Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

macar nu-s singura!
mie mi-e groaza ca ma doare spatele noapte... ce ma fac mai incolo?...

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Cu burta mai mare la bb2 confirm si eu...mai ales seara...zicea sotul meu mai acu 2 saptamani: ce stai cu burta asa umflata, tine-o normal . Pai asa e normala, nu o umflu io! "
Luny..nasol cu durerile de spate...si pe mine ma doare daca stau prea mult intr-o anumita pozitie...mai ales cand stau si spal vase si s-au adunat multe.

diana 12+ si mami de IANIS STEFAN 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuza
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firicel spune:

Neatza.

iarasi scriu din amintri.

Lia-sanatate multa,multa!

CarlaV-felicitari pt fetita nr 3:)

Dana84-distractie placuta!

Danan-am vazut rochitele mi-au placut.Deci si pe tine ,ca si pe Luny,te bate gandul sa vii incoace.Luny,In Melbroune vremea nu e asha de frumoasa ca aici.Adica de gustibus..eu m-am obisnuit cu cea de pe coasta de Vest.Am o prietena care a plecat de aici in Melbourne.Nu regreta decizia-a facut o miscare inteligenta zic eu.A cumparat o casuta aici,a vandut-o in plin boom economic,a scos un profit frumusel cu care a platit circa juma din imprumutul la casa din Melbourne.Pai asa da,iti poti permite vacante si haine mai acatari, chiar si cu doi copii mici si un salariu.Altfel,la preturile actuale,aproape imposibil sa-ti iei casuta daca nu-s doua salarii.Poate doar in Melbourne...dar nu mai stiu cum e piata acolo.
Si si atunci cu bani jos un anume procent si conditiile pt ipoteci/credite s-au inasprit rau.Dar se poate.Vointa sa avetiNoi am prins deja "coaja" aici-ca avem prieteni si unica mea ruda din Australia e tot aici.Dar never say never

Diana-ma bucur ca ati scapat cu bine de operatie.Insanatosire grabnica!

Babyr7-si tie sanatate!Mama ce povesti cu maseluta buclucasa-bine ca ti-a facut anestezie!

Bella-bine ca m-ai atentionat si am intrebat la doctor ce sa fac pt tuse.Aici no spa nu este dar mi-a spus urmatoarele(moasa):sa ma odihnesc cat de mult posibil,durerea ce o simt e de la ligamente,pot pune ceva caldut nu fierbinte pe burtica si sa iau Panadeine Forte(care e codeina cu paracetamol).N-am verificat daca e buna pt astmatici ca n-am laut.M-a mai lasat tusea(emoticonul ala care se sterge de sudoare pe frunte)
Bella am vazut hainutele-ma topesc dupa ele-e clar sunt duuusa rauuupantofiorii pentru finuta si tenisii pt bebele tau sunt superbi.De abia astept si eu sa-mi vad bebele sa-l pupacesc!Sanatosi sa fim ca e drum lung pana acolo.

Ela-HAPPY BIRTHDAY!Sanatate,bucurii si sarcina la termen si bebe sanatos!Cu scuzele de rigoare-pe 9 a fost si ziua Mamei melecare este un om deosebit.

Pe noi ne-a uitat Dumnezeu la Ikea Joi-si am umblat multe ore(vreo 4)pe acolo.La un moment dat stateam pe scaunelele copiilor-noroc ca erau din lemn ca ma gandeam ca daca ma rostogolesc pe acolo ,daca se face bucati scaunelul?Pt ca am stat atatea ore ca Dnul Firicel sa-si termine treburile cu niste rafturi,a trebuit sa mananc de doua ori.Nu mananc mult dar tot s-a speriat omul ca trebuie sa mananc la maxim 1 hr juma,doua oreAm plecat cu un asternut pt patut bebe si o lampita cu niste broscute.Vineri am mai luat niste bucati de finet-tb sa ma invredincesc odata cu pozele alea.Sambata am primit primul cadou de la o prietena-o carte despre cresterea copilului.Deja ma simt alintata.
Duminica am iesit la plimbare la ocean-vreme superba 20 de grade..am papat fish and chips.Am facut si doua poze pe mobilul lui Dom' Firicel!

Burticile sunt mai mari intr-adevar pt cele de la bebe 1 in sus.Am si eu o prietena careia cand i-am spus ca sunt gravida a spus ca nu se vede nimic si ca tb sa stau la ea sa ma hraneascaEa e la bebe 3 si la 14 saptamani avea burticuta nu gluma.

Iarasi m-am intins cat o zi de post.Azi am facut cioco de casa si ma duc sa fac un fel de placintica-strat cartofi,strat dovlecei,strat spanac cu putin usturoi-nu prajesc nimic ca imi dau duhu in bucatarie.Toate fierte apoi peste pus ou,lapte,smantana si branzica si trei felii de rosii.Varianta mea clasica e si cu ceapa verde,cu ardei rosu....iese mult mai buna.Dar tb sa gatesc si eu...dar fara ceapa si usturoi prajit/calit/chiar si fiert.Deci daca aveti sugestii....va rog.Ca deja sunt in pana de idei.

Am fugit va pup pe toate o zi frumoasa.Hai ca numai eu am umplut o pagina pe forum.Opriti-ma!

Pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Firicel, ma bucur ca mai treci pe aici si ca e totul bine la tine.
Fetelor, am vesti noi de la Lia. I-am trimis un SMS dimineata si acu mi-a raspuns. E in continuare pe perfuzii, gentamicina si antispastice (sper ca am scris corect), dar astepta sa ii iasa maine rezultatele la analize si spera sa revina cat mai curand acasa. Ne pupa si ne imbratiseaza pe toate.

diana 12+ si mami de IANIS STEFAN 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuza
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firicel spune:

Lia ciocarlia-sanatate maxima!Hai ca poate mai e putin si vii acasica.Pup tare

Diana-.N-am mai venit de Joi-eu zic ca trec relativ des pe aici.Citesc zilnic dar nu contribui zilnic.Pana cand ajung sa citesc toate paginile deja sunt mult in urma.

Gata am terminat cu bucatareala-si ma duc sa ma odihnesc.Deja ma dor ligamentele-de la tuse plus acum efort.Va pup si va doresc o zi frumoasa!

Cam liniste pe aici.O fi pt ca sunt Rusaliile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

firicel - eu ma bucur ca treci des pe-aici .

Da' ce sarbatoare asa mare e in Ro de e liber de la munci? Am inteles, Rusalii, da' ce legatura are cu muncile?

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 17s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

neata si de la mine
ce bine e acasa intr-o zi de luni
azi plecam si noi la o tura de shopping pt noi in pricipiu..dar daca vedem ceva si de bebe..cu cat mai bine

va pup pe toate

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

buna, noi astazi suntem in asteptare.
am sunat la spital sa vad daca au venit rezultatele la TT si au venit, numai ca abia maine ne citeste dr. ..........ca azi nu au program normal.......e sarbatoare.......
deci amanam pe maine vestile noi........
oricum azi e cam uratel afara si dimineata nu avem nici o tragere de inima sa ies din casa..........
toata ziua am programat activitati cu Bianca:
o sa desenam, ne jucam cu plastelina.........ne uitam la desene, papam si facem nani.....cam asa suna programul meu de azi.
imi pare rau pentru fetele care lucreaza azi.......... ne gandim la voi........
distractie placuta la cumparaturi corina, asteptam poze.....
firicel , odihna placuta!!!!
Petro voi ce faceti azi???
hai ca pana la urma mergem maine amandoua la dr....poate venim cu vesti bune impreuna
cam liniste azi pe forum............

Roxana mami de Bianca Maria 2 ani

www.facebook.com/album.php?aid=26353&id=100001556682087&l=f10905304b" target="_blank"> poze cu fetita mea dulce!!!!!!
www.facebook.com/album.php?aid=26429&id=100001556682087&l=41d1f34453" target="_blank">poze decembrie 2010- ianuarie 2011!!!!!
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

alinuknuknuk stiu ca abia maine este ziua ta, dar nu stiu cum o sa imi mearga netul maine, ca iar sunt lucrari in zona, asa ca iti spun de pe acum , sa fii sanatoasa, sa ai parte de o sarcina cat mai usoara pana la final, un bebe sanatos si sa fii fericita alaturi de cei dragi tie!!!!!!!!!!!!


Roxana mami de Bianca Maria 2 ani

www.facebook.com/album.php?aid=26353&id=100001556682087&l=f10905304b" target="_blank"> poze cu fetita mea dulce!!!!!!
www.facebook.com/album.php?aid=26429&id=100001556682087&l=41d1f34453" target="_blank">poze decembrie 2010- ianuarie 2011!!!!!
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

roxana - eu maine nu merg la dr. . Bafta tie, oricum!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 17s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput