Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(49)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Dragelor, am gasit niste info interesante despre homeopatie si alaptare, le-am postat pe blog, poate va intereseaza: http://buburuze2011-blog3.blogspot.com/2011/06/solutii-homeopate-pentru-probleme.html.

Mi-e lene sa ascund linkuri la ora asta...
Noapte buna!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

inca nu suntem la faza diversificare dar Eu ii dau lui fifi sa guste caise,cirese,portocala..asa cateva picaturi..ii plac ff tare,i-am dat si supa de pui..lichidul cu morcovel..

Carmen;Eu nu cred sa fi facut asa de la pireul lins de pe deget.Poate ai mancat tu ceva..Eu am mancat alaltaieri o gramada de pepene si fifi avea diaree ..ieri capsune..dupa ce a supt iara kk moale..

Gabi;sa se fac bine Ioana

Dl B.?SUNTETI FENOMENALE...Sa nu scrieti semnificatia la legenda pe prima pag.

pup ..imi pica moaca pe tastatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Tunde, ce peripetii! Dar ai grija, eu zic ca Mario coace ceva.

LUCIA, ne luptam cu febra. Face peste 39, dau nurofen, nimic! Dau paracetamol, nimic! O dezbrac in pielea goala, ii fac frectii, abia scade la 38 (sub 38 nu vrea deloc!). Apoi in juma de ora urca iar...si eu am voie nurofen peste 6 ore...asa ca iar o dezbrac in pielea goala si-o bag in apa mai rece. Vai de noi! Imi vine s-o bag in mare, sa-i mai ia fierbinteala asta! Plus ca nu maninca absolut nimic si ma oftic rau ca dau nurofenul pe burta prea goala. I-am zis ca daca si miine are febra, o arunc la pesti!
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Buna fetelor
bebelu ai PM
tunde moamaaaa saracutul Mario, o fi facut vreo indigestie ceva...si mititica de Soniuca, saracuta fifi a vomitat pe fatzuca ei mumoasa Ascardioza ?! sa intru pe google sa vad ce e ca nu am habar. mititelul, multa sanatate Mai si eu i-am mai dat asa sa molfaie dintr-un fruct sau o leguma si e tare incantat. dar piureul ala, facut cu lapte, margarina, unt...ma rog, asa zice si mama, ca doar a lins degetul, nici macar un varf de lingurita nu a fost, si nu avea cum
A mai venit si soacra'mea azi de la gradinita unde lucreaza si mi-a zis ca a vb cu dr copiilor si ca a zis aia ca trebuia sa incep sa ii dau mancarica de pe la 4 luni. s-a mirat cand a auzit ca nu ii dau nici macar apa. socra'miu la fel ,ca nu stiu ce colega la munca a zis ca nu e bine ce fac, bla bla bla. abia astept sa treaca si luna asta sa incepem cu mancarica sa nu ma mai frece lumea la cap intr-una.
andri in curand o sa intri si o sa te lauzi ca face atatea lucruri noi bubulina ta ... stai linistita, cand o incepe nu o sa se mai opreasca.


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Despre locuitul la curte in afara Bucurestiului.....

Initial sotul a vrut sa ne luam un apartament cat mai aproape de centru. Am ajuns pe la o agentie din berceni care a tinut mortis sa ne duca la vilele astea din Popesti ca o sa fim tare incantati, ca e liniste, ca e frumos, etc. Am ajuns acolo, erau unele terminate, altele la stadiul de fundatie. Sunt mai multe mini-cartiere asa, cu cate 2 strazi, totul ingradit, cu bariera, mai nasol cu drumurile, ca nu era asfaltat. aia ne-au zis ca sigur in 1-2 ani o sa fie asfaltul pus si canalizarea trasa. Ne-am hotarat pana la urma sa dam avansul pentru un apartament la parterul unei vile care era la stadiul de fundatie. asta pt ca dezvoltatorul ne-a dat optiunea sa facem apartamentul cum vrem noi, sa asezam peretii cum vrem. ei iti dadeau varianta cu open-space. noi am vrut altceva. ne-am facut 2 dormitoare mici cu o baie intr-o parte, apoi hol care da intr-o parte in alta baie cu dormitorul nostru mare si in cealalta parte in living si apoi in bucatarie. nu am vrut bucataria deschisa pt ca noi gatim si am fi imputit livingul zi de zi. noi am suferit mereu de intimitate. am stat la ai mei si mereu era galagie , se tranteau usi, etc. la ai lui cand ne-am mutat ,ca sa te duci in dormitor , treceai prin sufragerie, si acolo dormea ma'sa. o singura baie, jaleeee. nasol. asa ca ne-am facut casuta in asa fel incat sa avem spatiu suficient, baiatul sa aiba dormitorul lui, baia lui. noi cu ale noastre.
afara curtea e impartita in 3 . noi pe partea noastra avem 2 locuri de parcare si in spatele lor ne-am facut un mic spatiu verde si un foisor, un gratar maaaaaaaare din caramida, un balansoar. din bucatarie dai in foisor.
Ce sa zic, sotul lucreaza la Piata Romana. face 20min cu masina. metroul e la 10 min de mers pe jos, dar zona fiind inca in constructie sunt multi caini.sotul si-a luat bicicleta sa se duca cu ea pana la metrou, dar e jale cu cainii,si-a comandat acum un aparat d'ala cu ultrasunete pt alungarea lor. e nasol ca nu e asfaltat, deci daca vreti sa va mutati prim zonele limitrofe, sa va luati undeva unde e asfaltat. e jale cu praful.daca ploua nu poti sa iesi cu carutul ca te faci numai noroi. mai avem nevoie de inca o masina. ca daca sotul o ia pe singura pe care o avem, eu raman blocata aici. daca ju era bebe mai era cum mai era, dar asa nu ma incumet sa o iau prin toti cainii si prin toate santierele.
sunt parti buna si parti rele, dar e misto la curte.mai ales cand e cald afara, stai in umbrar, ai flori, verdeata, stai mai toata ziua prin curte. e liniste liniste, ca deocamdata pe strada noastra nu se mai lucreaza, la vreo 2 strazi inca se construieste.
E bine ca suntem doar 3 apartamente in vila, 3 culpuri, cei de deasupra au si ei bebelina de 3 luni. toti suntem tineri, ne intelegem.ne cunoastem deja cu cei din cartier. arata bine mini-cartierul. e o strada asa cu toate casele la fel, cum vezi prin filme .ma rog nu sunt chiar identice, ca unele sunt vile individuale, dar seamana foarte bine, si culorile la fel. e frumos, mai ales de sarbatori, cand toata lumea aprinde luminitele.
Trebuie sa va ganditi si la transport, mai ales pt cand o sa inceapa cel mic scoala.sa fiti cat mai aproape de un metrou, de un maxi-taxi ceva. e fff important.
sa nu va luati ditai viloiul. pai noi la apt avem centrala si iarna platim gazele cate 500ron. vara ne scoatem, ca nu platim ai nimic. apa rece e gratis ca avem putul in curte.platim putin gazele. va dati seama cat o sa va coste sa incalziti o vila mare. si cata treaba trebuie sa faceti.
Si vorbeati de Domnesti, e cam departe. parca s etrece si de centura , nu ? orice, dar sa nu treceti de centura. cat mai aproape de Bucuresti.
daca mai aveti intrebari, curiozitati...

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

mimo si Maiei ii trosnesc incheieturile: cele de la coate si de la palmee. dr a zis ca e ok, ca inca sunt cartilaginoase articulatile si asta e motivul. deocamdata eu nu mi-am facut griji pe subiectul asta.

shines Maia da nonstop din picioare, si cand mananca si cand doarme si cand facem baie(si se amuza total cand ma uda din cap pana in picioare) si cand ne jucam. mereu. singurele momente cand sta si ea linistita sunt cand e tinuta in brate. daca ai vede=o noaptea in somn...zici ca facem abdomene...isi ridica picioarele, isi salta bazinul si buuum da cu ele de saltea.

dedicut bravo pentru initiativa de a invata germana! mie mi se pare o limba tare dificila(am facut in scoala 4 ani) si greoaie. iti recomana un program de invatat limbi straine Rosetta Stone. il gasesti pentru toate nivelele:incepator, mediu, avansat. eu l-am luat dupa torrente.incearca-l! e si audio si cu texte si cu exercitii si te ajuta foarte mult pentru conversatie mai ales.

andutza eu nu cred ca e drama prea mare daca se aseaza pe micuta un tantar sau o alta gaza. nu vei putea sa o protejezi chiar toata viata de insescte. eu desi am plase la toate geamurile din casa, tot se mai strecoara cate un barzaune de insecta si evident ca pe urma incerc alergarea lor prin toata casa. pentru o musca sau un tantar chiar nu ma obosesc(mama denaturata ce sunt), nu e ca si cum as duce-o in mijlocul deltei si as lasa lighioanele alea mari de insecte pe ea. intentionez sa ii cumpar solutia aia de la chico anti insecte si sa o dau daca vad miscatori/zburatori prin zona prea multi.

gabrielaromt hai ca m-ai facut sa rad rau de tot...pai da, Mom Test suna bine...si daca il pici....hihihi...devi TATA!

tunde off, saracul Mario...dau si eu cu o parere: oare vomitatul nu ar putea sa aiba legatura cu pastilele de usturoi pe care i le-ai dat?asta daca ai inceput deja sa le dai...poate au iritat mucoasa gastrica...sanatate multa!

eu tot in butoi sunt...si se pare ca am afund ...
ieri seara am tras super-,ega cearta si scandal cu soata care imi reproseaza ca nu mai sunt tandra, ca nu ii mai ofer atentie,ca sunt egoista, ca sunt prea exagerata cu Maia(a se citi: ca nu vreau sa diversific copilul in ritm alert, adica alimentul si ziua, ca ii dau apa plata in loc de apa de chiuveta, ca o plimb ziua in carut prin casa dupa mine ca sa mai pot face si eu ceva in loc sa stau 24 din 24 cu ea agatata de gat) ca asa...ca pe dincolo...ne-am certat ca chiorii! acuma suntem la stadiul in care el isi cere scuze pe toate partile iar eu nu ii vorbesc decat strictul necesar. stiu ca nu e bine sa il tratez rece si ca mai bine am sta si am discuta despre "problemele" noastre...dar pur si simplu nu mai pot sa pastrez un ton calm la asemenea acuze pe care le primesc de cand s-a nascut Maia(mai ales cele legate de atentia lui)
colc peste pupaza, azi am fost la o cununie civila, unde printre invitati era o asistenta maternala care are in plasament o fetita absolut superba de 8 ani, desteapta, frumoasa, sclipitoare(canta divin, recita si compune poezii, vorbeste extrem de frumos) care s-a nascut fara maini...de ce e lumea asta atat de nedreapta?cu ce oare a putut gresi acel suflet de copil ca sa primeasca o viata atat de aspra?am simtit atata revolta..atata neputinta si tristete,, am plecat cu lacrimi in ochi de acolo...

asa ca sunt complet in butoi...
zilele astea tre sa fac ceva sa ies de acolo...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Neata!

Repede, repede! Nu stiu daca a dat cineva cafea, daca da, dau eu una suplimentara!

Am inceput actiunea pe care v-o propuneam ieri. Adica in contul 2 gmail am creat niste etichete si am salvat la eticheta "Carti" cartile trimise acolo. Nu va speriati, nu mai sunt in Inbox, dar sunt in "Carti", partea stanga a ecranului. Daca nu sunteti de acord cu ce fac, spuneti-mi si contul revine la cum era inainte.

Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Neata!!!

Ralu hai iesi din butoi. incearca sa te linisteti si stai de vb cu soata. stiu cum e. asa stateau toti si p capu meu cand dadeam titi lu buba. nu puteau concepe k nu vreau sa ii dau nici macar apa sau ceai. nu mai zic de mancarica. nu le mai pune la suflet. o sa vina si mom in care vei incepe sa ii dai papa.

Tunde imi pare rau pt Mario. sanatate multa si sa se faca rpd bine

Carmen ai pm

CAtalina eu una sunt de acord cu ce faci acolo. asa sunt mai usor de gasit. multumim pt implicare

Roxx multumim pt articolele interesante e bine totusi sa fie trecute si p blog. fiecare intra unde ii e mai usor.

si ca tot am deschis pc si am primit un banc tare, il postez si eu aici

Prin padure, iepurasu' zbura la joasa īnaltime (gen Superman)...
O vede pe vulpe:
"Vulpe-oooooo, vrei un pumn īn guraaaa??.. A dreaq de urāta!!!"
Vulpea speriata, se lasa-n jos: "Nuuu!..."
Zboara iepurasul mai departe .
Īl vede pe lup: "Lupu-leeeee, al dreaq cu urechile tale, vrei ma un pumn īn guraaaaa??
" Lupu', speriat se lasa-n jos: "Nuuu!..."
Zboara iepurasu' mai departe
. Īl vede pe urs: "Ursuleeee, al dreaq de umflat, vrei mah un pumn īn guraaaa??
La care, ursul, ambitionat: "Da, mah, vreau, vreau, na, e bine?!?
Iepurasu: "Atunci du-te-n capu' padurii ma, ca de-acolo l-am luat si eu! E leu-ntr-o formaaaaa"...



si sa aveti un we frumos. chiar dc astia iar ne ameninta cu furtuni, ploi si vreme urata

edit: a trebuit sa scot diacriticele ca nu se prea inteelgea mare lucru



Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)


www.aliapop.ro/index.html" target="_blank">Sa o ajutam pe ALIA sa traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata

Ralukara n ai somn???iesi afara din butoi
Bebelu avea ieri un link la semnatura...m am uitat si tare rau m a intristat...cancerul e fobia mea,si cand vezi, auzi de pui asa mici care se lupta cu boala asta

off Tunde, saracul Mario.., imi pare rau

aici e urat, ploua, ieri n am iesit...azi nush...

drum bun lui buni Lenuta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Buna dimineata !

Am gasit o www.kuponiada.ro/deal-596.html" target="_blank"> promotie , poate va intereseaza sa tipariti poze cu bebe.


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput