Prietene la bine si la greu - 124

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

www.stumbleupon.com/su/2MBBxU" target="_blank">Un tanar autist reuseste sa deseneze Roma pana la cele mai mici detalii dupa un zbor de 45 min deasupra orasului



Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Ancutz am uitat sa-ti zic de sandalele alea, ochioase sunt dar sa stii c-as mult prea inalte, incofortabil de inalte, asa ca nu mai suspina dupa ele

M-as baga si eu azi la intalnire, nu promit, dar astept final K sau H

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 13+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata gagici

Lalu trebuie sa iti spun si tie felicitari pentru casa n-am inteles din primul tau mesaj ca ti-ai luat deja, intelesesem ca planuiti doar.
asteptam "sfintirea" casei si la tine, si la Lumi.

licu eu as lua de ambele body-uri, vreo 2 cu mancea scurta si mai multe cu maneca lunga. uneori e frig deja la sfarsitul lui august, alteori te coci, n-ai de unde sa stii.
in privinta mofturilor, nush ce sa-ti zic, pt. ca si Ruxi se trezeste initial cand se lumineata afara, pe la 5 chiar, insa cu tztz reusesc s-o adorm la loc. fara tztz, nush ce sa zic...
vezi, e buna si tztz asta la ceva...

cuscri si monis sa va fi de bine intalneala, asteptam pozici si povesti.

Lumi pe facebook cauta eos piscina si o sa gasesti info despre piscina din Pacurari, unde ti-am zis ca am fost. nu stiu daca primesc copii asa mici, le-am trimis un mesaj cu intrebarea asta, daca-mi raspund, iti spun si tie.

dymomo multa putere iti doresc, sa treceti cu bine peste incercari. iar cu sotul, probabil nu e nimic rau, insa e mai bine sa se asigure ca e asa, un control nu strica. in caz de ceva, Doamne fereste, mai bine s-o iei din timp cu tratamentele etc.

dankutza cam acelasi mesaj si la tine, probabil nu e nimic, dar mai bine un control, pentru linistea ta.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna ziua, doamnelorSunt datoare cu multumiri pentru raspunsuri la fumat, cu cat vorbesc mai mult despre asta, cu atat simt mai mare nevoie de o tigara, asa ca probabil nu e momentul ales bine. Sanatate multa Ari si Dragos ! Gabitza Eu zic asa, din putul gandirii, daca simti nevoia sa faci un consult fa-l, te linistesti si tu si mergi mai departe senina asa. Ramonika Felicitari, te admir pentru cat de constanta ai putut sa fii, bravo! Lalu, Lumi Felicitari si voua, sa fie intr-un ceas bun si sa va bucurati de casute. Ne primiti si pe noi la o frapucina cand ni se pune pata sa vizitam Iasiul? Lumi Nu prea inteleg inca FB, dar important e ca am vazut-o pe Annabelle, tare, tare frumoasa s-a facut si pare atat de senina! Dymo O imbratisare calda, ca tare ai nevoie! Licu De primesti solutia zi-mi-o si mie, ca-s capiata ca si tine. Am reusit sa o tinem pe fata o saptamana cu un singur somn pe zi, insa a fost tare tare miorlaita. Duminica statea cu piciorusele in mare si ii cadea capul in apa de somn. Asa ca am stabilit ca mai are nevoie de somnul de dimineata. Am incercat sa i-l mut, dandu-i lapte in somn, la 5 dimineata. Nu s-a schimbat nimic, se trezeste tot la 6.30 - 7.00 si la 10 e varza. Asa ca, neavand alte solutii, o las asa cum e. Stam la mare de la 8 la 10, la 10.30 doarme si mai doarme o tura pe la 17.00. Asta e. Ieri am decis sa nu ma plang de orarul asta, dupa ce am fost la o familie unde fetita are 2 ani jumate si doarme asa (din ziua in care s-a nascut): de la 6 dimineata la 11.30, cu maica-sa, apoi de la 13.30 pana la 15.00 cu taica-so, dupa care e treaza pana a doua zi la 6!!! Mai rau de atat nu cred ca se poate. Daca o culci la 8 ce face? De fapt, nici asa nu e bine, pentru ca nu o mai poti scoate la plimbare. Nah, caut si eu solutia miraculoasa sa stam si afara, sa fie si odihnita, sa si si sa si... Ancutza Se "citeste" din placintoi ca au fost zile fara discutii Raluci Cum si-a reglat Renus comnul? Pur si simplu a inceput sa se trezeasca mai tarziu? Smara , ma bucur mult ca ai dat semne de viata, orizontala stanga scrie pe tine inca o vreme, dar bucura-te de odihna si de lipsa treburilor casnice. Asa sunt ele, mamele, si eu am discutii cu a mea zilnic, apoi ma intreb daca asa e greu, ce-oi face fara? Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Raluci Cum si-a reglat Renus comnul? Pur si simplu a inceput sa se trezeasca mai tarziu?


exact, intr-o zi eu m-am trezit la 6 el nu, direct la 8 si de atunci tot asa, mai sunt expectii dar destul de rar

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 13+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj Raluci Cum si-a reglat Renus comnul? Pur si simplu a inceput sa se trezeasca mai tarziu?
exact, intr-o zi eu m-am trezit la 6 el nu, direct la 8 si de atunci tot asa, mai sunt expectii dar destul de rartanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09) si-a facut treaba, 13+cu
Noi ne-am gandit s-o mutam in alta camera, dar ne e frica de caderi si ca se va trezi si mai devreme, pentru ca ea are pe la 5 o motaiala pe care o rezolv cu suzeta sau cu mangaiat. Probabil raspunsul e ca se vor regla de la sine, ne va fi dor de somnicurile astea scurte, etc. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Ionela intalneala placuta
Lumi, Lalu sa aveti parte numai de noroc si bucurii in noile casute!
RamoC felicitari pt soricelul vorbitor...eu mai am de asteptat pana imi aud copilul legand propozitii.
Licurici eu votez pentru cele cu maneca scurta... pe principiul ca dak e frig ii mai poti pune o bluzita ceva...dar dak e mai cald nu-i poti taia maneca. Noi planuim sa venim la mare pe 23 asa ca dak vrei sa iti aduc ceva (stii tu la ce ma refer)
Insanatosire rapida tuturor fulgusorilor bolnavi.
Vroiam sa zic mai multe dar mi s-a trezit fata...va pupik pe toate.

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

asa, mai scriu 3 randuri pe fuga

Lalu cum e fetita cu febra? Lila mica a Liloasei a avut boala asta... sper sa va faceti bine repejor . SI felicitari si voua pentru casuta!!!

Miany vacanta placuta! si sa veniti cu poze si povesti frumoase!

RamoC belea soricelul! ce le mai vorbeste el! si cu suzeta in gura!

Lumi de casuta ti-am urat. Daca mai sunteti si vecini cu Lalu, va invidiez la dublu . FOarte fain ai povestit de Annabelle, ca de obicei! Noi nu facem propozitii. Nici macar cuvinte. Nu numaram. Si nici alfabetul nu-l spunem . Iulian se expertizeaza in mers inca .

Licurici ce fatza a facut tanti care a primit boleroul?

Magda bafta cu "tigarile" .
Eu astazi fac doua luni de cand le-am lasat pe alea adevarate . Asta dupa ce am fumat 20 de ani . Si apropos de asta, Andre, ca-ti spuneam si ieri pe mess, nu am citit nici o carte si am facut totul by myself, dar am nimerit intr-un moment in care am putut.
Am pus pe mine nimic, daca in primele 2-3 saptamani am mancat ceva mai mult, imediat cum am inceput sa uit de tigari, am uitat si de mancarea care le inlocuia

Ali poate inca nu este foarte sigur pe el cu mersul.... Cat despre vorbit, si Iulian stie tot felul de obiecte si parti ale corpului, dar nu pot spune despre el ca nu le denumeste cu cuvinte pentru ca nu vrea , ci doar ca inca nu e pregatit sa vorbeasca.

\Floricik am inteles. Pai daca e la distanta e muuuult mai usor de ignorat .

Monica ce fain ca ati trecut de perioada "nervoasa". Astept si eu cu interes . Nice to see you around

Gabitza ce vesti aveti de la medic? ce v-a spus?
Pe aia cu psihomumu sper s-o faceti complet degeaba (as paria pe asta!)

Ramonika felicitari pt kilele in minus! Aia cu "nu mananc niciodata pana ma satur" este un princpiu al alimentatiei echilibrate si care ar tb aplicat de toata lumea...

revin...




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

pai am fost ieri la pedi...pt putza ne-am pricopsit cu o cremutza cu corticoizi (1/zi)-daca nu cedeaza vizita la dermato- iar pt afte tantum verde si un preparat pe care l-am dat in lucru la farmacie. Pedi a zis de afte, ca e un fel de epidemie de stomatita,dar noi nu avem febra si pana azi nu am avut problemenici cu mancatul. Astazi la pranz nu prea a mancat,dar nici Eva nu s-a inghesuit,probabil nu a fost masa pe gustul lor.
La psiho mergem maine seara,sper din toata inima sa fie numai piticii mei. Cand reusesc sa adorm noaptea- ca de o saptamana ma sedez cu analgezice pe motiv de nevralgie, durere dinti sau toate la un loc- visez doar ca e dragos bolnav

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Dymomo sper sa fie alarma falsa durerea de picior a sotului

Tina sa va fie de bine vacanta (aia de la mare )

Licurici eu as lua si cu maneca scurta si cu maneca lunga. Mai multe cu scurta .
Cat despre somn, o da! si eu as vrea sa mai doarma dimineata 1 ora sau macar o jumatate. Dar inca nu am gasit solutia sa-l conving .

Ancutzo mi se par scumpe rau . Eu una n-as da atatia bani pe ele . Merci de aprecieri dar sa stii ca nu fac mare lucru; oricum sunt in parc de doua ori pe zi, asa ca daca cineva vine incoace ar fi si culmea sa nu ne vedem. Daca ar fi vorba de alt parc, atunci da, ar fi o efort pe care nu stiu daca as reusi sa-l fac (sa stau cu pitix in masina in trafic...).

Raluci ai dreptate. Lasa hainele de slabatura, cine o sa fie mama mandra de doi flacai frumosi? Sau baiat si fata?

Smara odihna placuta, bine ca ai ajutoare, chiar daca nu sunt ideale. Ca idealul e cea doar teoretic, nu?

Raluci a ramas K. Pe la 4-5 vb cu Ionela la telefon. Te astept cu drag!



plec si eu la 30 de min de odihna





Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput