Strumfi de iul-aug 2011 SNTATE ALINUFF&RAMO! (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Hello ,


am revenit de la echo ....toate bune si frumoase , zanica are 1600 grame .....colul este de 3 cm cu orificul intern inchis.


Alinuff.....am sa spun o rugaciune pt voi ...Doamne ajuta sa fie bine.




30 + Arianna-Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Arianna, felicitari si pt zanica grasanica si pentru col! Asteptam poze!!
Oxidoni, tu pe unde umbli cu vestile?
Miha, ma bucur ca esti acasa si esti alaturi de noi mai des!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Babylicious sunt, acum ma deloghez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Alinuff mult curaj ...o sa fie foarte bine...numai ganduri bune din partea noastra


MihaelaV eu asa am gasit pretul pe dif site-uri...intre 1800 si 2200

http://www.buzybeez.ro/produs/Carucior-Hauck-Malibu-All-In-One-Tourquise-n-1001/872/

....acum poate l-ai gasit mai ieftin la targ sau ai prins vreo oferta....eu il cumpar cu pretul de pe site-ul respectiv....pret ce nu include tva sau transport pt ca mi-l achizitioneaza viitoarea nasica a lui bb Mihnea.

Cat timp pot folosii scoica....... pt ca nu avem masina si avand landou nu-i mai vad rostul!!! offf
Acum sunt mai rau in ceata, de la caruciorul asta eu nu am nevoie de scoica si nu prea imi plac rotile, nu stiu de ce nu prea am incredere in rezistenta lor....imi place cel rosu/negru ca e acelasi model, si cel cu 3 roti....offff in max 2 zile tre sa ma hot.


30+ Mihnea Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Pupam si noi burticile si strigam prezent la apelul Alexiei!

Pe mine de cateva zile m-a luat o obosala crunta, de-aia in care si mainile imi e greu sa le ridic Nu sunt obisnuia cu stari de-asta si nu ma las, tot trebaluiesc pe aici, calc, gatesc, cos ... gospodina, de! Iar noptile sunt ca la majoritatea: lungi, cu intreruperi nenumarate si insomnii. Bebe insa e plin de energie, ma loveste in disperare toata ziua, nu mai stiu ce sa zic. O fi normala atata agitatie???

Asa ca v-am citit cu greu din urma, si ochii parca nu imi mai focuseaza prea bine. Ce am retinut...e asa ca la gravide, din doi in doi:

Vorbeati de epilare - eu incerc sa ma fac total cu epilatorul dar uneori nu-mi iese (de durere) si doar il tai f scurt. Motivul tine doar de transpiratie si in nici un caz de moda ca nu defilez in fata publicului amator. Iar in cabinete nu am incedere, igiena de obicei lasa de dorit si nu vreau sa ma pricopsesc cu cine stie ce boli.
Herpesul de orice fel stiu ca (re)apare la sisteme imunitare scazute si da inapoi cand organismul se relaxeaza si intareste. Deci trece cu optimism si multe vitamine.

Alinuff - ma rog si eu la DD pt voi, sa va dea sanatate si putere. Poate ca lucrurile se vor rezolva si fara interventii medicale majore. Apropos, tu la eco d 32 de saptamani ai aflat? Te intre pt ca aici noua nu ne fac astfel de ecografii, si as vrea sa ma duc sa urlu un pic la ei ca uite ce se poate afla si ei sunt complet ignoranti!

Pufi, am vazut pozele, bebe e un scump si tu pari asa fericita! Doamne-ajuta in continuare sa fie cumintel si sa nu o supere pe mami. A, si merci de sfaturi si ca iti faci timp sa ne mai tii la curent si pe noi

Am vazut si eco de la Krissy - mare contorsionist ai, asa m-am amuzat!

Ma bucur ca Roxi s-a potolit si nu ne mai da emotii - fii tare Roxy!

Babyblue - hai ca va fi bine, esti printre medici de-ai nostri acum, sigur ii pui tu la punct daca nu iti fac ce le ceri, avem incredere! Te si vad cu perfuziile in maini gesticuland si expicandu-le ce au de facut Suntem toate alaturi de tine, stii asta, te asteptam cu vesti bune!

Despre povestea MihaeleiV cu raia - atata am ras! Dar stiu c anu e de ras, adica ce naia de medic e ala? Sa ne spui daca l-ai schimbat!





31+ voi avea un cavaler!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Ruxiii - sutem pe podium amandoua, si eu am muuulte kilograme, asa multe incat am refuzat sa ma mai cantaresc de veo 3 saptamani. O sa le dau jos dupa sarcina, eu slabesc repede in conditii de stres. Iar cum bebe deja da semne ca e energic ca mine si taica-su' cu siguranta nu voi avea zilee usoare! Acum ii dau tot ce vrea el sa manance, sa nu-mi aud reprosuri dupa

maria2mami - mie doar carutul rosu mi-a atras atentia. Bine, eu am si o obsesie ca nu vreau sa vad caruturi negre, ce sunt alea domnule? Am auzit ca e o moda dar cum negru la noi inseamna doliu iar bebe mai vine si vara, nici nu vreau sa aud de culoarea asta! In rest cu functionalitatile nu ma pricep sa zic, ca nu stiu germana :(

Despre sangerarea de la cezariana, corry - eu am inteles ca exista lohii si in acest caz, dar consistenta si cantitatea diera la fiecare femeie. Deci probabil tb sa vezi intai in ce categorie esti

Felicia m-ai speriat cu sangele din nas, saracul puiut cred ca e tare speriat si de-asta acum mare nevoie de voi. E bine ca il rasfatati. Sper sa fie bun tratamentul si sa ii treaca repede.

Tuturor fetelor care s-au intors de la analize/ecografii: un brat de flori si sanatate pe mai departe, sa ajungem cu bine la termen!


Hai ca strig si eu apelul pe continent: Lissa (Betty), Windy si Squirel - ati facut deja mici puiuti americani sau ne cititi din umbra?


31+ voi avea un cavaler!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Revin, ca am uitat sa schimb semnatura: de azi 32+ !


32+ voi avea un cavaler!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida
Hai ca strig si eu apelul pe continent: Lissa (Betty), Windy si Squirel - ati facut deja mici puiuti americani sau ne cititi din umbra?
Bine-ai revenit Ilida, te-am mai tot strigat la apel si tu nimic, tragi chiulul! Lasa tu fetele, ca ele au mai intrat - desi le asteptam mai des, tu pune mana cat te prindem si completeaza-te pe listuta sau PM cu telefon-ID-ceva, ca n-avem de unde te lua! A, Dea de Chicago nu a mai intrat nici ea de ceva vreme, ce-o fi facand ca nic de la ea nu avem telefon sau email...

Felicitari Ilida ca ai intrat in luna a 8-a, hai ca mai ai putin cu oboseala prenatala, vine imediat aia adevarata - cea post-natala!

Stiti cine nu au mai intrat (sau n-am observat eu)?! Maribell, Mihaaa, Thaimeed si MatzaRebela... parca scriau mai des si ele... Sper ca sunteti bine, fetelor.

Am schimbat si eu prefixul cu numar rotund, deci AMR maxim 10 saptamani..

Ma duc ca m-a apucat acum o foame de lup si nu pot sa nu-mi ascult instinctele primare. Pupice,

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si 30+ cu

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

sunt si eu pe aici, un pic amarata...dar imi trece
am fost azi la contriol, toate si bune si frumoase doar ca pulsul meu e f mare deci inclusiv al lui bb a fost amrit. Dupa 30 de min de relaxare, a lui bb era normal si al meu tot la 100 se invartea. Maine merg iar. Cica de la caldura, dar ca sa fim "on the safe side", daca maine e pusul tot mare merg la testul de antistres.
col inchis...deci mai sta bb inca

Mama de Ana si 35+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Neata fetele....nu am chef de nimic...tre' sa fac ceva de mancare...dar intai sa merg la cumparaturi si nu am chef de aglomeratie.....nu mai scap de carcei si de picioarele astea umflate...nu am cu ce sa ma mai incalt...offf

o zi frumoasa sa aveti

30+ Mihnea Nicholas

Mergi la inceput