FIV Dr. ALBU DRAGOS 33

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelica28

CUM AM INCETAT SA MAI FAC MENOPUR!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Dupa inseminarea facuta acum mi sa mai adaugat fragmin 5000u


, inseamna ca mai am de asteptat. Ma gandeam si eu la un raspuns de genul: pana se obisnuieste corpul, 1 zi-2 zile, dar asa...ma incarc cu rezistenta in acest caz.
Tu cum te simti? Acum faci doar Fragminul, nu?
Ma gandeam azi si la tine si la Mariped, pt ca trec zilele una cate una si se apropie beta cand vom fi toate claie peste gramada pe forum pentru voi doua

MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

babyblue a avut o piatra f mare, ajunsese la insuficienta renala si au trebuit sa ii puna un stent. operatia nu a durat mult, dar a fost cu anestezie generala.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Da injectabil fac doar fragminul dar pastilute sunt destule :cetebe ,acid folic ,magme b6,cetebe ,duphaston .Nu imi spune de zile ca mi-am facut calendar si tai cite o zi ,cie o zi .....dar tare greu mai trec zilele astea!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Dupa inseminarea facuta acum mi sa mai adaugat fragmin 5000u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

babyblue a avut o piatra f mare, ajunsese la insuficienta renala si au trebuit sa ii puna un stent. operatia nu a durat mult, dar a fost cu anestezie generala.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt


Offf, Doamne, saracuta.., uite cum se intampla, nici macar nu tinea de bebe, de sarcina, problema ei, off, nici nu stiu ce sa mai spun.. dar stii acum cum se simt acum si ea si bebelusul?

MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ultimele vesti despre ea si bebe erau mai bune. greul sper ca a trecut.
mie mi s-a facut frica cand am citit. si eu am avut pietre la rinichi (sunt o femeie cu cariera ), chiar am "nascut" una destul de maricica acum 10-11 ani. anul asta m-am dus sa imi mai numar cariera si ... surpriza, de data asta nu mi-a gasit nimic. de obicei am "multiple formatiuni calcaroase" dar micute. dr care mi-a facut eco ma intreba daca sunt suparata pe ea ca nu mi-a gasit nici o piatra. nici nu stiam daca sa ma bucur ca nu am nimic sau sa pun la indoiala rezulatul.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

ultimele vesti despre ea si bebe erau mai bune. greul sper ca a trecut.
mie mi s-a facut frica cand am citit. si eu am avut pietre la rinichi (sunt o femeie cu cariera ), chiar am "nascut" una destul de maricica acum 10-11 ani. anul asta m-am dus sa imi mai numar cariera si ... surpriza, de data asta nu mi-a gasit nimic. de obicei am "multiple formatiuni calcaroase" dar micute. dr care mi-a facut eco ma intreba daca sunt suparata pe ea ca nu mi-a gasit nici o piatra. nici nu stiam daca sa ma bucur ca nu am nimic sau sa pun la indoiala rezulatul.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt


Pai sa ai grija si in vedere pe viitor dc ai avut deja probleme, mama mea e operata de chist pe rinichi plus pietre si stiu prin ce a trecut...dupa operatie, are de acum 4 ani, a consumat la recomandarea dr care a operat-o la Spitalul Militar mult ceai de coada calului, coada soricelului si galbenele. Si bea si acum, mai rar ce e drept, dar se simte f bine. Curata foarte bine rinichii si cand esti sanatos, dar mai ales cand exista predispozitia spre pietricele..iar combinatia aceasta de plante face bine si la burtica noastra, pt aparatul genital in general ( nu pe sarcina, inainte de a ramane) Coada soricelului nu e recomandata in timpul sarcinii.
Cami, pup si fetita stresufulici cu analizele
Altesa, ce mai face burtica si fata? Te simti bine?

MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

sami n am apucat sa ti raspund eu, dar e ok acum Babyblue, Iustin a miscat
sper sa nu aibe efecte secundare interventia si anestezia si sa se rezolve cu rinichiul ei

aristica imediat modific

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Mirela, cand ai timp,te rog frumos sa modifici si la mine statusul, ca au mai venit mutatiile din urma...dar cand ai timp, nu e nici o viteza
Multumesc frumos, pup toti 3 motanei ai tai!

Anastasia_7 : ovare micropolichistice, MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA, MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA,MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA,incercari de a ramane gravida pe cale naturala, tratamente hormonale, naturiste, acupunctura- 6 ani. Histerosalpingografie Giulesti- Dr Ion Ionut.Trompe permeabile, dar foarte subtiri. Sotul:oligoastenoteratospermie severa .Programare FIV Dr Albu-MAI- IUNIE.

MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingerash_Mic spune:

Anastasia multumesc pentru primire

sper ca babyblue sa fie bine

"Cu speranta si rabdare mergem mai departe..."
www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=100000312706673&v=photos" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingerash_Mic spune:

cam putina activitate pe aici
merg la somn

"Cu speranta si rabdare mergem mai departe..."
www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=100000312706673&v=photos" target="_blank">poze

Mergi la inceput