga!. In schimb nu vrea nici cum sa mearga-n 4 ! Si exact asa face si ea,arunca jucariile,se intinde dupa ele si pica-n nas parca s-au vorbit!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Eveline ...sigur nu vorbeai de Mihai al meu , la fel face si el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Azi, am pus niste paturi sul si am format un fel de cerc, in toata camera, si niste perne si l-am pus pe jos, cu jucarii. Am sa-l pun mai des. A stat in premergator doar cand am mers la bucatarie sa-i prepar papa...n-am avut putere sa mut tot "cercul" doar pentru 10 minute dupa mine. Sa vedem ce-o sa iasa, trebuie sa capete mai multa incredere si dexteritate si intr-adevar in premergator nu o va face.

OFFICE - oare in ce sens sunt probleme la varsta aia? De picioare, coloana?? Stiu ca tot atunci mai apar probleme la coloana din cauza pozitiei incorecte in banca (saracii copii, stau la lectii...bleah, bine c-am scapat de scoala). Fiica-mea nu pare a avea nimic, Doamne fereste! Da mai stii.. Ideal e sa nu stea in premergator, dar cand mai rasuflii si tu si daca mai vezi (cel putin la al meu) ce bucurie are pe fata ca poate sa mearga singur (de fapt sa se deplaseze) si sa exploreze.......

Incet incet vor merge si vor alerga toti...ehhh..o sa vrem sa mai stea intr-un loc..

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

salutare,
Pit are 4 dinti :), insa mai avem 2 de sus care asteapta sa erupa...uf
Pit nu merge in 4 nici acum:( si il pun in premergetor ca-i place sa exploreze, aduna ramele foro, jucariile la care poate sa ajunga...le arunca e superfericit...a descoperit acum cablul de la tv...
Ema va pleca vineri cu fetele si copiii din centru la mare, eu nu pot sa ma eplasez ca Pit ma suge de cateva oori ziua si de cateva ori noaptea...sunt chiauna, noaptea ocolesc patul merg la patut, il iau din patutu se alinta la tzatza, apoi il pun in patut, apoi iar ocolesc patul...of, de vreo 4 ori/noapte
ii dau sa rontaie biscuiti populari, si mesteca frumos, vrea banana sa muste...
cand iesim afara il ung cu crema de protectie solara 50spf, de regla stam in parc unde e f impadurit si racoare
va pup ca Pit vrea sa ne jucam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

OFFICE, cand imi trece lenea, te anunt si facem ,,razboi'' atunci...adica never ever! (si cand ma gandesc ce scandalagioaica am fost pana acu cativa ani in urma...)
Ce noroc pe mine!!! din cauza spatiului mic am strans premergatorul si in caz de nevoie pun copilul in patut cu cativa pufuleti sau cu 2 biscuiti intr-o cutie si sta cumintel asa ca nu ma mai gandesc de e bun sau rau...oricum Vlad misuna prin casa peste tot (in cei vreo 6 mp liberi-8cand strang canapeaua), se agata de toate si e in picioare mai mereu, mai face un pas, se aseaza in fund, o ia de la capat, dar nu sta locului decat putin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

In alta ordine de idei: si eu tre sa ma gandesc la haine de ocazie, ca la inceputul lui septembrie face nunta o verisoara de-a mea si tot ce am eu sta pe mine ca pe gard...plus ca e inca destul de cald afara si nu pot purta ceva cu maneci lungi, iar eu am niste coate ingrozitor de iesite ,,in relief'' din cauza ca am slabit prea mult si......bine ca am de incaltat vreo 3 perechi de sandale/pantofi ce pot fi incaltate la multe tinute de seara...
Si tot legat de petreceri (de parca as dispune de o avere special pentru astea) trebuie sa gasim si un local micut si dragut pentru petrecerea de 1 an, ca daca la botez am fost cei din familie, acum ar fi cateva perechi de amici ce vor sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

Buna dimineata!
Haideti sa va servesc eu cu o cafeluta buna, buna.
David s-a trezit de la 6 cand a plecat tati la munca asa ca am timp sa i-mi beau cafeaua alaturi de voi.
In perioada asta tati munceste foarte mult si sunt singuica mai toata ziua cu David.
Mai scriu cate ceva dar plange, cred ca vrea sa faca nani.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

Am revenit, nu a adormit, a vrut putina tzitzi .
Am vazut poze noi cu bebelini frumosi tare.
Adelina, felicitari pt progresele lui Darius, am vazut ca se ridica in picioruse si chiar se deplaseaza
David inca nu merge dea busilea, cand il pun asa se uita la mine mirat si nu stie ce sa faca, dar exersam poate incepe curand.
Astazi se anunta 35 de grade la noi, oof si seara cand iesim la racoare e plin de tantari
Astazi am chef de vb, sunt pe aproape in caz ca mai e vreuna nevorbita

Sa aveti o zi frumoasa si racoroasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Neatza!
Bebecris multumim de cafeluta!Chiar cu putin timp in urma te strigasem la catalog, dar te-am pus absenta!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna dimineata!

Va invit ca la o cafeluta in curte sub umbreluta unde va imbie mirosul de flori de tei
Bebecris bine ai venit! Ai scapat de emotii??
Apropo, eu am ramas singura nevizitata???
Acum vreo saptamana am fost la un consult endocrinologic la un medic venit nou in Tulcea. Fetelor, daca l-ati vedea v-ati imbolnavi imediat. E tare tinerel si frumusel, si unde mai pui ca si alearga in jurul unui lac

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
Poze Andrei-Ionut

Mergi la inceput