Strugurasi de Sept-Oct 2011 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Buna
hop si eu la vb.
Ce o fi , SANATOS sa fie... eu iam zis la doctorita si la baiat si acuma... pina ce nasc e cum spune ea... dupa aceea e cum a vrut Domnul.
Multumesc pt caruciorul roz la listura.

Eu azi diz de dimineata am fost cu baiatul la spital ...pt niste invesiatii.. ia luat sange, uriina... poate miine ducem si scaunul... si eco abdominal.
Asteptam rezultatele sa vedem ce iese. LA control nu a iesit nimic care sa ne sperie sa speram ca va fi bine.

Cu medicii de fam ... eu nu stiu pt ce mai plati CAS ... daca nici pt copii nu putem folosi.,de ce nu dau fondurile la farmacii si sa luam retetele compensate de acolo... dupa tabel. ADICA medicul iti da reteta, te duci la farmacie ei vad daca ai platit CAS si apoi iti da compensarea.


Alina cu Darius Gabriel si 22+
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Buna fetelor.
Mai apar si eu din cand in cand pe aici dupa ce reusesc sa citesc din urma tot ce scrieti .
Am fost si eu in CO 2 zile pentru ECO si analize. Am schimbat doctorul iar acesta nou mi-a dat o serie de analize de facut incat a trebuit sa raman acasa ca sa am timp sa le fac pe toate
L-am vazut si pe bebe, e bine, are cordonul ombilical dat o data dupa gat insa am inteles ca nu sunt probleme.
Totusi mi s-a parut putin ciudat ca bebe e putin mai mic fata de cat estimasem eu de la ultima eco. Ar fi trebuit sa aiba 27 sapt si 2 zile si avea 26 sapt si 6 zile dupa calculele doctorului. Bine nu stiu cate de exact l-a si masurat asa mai in viteza.

Voi va confruntati cu problema urinarii dese si chiar a senzatiei ca "scapati" pe voi? Pe mine deja ma streseaza problema asta. Cum beau ceva cum trebuie sa ma duc la toaleta altfel.....

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Am gasit ceva super misto pe net ..pentru cand om incepe nascutul . un tool de cronometrare a contractiilor . Il pune cineva pe prima pagina?

http://www.baby2see.com/contractions_timer.html

si un calculator pentru greutate mult mai bun decat tot ce am gasit pana acum :


http://www.baby2see.com/pregnancy_weight_calculator.html

Oana 24+ cu Maria Ecaterina
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Eu sunt bine.. inca vie, pitik agitata.. fac curat in living sibucatarie, maine in dormitor si gata....

Va pup si mai vb.. eu tocmai am mancat o salata de cruditati...

27+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darisa spune:

neata fetili,

sunt super happy, am primit ieri de la o prietena f buna haine multe de graviduta, m-am scos...sunt si frumoase si subtiri, numa bine m-am scos pentru cat mai am de mers la servici.
scurgeri am si eu, la prima sarcina nu am avut deloc deloc, la asta am la greu, ba sunt albicioase si consistente, ba transparente si lichide, cand cum.
pt picioare umflate e f bun ceaiul de macese, eu am baut f mult in prima sarcina si nu m-am umflat deloc, am tinut verigheta tot timpul.
la meniu azi: macaroane cu branza, pepene rosu, pepene galben, struguri, caise. Acasa o sa ma desfat cu o inghetzata, abia am gasit inghetzata calumea, baga toate dracoveniile si in inghetata astia: guma guar, guma carruba...e-uri...
Om muri si ne-om conserva inca 3 luni intacti de cati conservanti servim in mancare!



22+
Mami de Alex-3 ani si Radu-DNP 12 OCT
Cel mai frumos compliment e cand imi spune cineva: "Ai un copil fericit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Darisa, si eu ma uitam ieri pe ingredientele de la un tort de inghetata ...guma de guar , caragenan ......ai gasit ceva fara ? Sau macar cu mai putine E-uri ...

Din cate stiu eu si guma de guar si caragenanul sunt cancerigene ...

Oana 24+ cu Maria Ecaterina
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darisa spune:

oana draga, inghetzata Mars era cat de cat acceptabila, fara gume, dar f scumpa 22 de ron o cutie mica. daca gasesti vreo marca ok sa ma tzii la curent ca-s mare mancatoare de inghe.
sau are cineva ceva reteta de inghetzata buna?si usor de facut..

22+
Mami de Alex-3 ani si Radu-DNP 12 OCT
Cel mai frumos compliment e cand imi spune cineva: "Ai un copil fericit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

fetele, s-a dat drumul la prima casa 4

22+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darisa spune:

da, anca asa e, si pe mine m-a sunta de la banca sa-mi actualizez adeverintele ca s-a dat drumul.
problema e ca noi nu suntem hotarati ce sa facem daca sa luam ap cu 4 camere sau o casuta mica la periferie...oricum le-as cantari sunt avataje si dezavantaje. Daca ma mut la bloc, ma mut aproape de cresa si e apropae soacra sa ma ajute dar sunt tot intre betoane, daca ma mut la casa la periferie, am in sfarsit un petec de iarba si aer mai ozonat dar va trebui sa car pruncii incolo-incoace.
ar mai fi varianta sa ramanem in 2 camere si sa reamenajez apartamentul dar spatiul e micutz si pana la urma tot va trebui sa ne mutam....of sincer nu stim ce sa facem, dar nici nu am gasit inca nimik ce sa ne incante, asa ca deocamdata asteptam sa vina creditul si apoi om vedea ce om gasi...daca om gasi...

22+
Mami de Alex-3 ani si Radu-DNP 12 OCT
Cel mai frumos compliment e cand imi spune cineva: "Ai un copil fericit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Noi suntem la 2 camere, cam mic si inghesuit si pentru noi. Ca avem sub 40 de mp, nu 50 cum cer astia. Si ne-am baga si noi la ceva mai mare. Cu casa e fain, dar nu inghesuielile alea ce se fac acum, ca iesi in curte la plaja si se uita tot cartierul la tine.

22+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput