Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (69)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns office spune:

Multumesc Mari!
Multumesc Just_me, cu Sudocrem il dau dar...

Meme de Mihai Alexandru (Maiu) 25.08.2010 Iulia Maria (Luly) 24.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

unguent cu galbenele????

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
Poze Andrei-Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

De aici sunt cateva poze noi si un filmulet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Buna si de la noi.
Office, La multi ani puiului tau drag, ai baiat mare. Sa creasca frumos si sanatos. Eu o dau pe Elisa cand se irita, tot de la medicamente cu DERMOCARE, nu ciuda faptului ca e ieftina pt noi a fost cea mai buna, cu altele nu am avut succes. Trece in doua zile, dar efectele, adica nu-i mai supara imediat. Eu o dau cu putin mai multa atunci cand e iritata, de fapt numai atunci o folosim. Un mare pup pentru sarbatorit.

Ramona, mamica fericita de mici comori - Maria Lavinia (01.03.2006) si Elena Elisa (07.10.2010)

https://picasaweb.google.com/117035164553547422644/ElenaElisaOramona?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Si mai poti folosi crema cu zinc, Lanozinc, eu o folosesc la cea mare cand se irita( la pasarica) , la cea mica nu am incercat ca nu a fost cazul sa nu-i traca cu Dermocare.

Ramona, mamica fericita de mici comori - Maria Lavinia (01.03.2006) si Elena Elisa (07.10.2010)

https://picasaweb.google.com/117035164553547422644/ElenaElisaOramona?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pop_adelina spune:

buna!
La multi ani Maiu!!!!!sa cresti mare si sanatos!multumim mami de tratatie! pt fundulet noi de la inceput am folosit sudocrem, ce-i drept ca nu am avut parte de nici o iritatie pana acum, decat de vreo 2 ori putina roseata! nu i-ai dat nimic probiotic pt reglarea florei? eu i-am dat protectis si linex! dar si noi am avut intr-o zi vreo 5 scaune moi dar apoi s-au reglat, nu a apucat sa se irite!
just_me, superba Daria!
Mari, unde ati fost asa gatiti? e mortal Vlad, mai ales cum rade, parca e bebelusu ala de pe youtube!
Darius de cateva zile e fff nervos, nu mai rade in hohote, orice i-as face! zambeste, chiuie , are chef de joaca, dar se enerveaza ff repde, isi strange pumnii si tremura de nervi cum nu-i fac pe plac!

mamy de Darius-Gabriel (27.10.2010)
POZE BEBE DARIUS
Povestea unei minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Hello!

La multi ani sarbatoritilor!

Am citit din urma dar nu ma ajuta neuronul, raman la ultimul subiect - OFFICE, pediatra noastra ne tot spune ca daca ajungem la iritatii urate sa luam o cremuta preparata la noi la farmacie, are mare incredere in ea. Nu stiu sa-ti spun ce contine, dar eu am mare incredere in pediatra, asa ca daca vrei iti spun unde e farmacia (sau incerc sa intreb ce pun in ea si ceri si tu aceeasi chestie la alta farmacie...)

Noi am fost calatori, am avut o mini-vacanta la Horezu, la bunica sotului. Am vrut sa-i prezentam stranepotul. Am petrecut foarte frumos, ne-am plimbat pe la manastirile din zona si ne-am amuzat cu animalutele.

Azi dupa ce am ajuns acasa am dus potaia mica la tuns, ca se chinuia cu atata blana in miez de vara... tocmai bine ca s-a racorit si acum tremura ca varga

Acum ca ne-am intors vreau sa incerc cu Tudor mult promisa reeducare. M-a terorizat in ultimele doua nopti cu trezit des, scartzait la greu, tras de tzi pana ma durea (culmea, n-am avut rani la inceput dar acum am dureri). De fapt situatia e asa cum a descris-o EVELINE, copiii nostri parca-s frati...

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Office sa-ti traiasca baiatul, sa creasca mare si sanatos ... si sa va treaca repede problemuta (noi folosim crema de la Weleda, dar pana acum n-am avut pb ... si eu stiu ca cea preparata in farmacie face minuni)

La multe lunite si celorlalti sarbatoriti: Alesia, Mircea si Alexandru

Ca am vorbit zilele trecute de protectii pentru patut, m-am uitat pe net si am "meditat" putin. Cred ca nu sunt bune pentru varsta asta, cel putin pentru T. al meu: el se trezeste si pleaca prin pat sau se ridica in picioare, deci n-am rezolvat nimic daca "acopar" o parte din pat. Oricum ramane varianta pentru cand va sti sa coboare singur din pat.


Camelia, mamica lui Tudor (10.09.10)
poze iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

apropo de protectie pat
a cazut azi domnisoara D din pat , dar se pare ca in fund cumva (nu a plans numai a marait )asa ca , luni eu ma duc sa fac comanda



https://picasaweb.google.com/105220478688509068791?authkey=Gv1sRgCLjfi4i_qJTWOw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Multumim fetelor pentru urari si sfaturi!
Donna, daca poti sa imi spui unde este farmacia sau numele produsului ar fi foarte bine, Iti multumesc.
Adelina, si noua ne-a dat pediatra picaturile acelea dar nu stiu ce sa zic..ori de la ele, ori de la antibiotic s-a dat peste cap la stomacel...Iar iritatia este ceva sinistru...nu roseala, nu iritare, parca e arsura in toata regula si pe o suprafata destul de mare ...

Meme de Mihai Alexandru (Maiu) 25.08.2010 Iulia Maria (Luly) 24.02.2008

Mergi la inceput