Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (141)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Paula draga, eu sa am asa tzitzi ca tine, numai cu ele pe afara as sta! arati foarte bine!!!si e foarte faina rochia!


si io la fel. ieri am probat toate costumele de baie si doar ce nu m-a luat plansul! puteam sa nu mai pun sutien, ca nu aveam ce acoperi si anul trecut aveam si eu decolteu misto

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

he he..asa si eu..urasc sportul. nu-mi place deloc oboseala fizica.
is o lenesa si jumatate

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

n-am avut nervi sa mai astept, l-am sunat pe nas sa vad daca are vreo veste (el e la munca). zice ca ar fi de la curent (sper din tot sufletul sa fie doar asta!), i-a dat dr fetei un pumn de medicamente, picaturi pentru ochi si i-au pus bandaj , vineri tre sa mearga din nou la control, dimineata. m-am si enervat pe ei si aproape ne-am certat la tel, ca au zis ca nu au cum sa ajunga la control, ca ei lucreaza pana la ora 13 . mama ei de treaba! am zis ca ma duc eu cu fata daca nu se duc ei, cu Isa dupa mine. is inconstienti, eu ma dau de ceasul mortii si nu e copilul meu

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Paula, haha, cam 3 botezuri, da...dar apoi ia in consdierare si o liposuctie ca dupa 3-4 sarcini vor curge toate pieile...
cat despre sport, asa si eu...putoare maaaare....prefer masaj, electrostimulare, orice altceva...

aaa...esti tu draguta, da nu tre sa-mi spui, ca oricum bag in mine... cred ca va trebui sa renunt sa mai merg la cumparaturi, sa-i dau doar lista sotului cu alimentele sanatoase pe care sa le cumpere...altfle io is direct la dulciuri si alte magarii...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Ce intalnire faina, copii superbi si mamici de nota 10.
Paula, ce mai vrei sa dai jos? Potoleste-te si daca chiar vrei sa dai ceva (desi nu ai nevoie) NU mai tine diete din astea de infometare. Nu aduci nimik bun organismului si cu siguranta apare efectul yo-yo, cee ce sunt sigura ca nu iti doresti.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Ramona mai tin un pic de cura acum, slabesc 3,4 kg ca ma duc la mare- tb sa fiu si eu un pic mai slaba, nu?
Apoi venim acasa si ne apucam de bb2 si atunci o sa mananc mult, sa am forta
Dupa ce am mai tinut o tura de cura si am slabit 5 kg, sa stii ca tot acolo sunt de cand am inceput sa mananc normal. Poate am noroc si scap de efectul yoyo. Mi-e dor de Raisa!!!! Dupa bb2 vin la tine sa ma slabesti!!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Ramona mai tin un pic de cura acum, slabesc 3,4 kg ca ma duc la mare- tb sa fiu si eu un pic mai slaba, nu?
Apoi venim acasa si ne apucam de bb2 si atunci o sa mananc mult, sa am forta
Dupa ce am mai tinut o tura de cura si am slabit 5 kg, sa stii ca tot acolo sunt de cand am inceput sa mananc normal. Poate am noroc si scap de efectul yoyo. Mi-e dor de Raisa!!!! Dupa bb2 vin la tine sa ma slabesti!!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Iti dai seama ca si la Raisa ii e dor de Raul...doar e cu ochii numai dupa baieti.
Ai avut noroc ca nu ai pus la loc nimik, insa sa nu te superi prea tare ca acum, la a doua tura de dieta nu vei mai da la fel de mult jos. Corpul trebuie sa se obisnuiasca cu greutatea, nu merge in "jos" incontinuu.
Sper sa nu te superi pe mine, e doar o parere din experienta personala.

Deja va apucati de lucru pentru bb2? Wow.....si eu ma mai gandesc la unul...dar parca nu asa de repede. Fiind nastere prin cezariana, mi s-a spus sa fac o pauza de 2 ani....acum nelamurirea mea e; 2 ani pana raman insarcinata sau 2 ani pana nasc?

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Ramona mai tin un pic de cura acum, slabesc 3,4 kg ca ma duc la mare- tb sa fiu si eu un pic mai slaba, nu?
Apoi venim acasa si ne apucam de bb2 si atunci o sa mananc mult, sa am forta

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10


Paula da cine o zis ca trebuie sa mananci mult pt bb 2?

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Ramona mai tin un pic de cura acum, slabesc 3,4 kg ca ma duc la mare- tb sa fiu si eu un pic mai slaba, nu?
Apoi venim acasa si ne apucam de bb2 si atunci o sa mananc mult, sa am forta


Paula da cine o zis ca trebuie sa mananci mult pt bb 2?


mie moasa mi-a zis din start: sa mananci pentru doi, dar nu cat doi! acuma eu am mancat cat a incaput, am profitat ca daca se vede, lumea zice: ce burtica fainaaa!

Paula, si eu is tot la kilele de dupa dieta, si chiar daca exagerez uneori cu poftele, nu se cunoaste nimic in plus la cantar. cand am tot citit despre cura aia, zicea ca se mentine greutatea 3 ani

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Salutare delfinariu!

La multi ani sarbatoritilor zilei!

Am vazut si eu pozele de la Cluj, sunt dementiale pozele cu delfinasii patruland, iar de mamici ce sa spun, toate frumoase una si una!

Fetelor care vreti sa intrati din CIC1 in CIC2 pana cand trebuie sa ramanem gravide?

Ramo - multe dintre noi avem cezariene, uite Alice a ramas la 8 luni gravida

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput