Strumfi iul-aug 2011!SANATATE RAMONA&ALINUFF! (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Eu de la foarte mare distanta, cu gandul la Ramona si cu supozitia ca medicii din Ro sunt si ei oameni cu suflet si intelegere, am facut cateva investigatii si in naivitatea mea, netrecuta prin sistemul sanitar romanesc, zic ca poate n-ar strica sa fie abordata direct, si numai pt un sfat, d-na doctor neonatolog NICOLETA BOBE de la Polizu, de care am inteles ca e un om minunat si un profesionist adevarat. Lucreaza si la Cabinetul AMICUS MED, o cunostinta de-a mea a apela la dansa in luna mai, deci informatiile sper ca sunt inca actuale. Poate ca familia a facut deja pasul asta, daca nu astea sunt informatiile pe care le am eu si poate folosesc si numai in mica masura, cum am zis si numai pt a cere o recomandare si opinie medicala:
Dr. Nicoleta Bobe - Spitalul Polizu (neonatologie@polizu.ro)
sau
Clinica Amicus Med
Soseaua Iancului 17
Bl. 106C, Sc. 1, Ap. 4, Interfon 4C
Sectorul 2 Bucuresti, Bucuresti-Ilfov 021714
021.250.85.85 (Fix)
0788.148.234 (Mobil- nu stiu daca personal)
office@amicusmed.ro

Imi pare nespus de rau ca nu stiu cum altfel sa ajut... Sper totusi din suflet ca bebe sa nu se nasca inca si sa se rezolve lucrurile cumva ...





Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si 30+ cu

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Ramona, multa multa sanatate!!!!Suntem alaturi de tine! Ne rugam pentru tine si bb Iustin!

Roberta, incearca sa te bucuri de ziua ta!


imi pare rau, n-am cuvinte azi...cu tot ce i se intampla Ramonei necazurile noastre sunt mult prea mici.
Dar, trebuie sa ii dau mare dreptate la FECIAN, chiar trebuie sa fim unite in astfel de momente. Gandirea pozitiva si rugaciunea ne vor ajuta. IMpreuna!!!



Mama de Ana si 36+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Krissy

Eu de la foarte mare distanta, cu gandul la Ramona si cu supozitia ca medicii din Ro sunt si ei oameni cu suflet si intelegere, am facut cateva investigatii si in naivitatea mea, netrecuta prin sistemul sanitar romanesc, zic ca poate n-ar strica sa fie abordata direct, si numai pt un sfat, d-na doctor neonatolog NICOLETA BOBE de la Polizu, de care am inteles ca e un om minunat si un profesionist adevarat. Lucreaza si la Cabinetul AMICUS MED, o cunostinta de-a mea a apela la dansa in luna mai, deci informatiile sper ca sunt inca actuale. Poate ca familia a facut deja pasul asta, daca nu astea sunt informatiile pe care le am eu si poate folosesc si numai in mica masura, cum am zis si numai pt a cere o recomandare si opinie medicala:
Dr. Nicoleta Bobe - Spitalul Polizu (neonatologie@polizu.ro)
sau
Clinica Amicus Med
Soseaua Iancului 17
Bl. 106C, Sc. 1, Ap. 4, Interfon 4C
Sectorul 2 Bucuresti, Bucuresti-Ilfov 021714
021.250.85.85 (Fix)
0788.148.234 (Mobil- nu stiu daca personal)
office@amicusmed.ro

Imi pare nespus de rau ca nu stiu cum altfel sa ajut... Sper totusi din suflet ca bebe sa nu se nasca inca si sa se rezolve lucrurile cumva ...





Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si 30+ cu

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"


krissy multumesc frumos
am vb cu sotul ramonei si i-am dat datele . Are si el ceva date stranse si o sa ii ia la rand , daca o sa fie cazul . Va multumeste si el f mult !!!!

29+ Ruxandra Ioana
O buburuza mult dorita si asteptata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

pt. ramona si bb iustin. sa va dea DD puterea de a trece cu bine peste aceste incercari, si sa va ajute sa fiti sanatosi.

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si prichindel
Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

roberta sa fii sanatoasa, si bb la fel, sa iti dea DD multa fericire, bucurii si tot ce iti mai doresti

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si prichindel
Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Ufff, mai fetelor, incerc de azi dimineata sa citesc ce ati mai scris si nu prea apucam. eu ma pregateam pt printesica lui Alinuff si cand colo mi-a stat inima cand am citit de Babyblue.
Nu pot decat sa ma rog sa mai stea bebe in burtica. Multa putere, Babyblue ! Ma rog pt voi.
In afara de Polizu si Giulesti parca mai aveau si la Cantacuzino sectie de prematuri.

Sa stiti ca nu toti prematurii sunt asa de fragili. Ca sa va mai incurajez, am sa va povestesc de "prematura" pe care o am zi de zi in fata mea, care e f activa de cand s-a nascut acum 30 si ceva de ani la doar 6 luni si un pic, undeva pe la munte (mama ei era la o specializare acolo), intr-un spital unde nu aveau nici macar masti de oxigen, ce sa mai vorbim de incubator. Dr au considerat-o avorton, dar ea s-a incapatanat sa traiasca. E atat de plina de energie, are un pici de 5 ani si ne mai "mameste" si pe noi, colegii la servici.
Trebuie sa gandim pozitiv !


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Babylicous, te rog, stii ceva:maine scot sau nu motatele, ptr Alinuff?

Pe sistemul:tara arde si baba se piaptana, am pus si eu o poza noua...(arianna, sa vezi ce ne "luptam" in burti)

Pufi, iti "sorb" pozele.Stau la panda, pentru noutati
Nu mi-ai rasp la intrebarea cu burtica...ti s-a mai retras, folosesti centura?

30+cu "Mugurel" si "Strugurel"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

vesti despre noi: am fost la eco, bb mai mic cu 10 zile fata de varsta cronologic, greutate 2.3-2.7kg, circulara de cordon. nu se stie de care, adica simpla e sigur, dar nu se stie daca e dubla, dar probabil, nu prea pare ca ar fi tripla, dar nu se stie . e mai bine sa nasc natural, dar nu daca are dubla circulara (care nu stim sigur daca e sau nu), dar de fapt ar fi mai bine natural, mai ales dupa experienta nasterii lui dani, dar, de fapt, am programare la cezariana pe 4 iulie, la ora 11 . a! si doctorita va fi plecata din tat de pe 23 iunie, pana pe 3 iulie .
deci, nu am inteles nimic din controlul asta, nu am inteles ce ma sfatuieste doctorita sa fac, nu stiu daca cezariana am programat-o ca ii este ei mai usor (nu as crede dupa cum o stiu ... dar cina mai stie ), nu stiu ce sa fac, nu stiu cat de rau sa ma ingrijorez pentru diferenta dintre masuratori si varsta cronologica. si tot asa. A! vestea buna ar fi ca am colul gros si inchis, cica "dopul" nu a fost dopul gelatinos, e prea bine inchis colul ca sa il fi pierdut pe ala ... asa spune doctorita. deci, o fi fost vreo scurgere teribil de asemanatoare.
dar, nu imi vine sa ma plang, fereasca D-zeu de mai rau, noi totusi suntem norocosi, suntem acasa, sanatosi, ce sa cerem mai mult?
fetele, mai dau refresh din cand in cand sa vad vestile, tin oumnii sa fie numai vesti bune.

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si prichindel
Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns squirrel spune:

Buna fetelor

Ramona draga, prin multe ai de trecut. Imi pare tare rau si va doresc sanatate si speranta.

Roberta-'La Multi Ani' cu sanatate si tot ce iti doresti sa se implineasca. Multa sanatate si mamei tale- am uitat data trecuta sa iti scriu.

Dragelor, e perioada dupa parerea mea cea mai grea din sarcina si la nivel fizic si emotional tinand cont ca nu peste mult timp viata noastra se va schimba radical la veirea BB-ilor, chiar si pentru noi cele care mai avem unul sau 2 copii. Haideti sa ne sustinem cum putem.

Aveti grija de voi toate ca avem nevoie.

Pupici la burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Laura pe mine m-ai bagat in ceata.


Fecian, parca tu intrebai de dop, la mine chiar arata ca si gelatina doar ca aveam si firisoare subtiri de tot de sange.

la toate!



P.S. Si la odiseea Anei am avut o fetita prematura, nascuta la 26 de sapt si acum e mandrete de fata. Deci...sa gandim pozitiv

Mama de Ana si 36+

Fashion

Mergi la inceput