LMA Radu-Delfinasi in straie de sarbatoare (147)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata!

prezent la cafeluta...

si noi am vazut eclipsa, inclusiv Filip... f fain s-a vazut...

TINA, SA-TI TRAIASCA FLACAUL, SA CREASCA MARE, SANATOS SI SA FIE NOROCOS! SA AVETI DISTRACTIE FAINA!

racusor, f fainute colacele alea...eu nu stiu inca cum va reactiona Filip la apa de mare...ca piscina nu avem acolo unde mergem...eu am un colac de la Eric, cu 2 gaurele in care isi baga piciorusele, e safe, ca nu paote sa cada din el...

i-am probat lui Filip costumul de baie a lui Eric, ala intreg (pe care l-a folosit la 1 an si 8 luni)...e asa mortal in el, ca un scafandru arata...si se pare ca i-i bun, asa ca m-am scos...nu mai dau bani pe altul...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

azi nu pot sta la cafea cu voi, s-a trezit mititica la 7 si pana la 8 am tot incercat s-o culc inapoi... acum am renuntat ca la 9 incepe serbarea Mariei la scoala, nu stiu cum o sa ma descurc... caruciorul nu-l pot lua ca tre sa intru in scoala, is cateva scari si va fi lume multa, apoi intr-o sala se vor pune filmulete din anul scolar, un montaj foarte fain de fiecare an!! apoi dans in curte, fiecare clasa in parte! e asa de cald deja, nu stiu ce ma fac cu Isa... o fac cu crema si-i pun o palarie (ca sa am ocupatie , cu ea in brateeee, om vedea! dar nu pot lipsi!! ca anul trecut veneam de la spital (o alaptam pe Isa la 3 ore!!) si am ajuns exact cand termina clasa ei dansul; a plans, era tare suparata...

va pup, mamici si delfinasi, revin pe la amiaza...

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Buna dimineata!
Eladea, bietelul unei pritene a cazut in mare cu un astfel de colac (cel cu doua gauri pentru picioruse) a fost rasurnat de val, ce spaima am tras atunci, noroc cu sotul meu ca era in apropiere, avea baiatul pe cap o palariuta portocalie, asa a reusit sa-l vada si s-l scoata din apa.

mama implinita de Ducu ( copia fidela a mamei )
15 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Neata!

Bambo
multumim de cafeluta!

matusa dar copilasul nu era supravegheat? Si noi am luat colac din ala cu gauri pt picioruse dar nu am lasat-o la mai mult de o lungime de brat distanta de noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna dimineata,

Bambo, buna cafeaua, am servit-o cu niste piscoturi

Victo, sa stii ca si mie mi s-a parut dulce la inceput, dar prin fermentatie se duce din dulceata...depinde insa cat o lasi sa fermenteze. Eu am facut 20 de litrii si ultimele sticle sunt cele mai bune

Rodi succes la serbare azi. Sunt sigura ca Isa va sta cumintica sa-i fac pe plac surioarei

Asa n-am chef de nimic, dar musai sa ma apuc de facut una alta prin casa, cat mai doarme piticul. Va pup!

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui saddie

Neata!

Bambo
multumim de cafeluta!

matusa dar copilasul nu era supravegheat? Si noi am luat colac din ala cu gauri pt picioruse dar nu am lasat-o la mai mult de o lungime de brat distanta de noi.



Culmea, maicasa tinea de colac cu mana.Insa valul a lovit sub colac.

mama implinita de Ducu ( copia fidela a mamei )
15 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Eu as vrea o vestuta, pare mai sigura, dar n-am vazut, daca stiti de unde pot achizitiona una, va raman datoare.

mama implinita de Ducu ( copia fidela a mamei )
15 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui rubia

Si La multe luni si pt ceilalti sarbatoriti

Eva Maria de de ela
Mihai de Victo
Bebe de Ana
Miguel de Aelita




La multi ani si de la noi, copii frumosi!

Neata, fetele! A trecut si prima noapte cu bara de protectie la pat. am reusit sa dorm si eu langa el, am incaput si a fost bine.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Citat:
citat din mesajul lui matusa77

Citat:
citat din mesajul lui saddie

Neata!

Bambo
multumim de cafeluta!

matusa dar copilasul nu era supravegheat? Si noi am luat colac din ala cu gauri pt picioruse dar nu am lasat-o la mai mult de o lungime de brat distanta de noi.



Culmea, maicasa tinea de colac cu mana.Insa valul a lovit sub colac.

mama implinita de Ducu ( copia fidela a mamei )
15 iulie 2010


Wow! Nu ma gandisem ca s-ar putea intampla asa. Chiar ma intrebam unde erau parintii!

Apropo de vesta eu gasisem pe amazon costume de baie care aveau in ele burete sa ceva care sa pluteasca. Nu am luat ca nu ar fi venit in timp util pana sa plecam noi.

Uite www.amazon.co.uk/Splash-About-adjustable-buoyancy-swimwear/dp/B000L0VY6S/ref=sr_1_19?ie=UTF8&qid=1308208740&sr=8-19" target="_blank">asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

saddie, super costumul asta dar nu prea stiu cum sa-l comand.

mama implinita de Ducu ( copia fidela a mamei )
15 iulie 2010

Mergi la inceput