Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia79 spune:

Buna fetelor,
Revin si eu dupa mai multe zile de absenta.
Joia trecuta mi s-a facut rau la serviciu cu contractii foarte dese si senzatia ca fac caca pe mine ( scuze de detalii).
M-am speriat rau... au chemai astia salvarea si am ajuns la Euroclinic ... iar. Sunt in continuare dezamagita de serviciile lor...dar decat sa stau la coada la urgenta...
Doctoritza care m-a examinat a tinut musai sa ma vada la valve... asta in conditiile in care eu eram chircita de durere... va dati seama ce m-a chinuit nenorocita!
De parca nu putea sa vada colul la eco... ca mi-a facut dupa...
bebe era ok, se misca zor nevoie mare... dar nemernica n-a vrut macar s-o masoare sa-mi zica daca e in grafic si se dezvolta normal... desi am rugat-o sa faca asta... s-a uitat superficial acolo, a vazut ca-i bate inima...n-a masurat cate batai pe minut...
In fine... am incercat sa ma calmez eu singura spunandu-mi ca arata ok...
Mi-a pus perfuzie pe branula care mi-au pus-o in salvare si s-a spart vena si a intrat paravenos... de mi s-a umflat mana si inca ma doare si acum... numai vorbesc de vanataia produsa...
Offf... mamei nici nu i-am spus sa n-o mai supar si pe ea... si mi-am mascat vanataia cu fond de ten in weekend ca sa nu vada.
Acum sunt mai bine...dar tot stresata stau... la inceputul saptamanii viitoare o sa fac eco sa vad ca e ok.. asa a zis doctorul meu.. sa mai fac una la 18 sapt.
Culmea e ca atunci m-a apucat dintr-odata... fara niciun preaviz... si ma simt asa rau ca m-a aflat toata compania iar colegii mei erau asa de speriati ca a doua zi cand m-au vazut la serviciu m-au trimis acasa!
Off.... m-am simtit asa penibil.
Si sotul meu saracul l-am pus pe drumuri.. a venit intai la serviciu... si a ajuns inaintea salvarii... apoi a plecat cu masina si ne-am vazut acolo... nu stiu pe unde a luat-o ca a ajuns la 5 minute dupa salvare... cica a depasit politia pe linia de tramvai ...
S-a speriat si el rau de tot...
Cam asta... alte noutati numai am...
M-am binedispus citind postarile voastre din ultimile zile!
Dar n-am avut timp sa postez si eu ca am de lucru mult la serviciu!
Va pup pe toate si felicitari pentru rezultatele bune la teste!
Brambu te asteptam maine pe aici! Vestile stiu ca le primesti mai tarziu dupa amnio!
pe toate!

+17 Ioana Teodora
mami de Iustin 09/04/2009


bobitza mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuknuknuk spune:

Io ma pregatesc sa plec acasa! Gata programul pe astazi!

Intru mai pe seara sa postez rez dry test

Giorgia, draga de tine cat ai patimit!




14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuknuknuk spune:

aoleu scriu ca o alienata!!! scuzati pt literele lipsa...sau cuvintele stalcite...futui zici ca am mintea in pioneze.

am vrut sa zic Georgia si nu Giorgia...bleah!


14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela.1975 spune:

Bella la mine pt durerile de cap a functionat cafeaua si comprese cu spirt puse pe frunte. Incearca si tu poate te ajuta.
Poti te rog sa imi spui in ce consta dry testul, cand se face - in ce saptamana si cat te-a costat? Eu am facut dublu test si mi-a zis sa fac si triplu test dar dry testul am inteles ca e altceva.

Multumesc anticipat

De azi schimbam si noi luna. Azi e prima zi din saptamana 14.

Va pup pe toate.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Georgia, imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva. Bine ca esti ok si tu si bebe acum.
Mihaela, esti fix cu o saptamana inaintea mea. Eu azi am schimbat saptamana, am ajuns la 12. Ca si kilograme am 64.4, cu 1.8 kg mai mult decat la inceput...nu-i rau..sper ca la sarcina asta sa nu pun prea mult pe mine.

diana 12+ si mami de IANIS STEFAN 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuza
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Hola! Dau o cafea de dupa amiaza!
Georgia imi pare rau ca ai trecut prin atatea emotii! Bine ca bebelina e bine!
Cine vorbea de caldura aici e o vijelie de azi dimineata... Nu cred ca mai mergem la mare we asta...oricum lui fie'mea nu ii treceau bubitele pana atunci..poate la munte...aici avem luni liber si am un chef de ducaaa.



MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07 si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia79 spune:

Multumesc mult fetelor pentru sustinere!
alinuk... stai linistita.. si eu fac greseli cand scriu repede.

va pe toate!





+17 Ioana Teodora
mami de Iustin 09/04/2009


bobitza mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Multam mada de cafea...as avea nevoie de una...ca sunt asa pleostita...

diana 12+ si mami de IANIS STEFAN 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuza
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Georgia, te cred ca te-ai speriat... ce nasol.. dar care a fost cauza, ti-a dat tratament?.. normal ca trebuia sa stai acasa cateva zile, daca fura contractii.. e recomandat repaos la pat..

eu sunt la munca, imi cade capul pe birou...

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

Georgia ce de patanii ai avut...Dar dr tau ce a zis cind i-ai zis ce ai patit?
Luny trezirea, pai e faci dormi in front?
Carola daca totusi iti este gandul la salate, poti sa ii zici mamei tale sa iti faca niste ardei copti si o salata de fasole lata si la felul 2 poti sa ii zici sa iti faca un rasol alb la cuptor cu rozmarin din care sa tai felii subtiri si sa le maninci cu salata, sau un vitello tonnato daca iti place.



+13

Mergi la inceput