Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(47)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Wudy

merci Bebelu. Eu eram aia cu Oscilo. Astazi dimineata vad ca l-a luat. I-am pus doar doua lingurite de apa si s-au divolvat acolo bobitele...a inghitit tot
Ma omoara tusea acum...se chinuie sa tuseasca. Ce naiba o mai fi si asta nu stiu
cred ca ma duc la medic dupa-amiaza ca sa stau eu linistita



Alina, mamica super fericita de Anais Maria.

pozici
botez


"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"




vezi sa fie in lingurita de plastica. nu metal. k cica homeopatele nu se dau in lingurita de metal. si sa fie dat inainte sau dupa masa cu 10-15 min




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

da, lingurita din plastic. Asa stiam si eu ca trebuie pt homeopate


Alina, mamica super fericita de Anais Maria.

pozici
botez


"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Radu

Multu fetelor pt dezgoparea misterului cu branza de casa pt bebe. Stiam eu din auzite ca nu poti sa-i dai copilului lapte de vaca pana la 1 an si atunci ma gandeam ca nici branzica si iaurt nu se pot face din el.

Lori, rezista mami, rezista

Mirela sanatate puiului!
Wudi bine ca a reusit sa inghita oscilo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Si Eu singurica

Buba cu buni la plimbare..Mario la gradi(cat mai are)..
Am fost la coafor..mi-am vopsit pletele acelea subtirele care mi-au mai ramas in cap(afro)
Ce povestit voi acolo Mirela si
Lori e HORROR!..VA DORESC MULTA PUTERE SI SANATATE CAT CUPRINDE...
Sotul meu nu stie s-o schimbe pe Sonia,nu stie sa-i faca baie..na!daca asta va face sa va simtiti mai bine..deci iexista si alti tatici neindemanatici cu gura mare si urata

Bebelu;asta mica nu mananca ,numai tine tzatza in gura..si inca asa..intr-o parte ca trabucul

Ma duc sa-l iau pe M.

Cica se raceste vremea..aici deja sufla vant rece..am avut si noi caldura 2 zile

Pup gasca la maxim

Roxx!!!!!!!hai cu gurita pana la ureche..fruntea sus!PIEPT IN FATA!..Think Pink

La multe lunite sarbatoritilor de astazi
Patrick Tudor Matei Radu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Mi-am adus aminte. Sta vreuna din voi in sectorul2? Ca mi-am depus astazi dosarul de indemnizatie si cica in 2 luni incep sa primesc banii...Ha...sa le cred? Asa sa fie? Sa fie sect 2 mai cu mot?

Nici tati nostru nu stie sa schimbe scutece, nu a schimbat nici unul, nu stie sa-i dea papa, aproape ca nici in brate nu o tine ca cica la mine sta mai bine, mai pe moale, la el o incomodeaza oasele...asa ca...Mai avem si noi specimene de-astea. Vorbeste cu ea dar doar cat ea este in pat si el langa si sa nu planga ca atunci este jale, fuge de mananca pamant, ca el nu are ce sa-i faca. Eu cica o linistesc ca am san ca parca ea se linisteste numai cu tzatza in gura
Noroc ca nu are gura mare ca ar fi vai de capul lui. Chiar daca ar zice ceva , cred ca mai degraba inghite si tace

Alina, mamica super fericita de Anais Maria.

pozici
botez


"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Wudy

da, lingurita din plastic. Asa stiam si eu ca trebuie pt homeopate


Alina, mamica super fericita de Anais Maria.

pozici
botez


"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"





pt tuse tot homeopat e stodalu. eu ii dadeam 2.5ml de 3 ori p zi.
dar mergi si la dr sa vezi ce are.
k noi dam sfaturi. dar tot medicu e cel care stie ce si cum

Carmen zi-mi te rog in ce zile mergi, ora, cat costa, cat dureaza sedinta. sper sa fie in zile in care pot lasa buburuza cu cineva aksa. cu mine nu am cum sa o iau k ne-ar da clasa la toate la ce energie are in ea. mai ales cand aude muzica




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

bebelu eu pt inceput mi-am luat 10 sedinte, care trebuiesc terminate intr-o luna. am dat 120ron pe 10 sedinte care le poti folosi la orice fel de aerobic, zumba, step, pilates, tae bo,etc. si poti intra si la fitness sau sauna. zumba in cursul saptamanii e seara la 19 sau la 20...de fapt uite www.vivasportclub.ro/program" target="_blank">AICI programul ca sa iti faci o idee. si daca vrei...stabilim dinainte...mergem in cutare zi.

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

am citit niste bancuri scurte pe FB ... vi le scriu si voua sa mai zambiti si voi putin
1 .In tramvai:
- E cineva fara bilet acolo, in fund?
- Eu, dar mi-l bag imediat!

2.- Iubitule, cum de ai genele asa de lungi ?
- Stii, cand eram mic, plangeam tot timpul.
- Oh, mai bine faceai pipi tot timpul…

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

uf, Lorich, mama, cum oblojesti tu pe toti...dar de tine cine are grija, mai mami? cu tati cum mai e? si insanatosire grabnica tuturor din casa.

Mirela - sanatate si puiutilor tai; la pojarel ai voie sa iesi din casa?

Relusha - La Multi Ani pt Raducu! Sa creasca mare, sanatos, voios si sa iti aduca numai bucurii!

RaluKara - spor la pedalat; sa nu te descurajezi dupa primele cazaturi (cum am facut eu); sa te trec, deci, la tabel? nu e musai sa te cantaresti

roxx - hai mami cu noi; ca stii cum e cu forumul asta: ne-am luat cu toatele si la bine si la greu; vino aici, sa vezi cum gasesc fetele vb de leac pt orice durere

doloress - cum e patrickul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui adryiii

Radu

Multu fetelor pt dezgoparea misterului cu branza de casa pt bebe. Stiam eu din auzite ca nu poti sa-i dai copilului lapte de vaca pana la 1 an si atunci ma gandeam ca nici branzica si iaurt nu se pot face din el.

Lori, rezista mami, rezista

Mirela sanatate puiului!
Wudi bine ca a reusit sa inghita oscilo!

mami fericita de Elena Alexandra 17.01.2011


am ratat rapsunsul. zi-mi si mie te rog cu ce lapte se face branzica?

Mergi la inceput