Fulgusori de nov.dec 2009 {11}- Capitol de vacanta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

suuuuuuuuuuuuun....am vazut ca esti in...asa ca te rog din suflet,sa fi tu cea care sa!!!vreau sa alaptez de tura asta..si vreau sa reusesc!

si mie mi-e cald rauuuuuuuuu!!!!!



Blackmoon Lady&lipishtocul &2+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Sunt pe fuga maaareeee...

Dar uitati-va aici la cel mai tare "Nas" de la "The Godfather" incoace http://www.youtube.com/watch?v=8DsW1AhCr5A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Lady eu am citit ce e scris in subiectul din link-ul de sub semnatura lui sun si am invatat fff multe... asa am avut si eu ambitia sa pot alapta de data asta si sa n-o mai dau in bara... si am reusit... mi se pare atat de usor si relaxant acum... nu credeam ca e posibil... sarcina usoara... abia astept sa ne anunti ce ascunzi acolo in burtica... o fetita sau baietel? Chiar, tu ce-ti doresti? (in afara de faptul sa fie sanatos/sanatoasa )

pishko Mihai (28.10.2009) si Emma (14.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ruxiiiiiiiiii....felicitari,iubito!

si eu as vrea s-o duc pe Rebecca la dansuri sportive/de societate si ma rog din suflet sa-i si placa



Blackmoon Lady&lipishtocul &2+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

baietel...si stiu ca e baietel.eu asa simt!

si eu o sa ma apuc de citit,cum imi permite timpul.insa o implor pe sun,sa-mi raspunda la toate intrebarile idioate si nedumeririle ce le voi avea



Blackmoon Lady&lipishtocul &2+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

'seara buna la fete cucuiete,
pic de pe picioare de oboseala, dar macar o parte din bucatarie e la loc si arata...bestial...
ieri a fost frumos la zoo, dar scurt si mic, ca la noi in oras nu e zoo prea mare. Dar i-a placut lui Jr si a fost frumos pt toti,ca am fost plecati cu o familie prietena, care asteapta si ei bb 1, in saptamana a zecea...ieri ne-au spus "oficial", desi cand am auzit-o la telefon si am privit-o in ochi...pur si simplu am stiut..si mi-e asa de invidie si de dor...n-aveti idee...si asa nu se poate la noi acuma
Alina, nu exista intrebari idioate parerea mea, ci ramanem noi asa daca nu intrebam, chiar te rog sa-ti spui pasul ca o sa incerc sa te ajut. Nu le stiu nici eu pe toate, dar macar gasesti un sprijin in hotararea ta, fie ca alaptezi fie ca nu. Si asta e cel mai important cred eu.
Din pacate noi nu mai facem parte din clubul de alaptatori, pentru ca s-a intarcat singur acuma cateva saptamani si sunt foarte trista si deprimata din cauza asta. As fi vrut tare mult macar pana la doi ani, dar nu a mai vrut. Greseala o stiu, ca am inceput lucrul, si cu atat de multe ore deodata, dar hotararea asta am luat-o cand s-a nascut si n-am mai putut sa dau acum inapoi...asta este.
O sa incerc sa-mi caut prin "memorii" si sa-ti dau si bonus la ceva care probabil ca iti trezeste niste amintiri nu tocmai placute, si anume cum poti sa-ti reduci sansa unei epi. Am insa nevoie de ceva timp, dar mai ai si tu nitel in fata
Pishko,felicitari pentru reusita, sper sa functioneze cat mai mult si asa cum va doriti!



Cresterea in greutate
Perioadele de crestere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna dimineata...sau buna ziua... va d ca nimeni pe aici asa ca ma gandesc sa va fac eu cinste cu o aromata ....chiar si pt

Lady ma bucur tare mult ca incepi sa te si bucuri de sarcina....si eu sper sa ai un baietel de data asta, ca-s asa de gingasi ...macar sa ai pereche daca tot o sa ai doi copilasi...
sotul tau ce zice de asta?????? cum a primit vestea????

Flavius de cand sta atat de mult la soacra, nu ma prea mai place
dimineata se trezeste, ii dau lapricul, il schimb si il duce Cris la soacra...seara cand il iau imi adoarme pe drum..de multe ori reusesc numai dimineata sa-l spal si pe el...
Seara cand merg sa-l iau plamge, nu vrea sa mearga cu mine...trage de soacra....asa ca..sunt in depresie...

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

camy...lasa depresia...el e micutz,nu intelege!una ca s-a obisnuit cu soacra!ii place acolo si se comporta frumos cu el-asta ar trebui sa te bucure!doi ca e proabil si obosit si nu ii place ca la fiecare sfarsit de zi trebuie sa schimbe mediul.lor le place stabilitatea la aceasta varsta!


deci..calm down..copilul nu are nimic personal cu tine..esti mama lui si te va iubi oricum..toata viatza!


Sebi..ce sa zica...nu e mega-super fericit,cum nu sunt nici eu-caci deh:
-nu ne asteptam(practic nu a ejaculat,nici eu nu am avut orgasm,dar eram la perioada de ovulatie maxima si asta a fost.ne-am lasat dusi de val)
-faptul ca ne-a luat 1000 lei din norma de hrana la amandoi,eu ramanand cu 800 si el cu 1200 lei,ne demoralizeaza complet
-eu nu-s pregatita nici fizic,nici psihic pentru o noua sarcina si nastere,de un al doilea copil nu mai zic!
- nu avem suportul soacrei care si-a exprimat clar parerea...si fica-sa la fel!(oricum eu nu fac dupa vointa lor,dar e imposibil sa nu ma doara al lor comportament si gandire(
-casa in care stam e a ei si acu vrea sa ne-o dea daca ii dam juma din cat valoreaza,ca de la anul ramane si ea cu un singur salariu si cu rata si nu se descurca.noi am vrea sa-l vanda-sa ne dea o parte din bani si sa facem rata sa ne luam altul!
INSA:

-e copilul meu,parte din mine,creat din dragoste,intr-o casnicie,nu a fost dorit,dar daca a venit-il vom iubi!!
-nu ma duc sa fac avort,pentru ca asta ar face o persoana lasa-e lucrul cel mai usor!!!!
-sunt constienta ca imi va fi enorm de greu,dar voi avea doi copii ce vor creste impreuna!si ii voi iubi deoportiva, vor fi ratiunea mea de a trai,de a merge mai departe,sa ii vad mari si la casa lor!
CONCLUZIE:
-ma rog la Dumenzeu sa mearga bine sarcina,sa fie sanatos;
-sa ma ajute Dumnezeu sa ma mentina cat poate de sanatoasa si sa am o nastere usoara!
-voi face cezariana,dar as vrea sa nu ma adoarma(mi-e groaza de asta), nu stiu daca se poate.voi face cezariana pentru ca la prima sarcina era sa murim din lipsa de dilatatie!

Sebi ma sustine-cum il duce capul(nu expert),mi-aa zis din start ca e corpul meu-el nu ma obliga la nimic din ce nu vreau,mie imi va fi cel mai greu..etc.el doreste sa pastram sarcina insa daca eu voi vrea altceva nu ma condamna!

dar..nu sunt o lasa si nu ucid oameni...acum sunt trista,nedumenrita,cu o frica nebuna de cezariana(n-am avut o operatie la toata viatza mea)..fara sustinere morala deplina..mai plang,ma mai incurajez..cad iar ma ridic..ce sa fac si ma rog la Dumenzeu sa ma intareasca!



Blackmoon Lady&lipishtocul &2+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Lady..eu am 2 cezariene..ambele cu anestezie locala...eu stiu ca nu se mai adoarme la cezariana, oricum, gaseste-ti un medic bun caruia sa-i expui problema si sa cautati solutii bune pt tine si copil...
Cu soacra...nu stiu ce sa zic...delicat rau subiectul asta , DAR cred ca cel mai important este ca tu si sotul tau sa va intelegeti bine...foarte bine... Trebuie sa simtiti ca sunteti sperijin unul pt celalalt...asa si copii vostrii se vor simtii in siguranta si iubiti..
Este adevarat ca ne dorim multe lucruri pt noi si mai ales pt copii, dar cel mai important lucru de care ei au nevoie este dragostea voastra si intelegerea, asta le ofera echilibru, stabilitate, incredere...
Nu-i usor, probabil nici mai departe nu va fii, dar poate sa fie frumos...eu asta va doresc!!


Cu soacra mea...nu stiu ce sa zic...mai vad eu...

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

lady si eu am o cezariana si cel putin in cazul meu n-a fost nimic groaznic, m-am refacut super repede...mie mi-a facut rahianestezie (habar nu am de ce, eu n-am cerut nimic)...nu trebuie sa-ti fie frica de operatie, nu-i asa groaznic....tot ce conteaza ii ca tu si bebelusul sa fiti bine, ca-i natural sau ceza nu conteaza, conteaza sa fiti sanatosi...
imi pare rau ca familia nu-i f incantata...dar daca tu si sotul va intelegeti si va sprijiniti reciproc, totul va fi bine...stiu ca banii sunt o pb, dar o sa va descurcati cumva, ei oricum vin si pleaca si daca ai putini si daca ai multi...o sa aveti 2 copilasi minunati, ce poate fi mai frumos de atat?
noi toate suntem alaturi de tine si te sustinem mereu



CURAJ SI INCREDERE LADY CA TOTUL VA FI BINE





Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput