Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(47)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Ralukara, uitasem... multumim pentru aprecieri. Cu brodatul... zic si eu ca mai am o luna... am facut floricelele pe un crac de pantalon, l-am inceput pe al doilea... Oricum vine nasica saptamana asta pe la mine, sa comande costumul de luat de la biserica... Daca nu-l termin, e netul plin de hainute pentru copii... Dar era frumos sa fie facut de mana mea.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

LORI, multi si o maaaare! Mi-e tare ciuda pt saracuta Ana...offf. Cu otita nu e asa rau, o sa treaca repejor, tripletii nasei mele tocmai au avut si ei, toti 3 odata, cica n-a fost mare lucru. Zic si io incurajatoare...stiu ca depinde de fiecare copil, dar nah...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

cine imi recomanda si mie o cazare in 2 mai? sa fie cu curte mareee, umbra, verdeata multa, eventual ceva bancute/foisoare si conditii f bine ca doar mergem cu bebe (si acces bucatarie)

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

off
au adormit
sper sa doarma macar o ora sa mi trag si eu sufletul
au papat cam 2 borcanele de legume, au baut apica, i am distrat, le am cantat de ma doar urechile pe mine, vad ca lor le a placut lalaiala lui masa
la un mom dat am dat drumul la youtube ca nu mai stiam ce sa le mai cant si i am pus pe amandoi pe genunchi ca se pusesera pe urlat
Robi a adormit sprijinit cu barba pe mana mea, pe frasu a trebuit sa l mai legan un pic, i se micisera ochii de tot
m a sunat si Vladut ca ar vrea la mami, acum chiar ca nu se poate
a inteles copilul, sper sa le treaca repede

simis eu folosesc pampers
pufies mi s au parut scortosi si destul de grosuti

branzica o fac din lapte Milli sau Zuzu de 1.5
n am incercat din LP

le place tare mult
am vazut ca atunci cand le dau fructe in combinatie cu branza nu mai ramane nic, cand le dau cu biscuiti sau cereale mai ramane

oare le pot da in fiece zi branzica?? cam constipa asta.......

fragrant din pacate tre sa stam in casa pana se vindeca, altfel cica pojarelul asta se poate ascunde si da complicatii, asta mi a spus farmacista ieri

bine ca avem AC ca altfel fierbeam in casa



mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

zumzu din cate stiu angelica are pensiune in 2 mai
simo stie mai bine ca am vazut ca se duce acolo

aaaaaaa, ca mi ai adus aminte
al meu sot vrea sa ma trimita la mare cu motani si cu Vlad, adik, sa ne debarce acolo si sa se intoarca la bucu si apoi sa vina sa ne ia ianpoi


m as duce daca ar mai merge inca cineva cu mine
sau daca ne am putea grupa cateva mamici
atfel singura cu 3 copii 2 mici si un nebun dupa apa, nu mi vine

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Zumzu..iti dau pm cu pensiunea lui Angie.
mergem noi acolo la sf lunii.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Buna fetele

N-am citit nik asa ca nu dati cu nik in mine...scriu repede repede despre noi si dupa fac lectura.

Noi am fost plecati in weekend cu treaba la Bunesti la Sarbatoarea Capsunului si la un targ de oale de la Horezu si Man. Hurezi...a avut tati treaba pe acolo asa ca ne-a luat si pe noi sa ne bucuram de putin aer curat si liniste...tare bine mai fu...obositor dar ne-am mai recreat si noi creierii...asa m-am saturat de mizeria din bucuresti, dar inca nu am castigat la loto:))

De la manastire i-am lua piscotului o jucarie din lemn cu ...buburuzeee si a fost asa de fericita cand a vazut-o si a auzit-o ca a inceput sa rada in hohote...ea nu prea rade in hohote, dar de data asta chiar a fost haioasa rau.

De ieri ne-am intors la treburile noastre de zi cu zi care nu se mai termina:(( si iaca asa nu am mai avut cand sa intru sa va citesc...sper ca azi sa o fac si pe asta...deocamdata caut niste anticariate care sa vrea niste tablouri vechi...daca aveti ideie pe unde as putea gasi aruncati in mine cu raspunsuri.:))

Va pupez si revin.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

relusha, ce bine imi pare ca ai mai intrat! LMA baiatului si sa fii fericita ca ai 2 baieti frumosi (si bronzati!)

ziki si eu fac la fel cu soata din dotare, desi ar trebui sa tac din gura! dar ma iarta, ca ma iubeste(vaai, cat de superficial, egoist si ne-fairplay a sunat)

tunde mai mami, dar suzeta clasica ai incercat-o? ca vorba lui Gabiv: iti faci sfarcii praf!

bebelu spor la treburi!

lorich off, o mie de pentru tine, mamica obosita! cheama si tu pee cinva sa te ajute, ca e tare greu cu 2 puiuti bolnavi! si pune-l si pe tati la treaba! te

mirela si pentru tine!

fragrant pai 2 ore de chinuiala\pedaleala zilnic! azi am in program si mers pe role...si evident si impinsul de carutul mamut pe care il am(are 12 kg plus 6 ale Maiei, ce mai, fac muschi!) o sa raportez nr de kg pierdutte strict poe 1 iulie, ca trebuie sa se duca ceva ceva...bine, nu am decat vreo 5 de dat jos, dar...greu, frate, greu!

andutza, indecent de tanara?!! hai mai, ca ma faci sa ma simt ca o copilita de 15 ani...fac si eu 24 in august...am drept de vot...si bine ai zis si cu inotul, ca nici d-ala nu stiu...numai ca aia e si mai dificil, ca era sa ma inec cand am facut cursuri speciale ...si nu doar o data....inotul o sa il incerc din septembrie incolo, la un bazin incalzit...cu totul cu Maia, impusc doi iepuri o data!
Si nu te mai duce in butoi...curand curand, vine vremea caruturilor sport, alea tip umbrela si o sa poti sa te descurci de una singura cu urcatul, coboratul! mai e doar o luna jumate pana poti sa o pui pe bebelina in unul din acela! ti

tunde spor la invatat!

simis pufies rules! sunt cele mai tari pe care le-am vazut/folosit.! si am incercat cam tot ce e pe piata in afara de libero, happy si huggies. astea le testez luna asta.apropo, nu cumparati Babylove, marca DM, sunt absolut ingrozitori, curge din ei si pipi si kk, trebuie sa ii schimb din ora in ora!

bebelu cum dumnezeu la tine sunt bune Babylove iar la mine e jale cu ele...si eu le-am tot penru pret, sunt mult mai ieftini...dar calitatea e execrabila...sa aduca alt gen de marfa mai proasta in DM, dioar pentru ca e vb de Targoviste si nu de Buc....mie imi vine sa mi-i pun in cap...

mayane pai de ce esti asa de "sapalata"? si dac te vei racori zicandu-i cateva urari de bine lui nenea Oprescu, atunci fa-o!
hai, nu te lasa pe ultima suta de metri si termina-i costumasul...va fi o amintire superba sa stie cand va fi mare ca e facut de mamica lui..

roxx sa treaca si restul de suparari!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

simo da si mie pm cu pensiunea lui angi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

andutzasa stii ca te bat...pai te-am verificat! nici nu ai inca 30 de ani! si tu zici de mine ca sunt indecent de tanara....pai esti in floarea varstei, arati super, esti desteapta...ce mai vrei? bebelina scumpa tare ai! chiar u vad de ce zici ca esti prea batrana...daca aveai 45 hai ca poate poate te mai intelegeam, dar asa, nu te cred!

Mergi la inceput