FIV Dr DRAGOS ALBU 34

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maripet spune:

Angelica vinocu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:


maripet,am fost sa fac beta,probabil dupa ora 13-14 e gata,ca am fost la ML Unirii.Dar tu semne de sarcina ai?

Bafta multa fetelor care sunt in focuri!

Multumesc fetele pentru sustinere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maripet spune:

Lily mar doar sanii sunt un pic tari, nu mariti. In rest nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Rammy, da-mi voi sa te contrazic: unele dureri, sunt perfect normale in perioada asta a sarcinii:se mareste uterul, se intind ligamentele.
Eu de exemplu, le-am avut si in trimestrul 2.
Nu frecvent, dar au fost....
Depinde ce intelege Altesa, prin "dureri pe sub burta".
Daca sunt scurte intepaturi, si nu se aseamana cu durerea de la menstruatie, sunt perfect normale!!!
Contractii, la 10 saptamani......mai rar....
Lyly, nici nu trebuie sa ai vre-un semn.
Este f bine daca ti s-a oprit sangerarea. O sa fie bine, vei vedea
Anastasia, hai cu vesti bune

30+cu "Mugurel" si "Strugurel"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

fetelor, ma alatur si eu astazi cu 2 perechi de pumni tinuti stransi-stransi si o droaie de pupici

eu am avut niste dureri de burta foarte ciudate si le pun pe seama acelei candide gasite in urma cu circa 2 luni, asa ca am inceput acea serie de canesten de 3 ovule si miercuri ma duc sa recoltez cultura din col, in speranta ca ies rezultatele pana luni, saptamana viitoare, ca sa treaca ciclosul si sa ma programez la histeroscopie.Spuneati ca Albisorul nostru e in concediu? Aveti idee daca se intoarce pe la sfarsitul luni asteia/inceputul lui iulie? ...ca sa ma pun si eu pe treaba cu fiv 3, ca tare bine mi-ar prinde o sarcina in 2011

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maripet spune:

Aristica, Albu eu stiu ca este in concediu intre 1-15 iulie si cred ca si 1-15 august. Asa ca poate ajungi la el pana la sfarsitul lunii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Buna dimineata fetiliiiii
Va tin pumnii sa iasa beta cu
Anastasia - ne pentru tine copilut scump




- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G HETEROZIGOTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rammy_79 spune:

Corry - nu te contrazic, ai perfecta dreptate. Se poate sa fie si dureri normale, dar exista un "dar". Mie asa mi-a spus Albu si de aceea am sfatuit-o pe Altesa sa-l intrebe macar. Albu, ma intreaba de fiecare data daca am dureri de burta....
Dar repet nu te contrazic, pot fi normale, cauzele fiind cele enumerate de tine :).
Bafta multa fetelor in asteptare, va tin pumnii si va citesc mereu.
Pupici

rammy 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday30 spune:

Buna fetele! Vreau si eu sa intru in clubul vostru! Sunt o proaspata aspiranta la titlul de mamica, pentru care ma pregatesc intens de 2 ani. Tocmai am sunat la ML si-am obtinut o programare pe 29 iunie. Va urmaresc de ceva vreme si tin pumnii stransi fetelor care sunt acum "in focuri": anastasia, angelica, maripet. Sper ca n-am uitat pe nimeni...multa bafta fetele...sa se lase cu , asa cum imi doresc si mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

fetelor nu stiu de care dureri sunt stiu dar ca mmi le-am facut cu mana mea ca am facut efort si am bagat no-spa si acum vad ca sunt ok.

nu v-am spus de la inceput ca mi le-am cauzat singura sa nu ziceti ca sunt denaturata dar, efectiv nu mi-am dat seama de efortul depus si de faptul ca e asa sensibil.

de-acum stau cuminte.

sa stiti ca de la fundeni mi s-a spus in fiecare seara la culcare sa iau un no-spa de 40mg sa nu se contracte uterul dupa efortul depus in ziua respectiva .

in felul asta sta uterul relaxat,eu iau doar in serile in care ma simt mai obosita si stiu ca am facut efort cand am zile mai linistite nu iau.



11+

Mergi la inceput