Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

buna fetelor
scuze de absenta, am cam fost in butoi...v-am citit , nu am mare lucru de adaugat.
de maine o sa redevin activa...deocamdata mi-a fost tare greu sa ma obisnuiesc sa fiu singura cu mata mica toata ziua(sotul si tata vin dupa ora 8 seara, mama a ramas la tara sa ii fie de ajutor bunicei mele).greu domle, sa ai grija de ditamai apartamentul, sa faci cumparaturi, sa plimbi copil, sa speli sa calci sa faci mancare cand esti absolut de una singura cu o bebita solicitanta.
ieri am muncit toAta ziua, am avut-o pe cumnata mea de 12 ani pe post de babysitter si da-i si spala, da-i si freaca bucatarie, baie...covoare....sunt franta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

maine fac ROTARIX-ul... ar trebui sa-i dau iar Thuja si eventual si putin paracetamol??

sencs. am emotii. fac maine si luna viitoare si amanam infarixul de 6 luni pt 7 luni

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

ce-o mai face mamutz, vad ca mai are un pic si tb sa nasca

Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com


Prezent. Va urmaresc nu scapati de mine.
Am cezariana pe 11.07.2011 ora 8.30, asa ca bebe sa stea cuminte acolo. Mai ales ca dr pleaca la un congres intre 2-7 iulie.
Am facut deja consultul preanestezic si neonato, insfarsit am mai cumparat si cateceva pt bebe sia cum asteptam mobila. Ce trece timpul pana la urma. In rest cu neplacerile aferente dar nu indraznesc sa ma plang.

Pup toate mamicile si bebeii.

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Ce putin mai ai mamutz! Ma bucur ca totul e bine! Pupici

Andri eu nu i-am dat nimic si i-a facut acum la 6 luni si Rotarix si celelalte 2! Am stat cu inima stransa dar a fost ok. Poti sa dai acel Thuja, ca e homeopat dar altceva nu cred ca are rost doar "preventiv". Tu stii mai bine.

Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Am vazut ca pe cereale scrie ca se folosesc 3 saptamani de la deschidere. Am inteles ca si la LP e la fel. Dupa 3 saptamani se arunca?

Ralukara bine ai revenit! Stim cum e cu un bb destul de solicitant, eu am noroc de ajutorul sotului. Te pup.

Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Ce aparat foto ai Irinuka? Foarte reusite pozele.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Mamutz sarcina usoara in continuare! Mai ai putin si tii bebelusul in brate.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita

Ce aparat foto ai Irinuka? Foarte reusite pozele.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !


Multumesc frumos. Olympus e-450.

Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

slaba miscarea pe aici.
mamutz suntem aici prezente la galeria de pe 11.07

sa aveti o noapte linistita. sa vad cum o fi la mine ca mandra s-a dus la nani de la 8



Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Buna seara si de la mine! (sau poate mai potrivit ar fi "noapte buna!")

Am cochetat si eu cu idea de a lua un steamer. Chiar ma apucasem sa compar modele. Pana la urma mi-am luat o sita fixa pt gatit la abur si o oala din Ikea. Sunt f. multumita. Legumele se fac repede si as avea loc sa mai pun si pentru noi una-alta.

Da, cerealele cica nu trebuie tinute mai mult de 3-4 sapt de la deschidere. LP nu stiu, ca eu termin o cutie in 2-2 1/2 zile.

Mai, al meu bebe dupa c eincepuse sa manance el frumusel cate 60-80 ml piure de legume, de vreo trei zile a inceput sa le cam refuze. Papa 2-3 lingurite si apoi nu mai vrea. Am banuit ca e din cauza fructelor - i-am dat mar copt si suc de piersica - dar azi nici suc de piersica cu cereale n-a mai papat bine. Azi la pranz a mancat un picut mai mult, INSA DOAR DACA TINEA EL LINGURITA SI-O DUCEA LA GURITA, altfel nimic. Asa ca ne-am mozolit bine de tot, incat a trebuit sa facem dus dupa masa.

Alaltaieri am cumparat si eu o cutie de biscuiti Plasmon, ca imi tot zicea maica-mea sa-i dau mar cu biscuiti si am zis hai sa incerc, ca daca tot sunt recomandati de la 4 luni...Bun, ma uit eu repede pe continut, ii cumpar, ajung acasa si - supriza - constat ca au zahar. BAU! Asa ca i-am pasat lui tati.
Nu inteleg de ce pun astia zahar, sare in produsele pentru bebei daca nu-s recomandate Chair am gasit retete pentru 6-7 luni cu un "varf de cutit de sare". Si pe unele borcanase cu piureuri scrie "continut minim de sare" Brr


Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput